Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: 100L Brodacza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Postanowiłem wrócić do ziemi ogrodowej, ponieważ na jałowym bazalcie i bez nawożenia wszystko zaczęło wegetować. Mam 30l i 60l u dzieci na bazie ziemi, które pięknie są porośnięte i nie wymagają większych prac i postanowiłem, że u siebie wrócę do korzeni. Moim zdaniem wyszło na tyle fajnie, że postanowiłem się pochwalić. Akwarium 3 dni po zalaniu wodą z innego akwarium/kranówą. Wyjeżdżam na miesiąc, więc postanowiłem zrobić szybki restart i pozostawić go rodzinie pod opieką.
Akwarium 100l - 80x27x35x40h
Podłoże - mieszanka: próchnica, keramzyt, pałeczki nawozowe, glina wędkarska, glinka palona, ceramika kruszona, węgiel, włókno kokosowe. Wszystko podlane wodą z odmulania innego akwa. Na górę gruba warstwa bazaltu i piasek na plażę.
Nawóz - Carbo w płynie
Grzałka - Ikola 100W
Filtr - Ikola 150
Oświetlenie - Pokrywa DIY z 5 żarówkami led gu10 7W
Tło - czarna folia

Aranżacja - W teorii chciałem usypać dwie wyspy bazaltowe przecięte plażą z piasku, a następnie "się zobaczy". Po lewej wyszła wyspa bagienna, która pozostanie dziko porośnięta, po prawej twierdza z granitu, gdzie roślinność będzie trzymać ład. Coś a`la heroes 3, fortress i tower.

Rośliny - Bacopa caroliniana, Blyxa japonica, Ludwigia repens, Microsorium, Limnophila sessiliflora, Pistia stratiotes, Lobelia cardinalis, żabienice i kryptokoryny
Ryby - 3x Skalar, 4x Mieczyk, 9x Gupik,2x Molinezja żaglopłetwa, 2x Ramirez Electric, Bojownik "Benio" + 2x samiczki, 10x zatoczków, 10x zatoczków różowych
Mam problem z odróżnieniem płci u ramirezów i skalarów. Obstawiam, że biały skalar to samica, a srebrno-czarne to samce. U ramireza nie mam pojęcia. Być może ktoś jest wstanie pomóc?

[Obrazek: a053cd0f53e2a127.jpg]
[Obrazek: f6501969f482dd41.jpg]
[Obrazek: f27893e6e06d8104.jpg]
[Obrazek: 83dc76f2de0bb0e1.jpg]
[Obrazek: 7756f178773f163a.jpg]
[Obrazek: 60ca0e697d1a6e42.jpg]
[Obrazek: 1fbf86da56516e76.jpg]
[Obrazek: 9e5b614ea5c8ca4b.jpg]
[Obrazek: 515b3c6412290504.jpg]
[Obrazek: 997f200fab9bd206.jpg]
[Obrazek: 253f079337fe5306.jpg]
Brodacz napisał(a):Moim zdaniem wyszło na tyle fajnie
Moim zdaniem do fajności to jeszcze daleka droga Brodaczu. Takie misz masz wszystkiego i ryb i roślin. Zero składu i ładu.Do tego pomieszane biotopy mieszkańców.
Fajnie, że Ci się podoba ale może być naprawde lepiej
Pierwsza i najważniejsza rzecz - zbiornik zdecydowanie za mały na same skalary. A tym bardziej na taki miks jak tam jest.
Jaro napisał(a):Do tego pomieszane biotopy mieszkańców.
Biotopy różne, ale większość z nas tak ma, także Ty. Więc gdyby były dobrane odpowiednio do litrażu zbiornika, to bym się nie czepiał.
O obsadzie powiedzieli przedmówcy i popieram ich zdanie.
Aranżacja- mi osobiście się nie podoba z lewej ogródek z korzonkiem z prawej ogródek ze skałą lepiej będzie jak połączysz oba razem"korzeń na skale",
wydaje mi sie że za bardzo sie starałeś Oczko
Dzięki za wszystkie uwagi, postaram się wyciągnąć wnioski na przyszłość. Skalary wzięły się w baniaku za namową znajomego, który oddaj mi je w celu ograniczenia narybku gupików(wiedziałem, że dostanie mi się za nie: Uśmiech ). Akwarystyką interesuje się równo rok czasu, dlatego może wyszedł taki miszmasz i parę błędow. Wszystko zbyt fajne, żeby z czegoś zrezygnować i na coś konkretnego się decydować.
Dzień po restarcie przyszły nasionka heńka z Chin i nieco mnie to zirytowało, bo pewnie gdybym się wstrzymał ten jeden dzień, już bym sadził piękny trawniczek.
Brodacz napisał(a):żeby z czegoś zrezygnować i na coś konkretnego się decydować.
Spokojnie i cierpliwości. Pewnie większość z nas tak zaczynała. Ja jeszcze gorzej uważam i nie wstydzę się do tego przyznać.

serol

A mnie się podoba. Zwłaszcza korzeń ma mega kształt. Skały też fajnie ustawione. Jakby dwa światy w jednym akwa Uśmiech
Tylko te skalary/litraż..... jakś ławiczka malutkich rybek kilka kirysków j otosków jako [sprzątacze i luźna łyda...
Przekierowanie