Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Wypławki - hodowla
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
zamierzam w najbliższym czasie przeprowadzić mały eksperyment odnośnie rozmnażania i regeneracji tychże bezkręgowców. Jednak by to zrobić musiałbym mieć do dyspozycji conajmniej kilkadziesiąt dorosłych osobników, więc nasuwa się pytanie: czy konieczne jest zakładanie pełnowymiarowego akwarium z filtrem, grzałką itp tylko dla tych kilkudziesięciu 'robaków'? Czy według Was powinien im wystarczyć jakiś zwykły, kilkulitrowy pojemnik wypełniony wodą z akwarium? A może wystarczy tylko większa zlewka lub szalka petriego? No i nasuwa się kwestia jakości wody - po każdym karmieniu niby przydałoby się zmienić część wody na świeżą (ale już "dojrzałą") jeżeli nie będzie filtra, jednak wypławki występują plagami właśnie w akwariach w których podmiany są rzadkością a pokarm wręcz zalega na dnie.. Wiem że im większy zbiornik tym stabilniejsze warunki, jednak wahania pH, gh itp chyba nie są im straszne. (w końcu jako gromada przetrwały kilkaset milionów lat, więc muszą być odporne na zmienne warunki środowiska) Z góry dziękuję za pomoc.
Mysle, ze jakas wieksza szklanka wystarczy. Wode mozna od czasu do czasu odswiezyc, ale tez nie ma co przesadzac, to robale ktore ciezko wykonczyc z powodu zlych parametrow wody.
Okey, dziękuję serdecznie. A czy różne gatunki wypławków można karmić tym samym? Bo czytałem iż mimo że wszystkie są mięsożerne to mają różne preferencje pokarmowe..
Nikt? Nic?
99% akwarystów stara się wyplawki eksterminować, a nie dokarmiać. Wyplawki które ja miałem rzucały się na każdy jeden pokarm dla ryb. Nie są wybredne i sądzę, że wszystkie możesz karmić jednakowo.
Nie pogardzą też padliną.
Okey, dziękuję serdecznie Uśmiech
Przekierowanie