Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Mało wymagające Caridina?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy jest jakaś odmiana krewetek z rodziny Caridina, która jest w miarę tolerancyjna na pewne wahnięcia parametrów wody? Chcialbym wpuścić je do akwarium bez aktywnego podłoża zalanego mieszanką kranowitu z RO. Na chwilę obecną z parametrów które zmierzyłem to: pH 6,6, TDS 220ppm, NO3 10ppm. Przy podmianach występują pewne wahnięcia pH i TDS. Ewentualnie mogę przejść na RO + mineralizator jednak że względu na brak aktywnego podłoża i rosliny chciałbym utrzymać pewien poziom KH. GH i KH nie mierzyłem ale szacunkowo będzie tam ok KH 5, GH 10.
Wydaje mi się, że Tigery powinny dać sobie radę.
TDS 220ppm jest odpowiedni czy dobrze by było zejść niżej?
Tigery lubia wyzsza przewodniosc i twardosc nic crystale i taiwany. Mineralizatory dla tigerow ustawiaja przewodniosc na poziomie ok. 350uS (tds = uS/2). Ale przy nieco wyzszej tez nie powinno byc problemu, tylko powolna aklimatyzacja po zakupie.
Myślę, że do takiej przewodności spokojnie mogę zejść. Jak z tolerancją Tigerów na NO3? Przedział 5-20ppm NO3 są w stanie znieść bez strat w stadzie?
Taki przedział jest w stanie znieść większość krewetek, także taiwany.

Można jeszcze pomyśleć o Babaulti stripes jeśli Ci się podobają, one bardziej zbliżone są wymagania do Neocaridiny davidi.
Wyrównam parametry i jam wrócę z urlopu to będę rozglądał się za krewetkami.
W/w krewetki są wrażliwe na Fe, czy tylko na Cu? Pytam, ponieważ od czasu do czasu muszę wlać trochę żelaza, bo rośliny bez tego wykazują niedobory.
Na miedź, tu wszystkie krewetki mają tak samo.
Przekierowanie