Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Tetra SafeStart vs Sepher:Live test
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jako iż SafeStart Tetry jest wysoko oceniany przez akwarystów (wystarczy poczytać fora) to jednak informacje o tym środku zawsze uważałem za przegięcie:

Cytat:TetraAqua SafeStart - to znaczy: żadnych tygodniowych prac przygotowawczych nad nowym akwarium, żadnego oczekiwania na moment, w którym woda stworzy odpowiednie środowisko dla ryb. Pewny, biologiczny start akwarium
- SafeStart zapewnia natychmiastowa biologiczną aktywację akwarium, dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wpuszczenie ryb do akwarium
- SafeStart zawiera opatentowane żyjące bakterie Nitrospira, redukują one skutecznie trujące stężenia Amoniaku i azotynów TetraAqua SafeStart należy również używać przy podmianie wody oraz w innych przypadkach, gdy następuje utrata bakterii w akwarium.

W czasie rozmowy z jednym z pracowników firmy TETRA poruszyłem ten temat, gość twardo twierdził iż jak najbardziej to działa. Po tej rozmowie przyszło mi do głowy zrobienie testu live. Na czym on ma polegać ? Zakładamy nowe akwarium, zalewamy kranówą z uzdatniaczem AQUASAFE. Gdy temperatura wody dojdzie do normalnej, od razu sadzimy roślinność i wpuszczamy ryby.
Co do ryb: Na pewno nie będą to żadne pancerniki zdolne przeżyć w wodzie z wisły, jednak też nie będą ryby które na widok wiadra do podmiany wody zaczynają padać Ryby będą pod stałym nadzorem i przy pierwszych niepokojących objawach zostaną ewakuowane do bezpiecznego akwarium.

Codziennie będą wykonywane dwa pomiary parametrów, raz paskami, dwa kropelkowymi. Pomiary będą podawane tutaj zaraz po testach.

Jako iż zwykłe testy są nudne, postanowiłem sobie urozmaicić życie i testy będą prowadzone live, czyli będzie 24 godzinny podgląd live na akwarium.


Tutaj mamy podgląd na akwa stronie: http://www.ustream.tv/channel/pleco-com-pl

Może od razu odpowiem na parę pytań
Nie, dźwięk nie będzie włączony
Nie, nie będzie striptizów
A kiedy test się rozpocznie? Nie żebym marudził, ale tak patrzę i patrzę na ten pusty zbiornik i ... nic się nie dzieje. Może do czasu zalania zbiornika i wpuszczenia ryb jednak będą jakieś inne atrakcje? Oczko
Wieczorkiem Rafale Oczko Dla Cię zrobiłbym striptiz ale wiesz że ja nieśmiały jestem (no i nogi mam nieogolone)
Nogi to nie problem, gorzej z tą nieśmiałością, bo tu więcej pracy trza będzie włożyć żeby się przełamać Oczko
Wsypałem podłoże i powiesiłem termometr co byś się nie nudził Oczko
Dzięki. Teraz dużo lepiej Uśmiech
Napisz lepiej, o której godzinie będziesz zalewał i ryby wpuszczał, żeby nie przegapić transmisji live.
Zalewał będą około 20. Ryby planuję wpuścić jak temp dojdzie do normy i opadnie syf z podłoża, czyli pewnie rano. Powiedzmy o 11.
Zalane, wlane AquaSafe, po osiągnięciu przez wodę temp 20 stopni dodane zostanie SafeStart
Parametry wody na starcie:
ph 7,6, gh 16, no2 0, no3 25.

marcinsz30

ja widzę ciemność....

Edyta: widzę, ale sephera z tymi nogami niet
Emocje jak przy obieraniu ziemniaków Duży uśmiech
Spokojnie, trzeba poczekać. To będzie jak brazylijski serial, akcja bardzo powoli będzie się rozkręcać Oczko

marcinsz30

ostatni brazylijski jaki pamiętam to..."Niewolnica Isaura" xDZdziwkoSzczerbol od tamtej pory powiedziałem sobie stanowcze NIE Oczko, ale dla tak poważnego przedsięwzięcia sephera, łamię zasady Język
Oh przeżywacie, live view ma służyć pooglądaniu jak się rybki mają. Po wrzuceniu ich zrobimy zoom co by tam coś był widać.


Cytat:Emocje jak przy obieraniu ziemniaków Duży uśmiech

Lepsze jest "Podniecające jak obserwowanie schnącej farby". Przy ziemniakach zawsze jakieś emocje są, ja tam się wqwiam przy tym

marcinsz30

Ależ ja tylko swoją wypowiedź ubrałem w słowa być może powodujące, że powiało ironią i sarkazmem... Jestem oczywiście jak najbardziej za tego rodzaju testami i choć nie pierwszyś sepcherze, chwała Ci za to i cześć.
No w końcu rybki są. Czekamy na zoom Uśmiech
Proszę zoom
Stron: 1 2
Przekierowanie