Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: AZOO Max BioBall
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dane dystrybutora:

AZOO MAX BIO BALL
10 kulek
Bezpieczne, Stabilne, Długodziałające.

AZOO MAX BIO BALL to preparat zawierający 20 milionów pożytecznych bakterii w każdej pigułce. Bakterie zawarte w Max Bio Ball tworzą stabilne kolonie bakteryjne w podłożu, pomagając w procesach oczyszczania akwarium. Oczyszczanie następuje zarówno na polu wizualnym(bakterie oczyszczają podłoże i wode), jak i chemicznym(redukcja 3 form azotu). Połączone szczepy bakterii tlenowych i beztlenowych usuwają szkodliwe formy azotu jak śmiertelny amoniak(NH3) i azotyny(NO2), a także redukują azotany(NO3). Dzieje się to poprzez aktywność bakterii denitryfikacyjnych(beztlenowych) zawartych w Max Bio Ball, podobnych to tych osiedlających się w denitratorach.
AZOO MAX BIO BALL stosowany regularnie przyczynia się do budowania silnego, stabilnego systemu filtracji biologicznej w krewetkarium, przyczyniając się do znacznej poprawy jakości wody i ograniczenia śmiertelności krewetek.


AZOO MAX BIO BALL należy stosować w celu uzupełnienia bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych i budowy stabilnych dobroczynnych koloni bakteryjnych w podłożu, a także w celu usunięcia związków azotu w poniższych sytuacjach:
- w nowym krewetkarium
- w działającym już krewetkarium co 2 tygodnie
- po dużej podmianie wody
- w krewetkariach ze zbyt dużą obsadą.

AZOO MAX BIO BALL - opis
1. Zawiera wyselekcjonowane, pożyteczne bakterie i enzymy.
2. Naturalnie i skutecznie rozkłada szkodliwe substancje takie jak: amoniak(NH4), azotyny(NO2), azotany(NO3) w wodzie i podłożu.
3. Powoli się rozkłada, budując stabilne, długotrwałe, dobroczynne kolonie bakterii w podłożu.
4. Każda pigułka zawiera 20.000.000 (milionów) pożytecznych bakterii.
5. Proces budowania kolonii rozpoczyna się po wrzuceniu pigułki do akwarium.


DOZOWANIE:
1. Każda pigułka wystarcza na 50-100l wody. Używaj co 2 tygodnie.
2. Wrzuć pigułkę bezpośrednio na podłoże.
Uwaga: Zamknij szczelnie opakowanie po użyciu, trzymaj w chłodnym miejscu z dala od światła słonecznego.

SKŁAD:
Bacillus subtilis, Aspergillus alize, Bitido bacteruru, Protease, (alfa)L-amylase.

Dystrybutorem produktu jest: http://aquaray.pl
Kulki do testów dostarczył: http://akwarystyczny24.pl

Recenzję produktu w następnym poście zamieści (po przetestowaniu produktu) Alex.
Ponieważ w końcu odpaliłam kostkę,najwyższy czas przedstawić preparat,który dostałam do testowania. Są to kulki Max Bio Ball zawierające bakterie. Informacje podane powyżej są już tak szczegółowe,że nic więcej nie sposób dopisać... Oczko
W tym konkretnym opakowaniu jest 10 kulek.Mają średnicę ok 2cm i jasnobrązowy kolor.Struktura lekko porowata,a mimo to są dość ciężkie.Po wrzuceniu do akwarium kulka nie pływa lecz od razu opada na dno.Przez pierwsze kilkanaście minut uwalnia się z niej powietrze (bąbluje). Jej wielkość powoduje,że bez trudu moża ją ukryć wśród dekoracji.Po ok.30 min od wrzucenia zainteresowały się nią krewetki i poprostu na nią wlazły Oczko Pasą się na kulce jak na każym innym elemencie akwa,a więc nie jest niebezpiecznaOczko
A tak prezentują się któtko po wrzuceniu do akwarium:

[Obrazek: k7.jpg]
Przekierowanie