Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: BENIBACHI Black Soil Normal
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
BENIBACHI Black Soil 5kg (około 6l)

Granulacja: Normal, 2-3mm


Benibachi Black Soil to doskonałej jakości podłoże stworzone z myślą o krewetkach najwyższych klas. Black Soil jest produkowany w nowoczesnym procesie produkcji i zapewnia optymalne warunki życia dla najbardziej wymagających krewetek. Dodatkowo unikalne właściwości podłoża znacznie ułatwiają pielęgnację krewetkarium.

Benibachi Black Soil utrzymuje lekko kwaśne warunki wodne (pH 6 +- 0,5) i tworzy sprzyjające warunki do życia i rozmnażania krewetek CRS. Black Soil jest zdolne do absorpcji zanieczyszczeń, azotanów i fosforanów w nowo założonych akwariach, dzięki czemu oczyszcza ono wodę w przeciągu jednej doby.

Benibachi Black Soil posiada charakterystyczną nieregularną strukturę dzięki czemu tworzy doskonałą scenę, jak z natury. Podłoże ma optymalną, ciemną barwę, wyraźnie podkreśla barwy krewetek i tworzy idealne warunki do robienia zdjęć.

Benibachi Black Soil zachowuje swoje właściwości przy grubości podłoża 5,5-6 cm. Zalecana ilość podłoża dla przykładanych wielkości akwarium:
30x30x30cm - 5 litrów
45x30x30cm - 7,5 litra
60x30x35cm - 10 litrów
90x45x45cm - 22 litry
120x45x45cm - 30 litrów


Zakładanie krewetkarium z Benibachi:
Wiele osób twierdzi, że zakładanie i opieka krewetkarium z wysokiej klasy krewetkami jest trudna i wymaga dużej wiedzy. Postaramy się pokazać jak łatwo założyć krewetkarium i opiekować się nim niemal tak prosto jak akwarium z rybami. Kluczem do sukcesu jest stworzenie odpowiednich warunków do życia krewetek, teraz dzięki produktom Benibachi jest to możliwe. Poniżej opis jak założyć krewetkarium na zwykłej wodzie kranowej. Dla zwiększenia przeżywalności krewetek należy utrzymywać odpowiednią temperaturę. Na początku przygotuj zbiornik i filtr. Filtracja jest najważniejszym elementem w hodowli krewetek, dzięki osiadłym bakteriom tlenowym jakość wody jest optymalna. Aby osiągnąć odpowiednią ilość pożytecznych bakterii należy używać Benibachi Bee Max. Najlepszy efekt wizualny osiąga się używając oświetlenia o temperaturze 8-10,000K.


1. Przygotuj podłoże Benibachi Black Soil
2. Przygotuj Benibachi Mineral Powder i Bee Max.
3. Rozsyp Bee Max na dnie zbiornika.
4. Przykryj Bee Max cienką warstwą podłoża.
5. Następnie rozsyp Mineral Powder.
6. Dopełnij warstwę podoża Black Soil do poziomu 5,5-6cm
7. Dodawaj powoli wodę, aby uniknąć zmącenia podłoża. Na tym etapie można używać uzdatniaczy wody.
8. Przygotuj i umieść dekoracje i korzenie Driftwood.
9. Podłącz filtr. Filtr musi działać minimum 3 dni.
10. Dodaj pożeraczy glonów, np ślimaki. Pomogą one utrzymać zbiornik w czystości.
11. Po 1-2 tygodniach działania krewetkarium wpuść krewetki. Dla najwyższej jakości wody możesz dodać Benibachi Crismon Bee Ball.
12. Kiedy krewetki są dodane możesz zacząć używać innych produktów do opieki nad krewetkami jak Growth Enzyme dla wzmocnienia wzrostu i Breeding Liqiud dla najlepszych efektów rozmnażania.
13. Jeżeli masz twardą wodę i nie jesteś zadowolony z wartości pH i GH dodatkowo używaj Benibachi Fulvic Grain.


Informacje pochodzą ze strony sklepu http://akwarystyczny24.pl i zostały zamieszczone na forum za zgodą ich autora.

Zdjęcia zbiornika, gdzie używam produktów BENIBACHI można zobaczyć tutaj: http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=4088
Przekierowanie