Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: [oddzielony] Dyskusja na temat kosztów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

mateuszurad

No właśnie.... przez tą bajkę "Gdzie Jest Nemo" ponoć ryba ma kłopoty!!
http://zmianynaziemi.pl/wideo/gdzie-jest...sie-faktem

fanbmw

mateuszurad1 napisał(a):No właśnie.... przez tą bajkę "Gdzie Jest Nemo" ponoć ryba ma kłopoty!!
http://zmianynaziemi.pl/wideo/gdzie-jest...sie-faktem


spokojnie, nic na siłę. zapytać zawsze można. Chce się rozeznać w kosztach nic więcej.

(20.09.2013 21:55)bartesta napisał(a): [ -> ]U mnie kupisz kostkę 30 L taniejOczko Mam do sprzedania kompletne akwarium (bez nemo i skały). Nemo ostatecznie można podobno w takiej kostce trzymać. Jak kupisz takie 2 cm, to zanim urosną trochę mnie. W międzyczasie kupisz większe akwaDuży uśmiech
mam akwarium 25l jak bym już kupował to na pewno większe. mam ofertę 54 l kompletne za 100 pln
tam parka nemo dałaby radę.
Co to znaczy kompletne? Kompletne do akwarystyki słodkowodnej czy morskiej? Bo to spora różnica.

fanbmw

zapewne tak ale pozostaje zakup skałek itd, w sklepie akwarystycznym m Kargowej są Nemo, nie pytałem po ile, dlatego też założyłem tzn dopisałem się do posta. Kto pyta nie błądzi.
W Kargowej lub w Wodnym Świecie w ZG kupisz ładne nemo (ja kupiłem ładniejsze tym drugim ładniejsze) w podobnej cenie (ok 50 zyla/szt.). Skała w Wodnym droga, w Kargowej jeszcze droższa, a aiptazja może być wszędzie (zapytaj Skały). Niemniej 2-3 kg to nie majątek, wyjdzie taniej niż kupowanie używki z przesyłką.

Co do różnicy morskie/słodkie - w przypadku 50 L ta różnica jest niewielka.
Tak, niewielka. Ale samo oświetlenie jest już inne (temperatura barwowa) stąd moje pytanie, do jakiej akwarystyki jest ono kompletne, bo po co pieniądze wydawać żeby zaraz coś wymieniać.

fanbmw

mam filtr hailea bt 400 będzie się nadawał? czy hailea sl-106 mam zbędny jeden z nich, czy któryś z nich będzie odp do morskiego?
Nie będzie się nadawał. Będziesz potrzebował przynajmniej wydajnej (bardzo wydajnej) kaskady takiej jak Aquael FZN-3 i do tego jakaś pompa cyrkulacyjna (najtańsza opcja to JVP)
Głowicę od filtra można wykorzystać jako cyrkulatora w małym zbiorniku. Ale fakt, jako filtr to kaskada.

fanbmw

czyli jakieś 130-140 pln
Albo szukaj używki - te kaskady pracują bezawaryjnie latami.

Ja bym jednak wolał pompę cyrkulacyjną niż głowicę, daje szerszy strumień wody dzięki czemu nie robi pralki tak jak głowica.

fanbmw

temat filtracji i falowania znam, co dalej?
Reszta już z górki. Skała - do 54 L 5-6 kg. Do 25 2-3 kg. Słona woda (w Kargowej gotowa, możesz kupić sól i RO DI) 1 zł/L. Grzałkę zakładam, że masz. Ja żyłem pół roku bez i przeżyłem, ale było latoUśmiech

Najważniejsze i najtrudniejsze: zanim nemo będą baraszkować trzeba odczekać min 2-3 miesiące. To przy dzieciach i niecierpliwych akwarystach jest wyzwaniem...

Przedtem możesz i powinieneś wpuścić np. ślimaka i krewetkę czyszczącą.
Dokładnie, najtrudniejszy okres to dojrzewanie. O ile w słodkowodnym trzeba czekać 2-3 tygodnie (wersja dla cierpliwych Oczko ) to w przypadku morszczyzny słowo tygodnie trzeba zamienić na miesiące.

Grzałka w ogrzewanym mieszkaniu aż tak potrzebna chyba nie jest, groźniejsza jest zbyt wysoka temperatura - dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w pewną, sprawdzoną grzałkę (polecam Jager, Sera - na nich się nie zawiodłem a pracują wiele lat).

fanbmw

Grzałkę mam do tego małego zbiornika, w sumie w tym zbiorniku 54 l też jest grzałka i filtr i pokrywa a nawet żwirek.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie