Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: pilelegniczka ramireza-płeć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

fanbmw

proszę o pomoc w odróżnieniu płci, kupiłem 3 ramirezki została ta jedna, która zapewne zaganiała pozostałe dwie, bo ciągle jedna ganiała drugą.
[Obrazek: 83ok.jpg]

[Obrazek: euu3.jpg]
Słabo widać płetwy. Wyglądają na zaokrąglone więc powinna być samica.
trochę słabo ale wg. mnie wygląda na samicę

fanbmw

ciężko ja sfotografować. za szybko pływa skubana.
Bez dwóch zdań,samiczka!

fanbmw

a samiczki nie maja zaczerwienionego brzuszka?

marcinsz30

Ja również myślę, ze to samiczka, bo kolory niezbyt intensywne i płetwy mniejsze.
Ale myślę też patrząc na jej oko, że dość biednie Marcinie ona wygląda niestety. Za duże te oko do reszty za bardzo szczupłego ciała. Zaciukała tamte dwie, ale sama...obym się mylił, oby to zdjęcie niewyraźne było.

fanbmw

jedna ganiała ciągle te 2 pozostałe, co tydzień podmieniam wodę, PH 6,5 a twardość 10
Samiczki mają różowe brzuszki ,ale tak jak Marcin napisał,Twoja nie jest dobrze wybarwiona,a poza tym jest sama,ramirezy trzyma się w haremach,nie służy jej życie singla. Jeszcze jedna rada ,samiczka na grzbiecie,przy początku płetwy ma pierścień z błękitnych kropek wokół czarnej plamki.Z Twojego zdjęcia nie można za bardzo nic wyczytać.Ale ma zdecydowanie krótkie promienie na płetwie grzbietowej,nadal pozostaję zdecydowanie przy samicy. Kup jej samca,jak najszybciej i może ze dwie koleżanki?
Marcin ,masz rację ,że kiepsko troszkę wygląda,ale może to tylko stres?

fanbmw

w tygodniu będę w Sulechowie to zajdę do Jacka zobaczyć, czy ma. Podejrzewam, że zagrzebki ją stresują. pozostała obsada nie powinna, no chyba, że prętnik karłowaty (4szt).
Raczej prętniki nie są dla niej konkurencją w niczym.A jeszcze jedno pytanie,czy gdy ją kupiłes już miała takie barwy? czy zmieniła je już w Twoim akwarium?

fanbmw

wszystkie 3 miały takie barwy, kupiłem je w sulechowie

marcinsz30

mkarina1 napisał(a):Marcin ,masz rację ,że kiepsko troszkę wygląda,ale może to tylko stres?
Powtórzę kolejny raz, że to moje subiektywne odczucie, dla mnie za duże oko do reszty ...Budowa ciała też jest niekoniecznie dobra czytaj nie proporcjonalna.

fanbmw

(30.09.2013 20:15)marcinsz30 napisał(a): [ -> ]
' napisał(a):Marcin ,masz rację ,że kiepsko troszkę wygląda,ale może to tylko stres?
Powtórzę kolejny raz, że to moje subiektywne odczucie, dla mnie za duże oko do reszty ...Budowa ciała też jest niekoniecznie dobra czytaj nie proporcjonalna.
genetyczne pomyłki? dzisiaj mi padł samiec glonojada kupiony w Sulechowie, drugi glonojad (mój wychowanek) pływa i jest żywy, a samiec praktycznie ciągle leżał czasami nawet na plecach. zaczynam się zastawiać czy warto pytać o ramirezki, czy nie szukać dalej.
Moja to na 100% samiczka porównaj Uśmiech
[Obrazek: piel.jpg]

fanbmw

Twoja jest większa, bardziej wybarwiona. Zagrzebki oddam w tym tygodniu i postaram się dokupić 3 ramirezki, jednego samca i 2 samiczki
Stron: 1 2
Przekierowanie