Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Dziwne zachowanie panduro.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie ,posiadam 1+2 panduro. Do niedawna rybki były w miarę spokojne, ale ostatnio diabeł wstąpił w samca i w jedną z samic. Upatrzyły sobie teren pod korzeniami i stały się bardzo agresywne w stosunku do innych rybek. Gdyby nie to,że pilnują sporego rewiru,a nie kokosa czy innej kryjówki to powiedziałabym ,że gdzieś jest ukryta ikra. Jednak parka nie pilnuje konkretnego miejsca tylko określonego terytorium. Jeszcze jedno spostrzeżenie, samiczka z parki ma wyraźne czarne plamy na żółto-mlecznym tle, natomiast druga nie ma takiego ubarwienia. Na jej ciele jest bardzo dużo szarości, szczególnie na ogonie. Trzyma się też z daleka od agresywnej parki. Czy takie zachowanie może świadczyć o nadchodzącym tarle, czy raczej ujawnił się podły charakterek rybek?
Przeszkadzają im nawet otoski i kiryski,które są ogólnie tolerowane przez wszystkie ryby w zbiorniku,nawet te ,które wychowują młode.

marcinsz30

Wygląda to na zwykłe tarło ( jeżeli o tarle można powiedzieć, ze jest zwykłe) z potrzebą większego terenuOczko a do tego wszystkiego na związek monogamiczny Oczko;d
No to jak już w tej chwili robią takie porządki to sobie mogę wyobrazić co będzie jak już będzie ikra!
ale żeby aż takie przygotowania?

marcinsz30

Jak widać, nie ma szablonowego postępowania w takich przypadkach Uśmiech
Mam nadzieję,że masz rację Marcin,poczekamy zobaczymy..
Może coś im tam się w lepetynkach kluje...byle by mi nie wybiły połowy ryb!
Przekierowanie