Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: babka kopiąca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zastanawiam się nad wprowadzeniem do akwarium babki kopiącej. Podobno pomagają bardzo w utrzymaniu czystości piasku. Mam jednak w związku z tym dwa pytania:

- proszę o doradzenie "modelu" do 140-litrowego akwarium, który nie zrobi mi kosmicznej zadymy;
- czy macie jakieś doświadczenia w kooperacji babek z pseudochromisem fridmani? Tj. czy ten paskud nie będzie mi gonił babeczki?
Po obserwacji swojej Valenciennea puellaris i Valenciennea sexguttata u Sephera, zdecydowanie polecam swoją - robi mniejszy poligon z akwarium Duży uśmiech Co do kooperacji w/w z Fridmani niestety się nie wypowiem - brak mi doświadczeń.
Ładne stworzonko i dorasta jak czytam do 14 cm, więc będzie może nawet większa od fridmani. Jest nadzieja, że nie da sobie w piasek dmuchaćUśmiech
Daleko mi do lukas.wtorkowski, ale zamieszczę fotę omawianej babki:

[Obrazek: vallenciennea_puellaris_01.jpeg]

Po około tygodniu "używania" tego wynalazku mogę powiedzieć, że spełnia pokładane nadzieje w 100%. Kopie, ale tak, że można poznać jednak własne akwarium. Przekopany piasek jest wyraźnie czystszy. Z agresją pseudochromisa fridmani sobie poradziła. Przyjmuje pokarmy i jest cały dzień na wierzchu. Obserwacja jej poczynań to do tego sama przyjemnośćUśmiech Polecam zatem tę rybkę, jako pożytecznego i uroczego mieszkańca akwarium morskiego.
lukas.wtorkowski pojechał po bandzie z fotamiDuży uśmiech, ale twoja babka też jest fotogeniczna. Nie damy się zastraszyćDuży uśmiech dalej róbmy zdjęcia.
Przekierowanie