Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Carinotetraodon travancoricus kolcobrzuch karłowaty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie wiem jaka cena - nie zorientowałem się jeszcze. Pływają od 2 lat z brzankami rekinimi, denisona, zbrojnikami różnej maści, skalarami manacapuru, kiryskami, kiryśnikami, labeo bicolor i zwinnikami jarzeńcami. Zjadły wszystkie ślimaki w akwarium łącznie z ampulariami. Teraz żywią się szklarką.

P.S Resztę obsady też mam do sprzedania Uśmiech
ZielonyAmatorze, jestem, bardzo zainteresowany, ale myślę że max dwoma. Czytałem o agresji wewnątrz gatunkowej w ich przyapdku , czy zaobserwowałeś taką? Czy oprócz ślimaków interesowały się również innym rybami? Chciałbym je wrzucić do mojego holenderskiego treningu 126.
Tak ganiają się co jakiś czas ale pływają w 1600L więc mają gdzie. Nie zaobserwowałem ataków na inne ryby. Mogę zarezerwować te 2 dla Ciebie z tym, że terminu odbioru w tej chwili nie jestem w stanie określić.
ok, biorę, ale wstępnie. na 100% powiem jak poznam cenęOczko
Adaś napisz czy mogę je wpuścić z krewetkami neonami i kosiarkami bo pojawiła mi się spora grupka slimaków i muszę jakoś szybko zareagować. Zastanawiałem sie jeszcze nad helenkami , ale nie wiem czy mi się uporają z tymi pasqdami ;P
Krewetki to też doskonała karma dla kolcobrzucha karłowatego, więc tutaj odpada. Zostają Ci tylko helenki, bo wszystkie ryby które zjedzą ślimaki, zjedzą też krewetki.
Rafal napisał(a):Zostają Ci tylko helenki, bo wszystkie ryby które zjedzą ślimaki, zjedzą też krewetki.
U mnie bocje pływały pomiędzy krewetkami. Ślimaki wytępiły skutecznie.
Mam pytanie: jakie są idealne warunki dla kolcobrzucha karłowatego? Jak wygląda jego środowisko naturalne? Ile szt. może żyć w 54l (jednogatunkowe)? Jakieś szczególne wymagania co do parametrów wody? Jak to jest z tym soleniem? Czy oprócz pokarmu mięsnego przyjmują też suchy?

caveman

Seriouslyfish podaje 10l na sztukę, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Żyją w wodach słodkich z dużą ilością roślin. Ph neutralne.

Dobry przykład jak może wyglądać akwarium dla nich masz tu:

http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-bio...2013/final

1sze miejsce BADC 2013 - Western Ghats - Chalakkudy river
Tylko zweryfikować trzeba listę roślin z tego baniaka, bo niestety ale nie wszystko jest biotopowo zgodne Oczko

Tu masz występowanie Kolcobrzuchów:

http://www.gbif.org/species/2407801

Głównie Pamba River

Tu masz artykuł gdzie znajdziesz listę roślin, a foty z Pamba River w necie jakieś tez odszukasz.

http://millenniumzoology.com/admin/artic...425678.pdf

caveman

Mały OT: na jakiej zasadzie działa ta stronka gbif.org? Dla dość popularnej rybki jaką jest kolcobrzuch są tylko 4 recordy na mapce. Tzn. stronka super, ale na ile wiarygodne są te dane?
Zbiera dane opracowań naukowych, oraz po weryfikacji również dane od ludzi.

Jaka jest wiarygodność? Tak jak ze wszystkim w necie - nigdy nie masz 100% pewności. Książki i wszystkie opracowania naukowe również mogą zawierać błędy. Jak na własne oczy nie zobaczysz to pewności nie masz nigdy Oczko

Przy każdym wpisie masz napisane kto i kiedy dany gatunek tam znalazł - sam weryfikuj też czy to wiarygodne czy nie.

Przykładowo odnośnie rekordów w Polsce - wiele z nich pochodzi z Krajowej sieci informacji o bioróżnorodności, która z gbif współpracuje kilkanaście lat.

caveman

Źle się wyraziłem. Chodziło mi raczej o przydatność takich wyrywkowych danych dla naszych rozważań "okołobiotopowych". Wiarygodności publikacji naukowych nie zamierzam kwestionować Oczko

A wracając do tematu; Cypeks, planujesz akwarium z kolcobrzuchami? Jeśli tak to jedziemy na tym samym wózku Uśmiech
caveman napisał(a):Chodziło mi raczej o przydatność takich wyrywkowych danych dla naszych rozważań
Dzięki temu w 3 minuty ustaliłem jakie tam rosną rośliny - jako starter do poszukiwań jest to rewelacyjna opcja. Pozwala też ustalić dość dobrze organizmy współżyjące na danym terenie.
A co z odżywianiem i karmieniem? Czy oprócz pokarmów mięsnych może przyjmować suchy? Mam wizję umieszczenia go w akwarium w pracy i nie zawsze będę w stanie dostarczyć mu ślimaki lub robaki, zwłaszcza podczas urlopu gdy karmić będzie kolega. Druga ważna sprawa, to wrażliwość tej rybki na azotany i fosforany? O ile jak jestem w pracy jestem w stanie zapewnić jej częste podmiany o tyle podczas urlopu podmian nie będzie (max. 3 tyg.).
Stron: 1 2
Przekierowanie