Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: kilka pytań na temat posolonego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ja chyba DI nie będę kupował. Choć patrząc na całość kosztów, wydatek to jakiś wielki nie jest, za 100 zł można kupić obudowę 10 cali gotową do podłączenia, wypełnioną żywicą.
Prowadząc daleko zakrojone badania na temat wody z kranu... Stwierdzam, że Di wcale nieuchroni Cię przed inwazjami okrzemków czy innego badziewia. Występują okresowo, głównie latem gdy temperatura w zbiorniku jest wyższa. Osmoza jest dobra by oczyścić wodę z chemii czy bakterii, jednak nawet po Di ma się nijak do jonów krzemu - stąd brak skuteczności. Na twoim miejscu bym odpuścił.
Swoją drogą, drodzy posoleni, wybaczcie za zmiany zdania z biegiem czasu. Zbiornik uczy i technika którą stosuję bądź zastosowałem w przeszłości ulega zmianie pod wpływem wniosków. Myślę, że niebawem zrobię aktualizację wątku dotyczącego zakładania zbiornika i wzbogacę go o nowe informacje.
Znalazłem jednego posiadacza solniczki mieszkającego obok mnie Uśmiech
i teraz sobie tak myślę jak bym sobie mógł ułatwić życie przy starcie zbiornika ??
może jakiejś wody na start bym się zapożyczył ?
Jak najbardziej. Weź wodę z podmiany. Woda żywa (nie mylić z aqua vitae czyli okowitą, choć ona też łagodzi wiele dolegliwości) może wg mnie nieco złagodzić i przyspieszyć proces dojrzewania.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie