Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Babki z Rodzaju Stiphodon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako, ze wiem, że kilka osób z forum je trzymało mam prośbe o przedstawienie ich zwyczajów, warunków w akwarium, parametrów wody itp.
Szukam do iwagumi dodatkowej ekipy czyszczącej i zastanawiam sie nad wprowadzeniem kilku sztuk tej babki do baniaka.

marcinsz30

A to czytałem, ale dziekuje Marcinie, bardziej chodziło by mi o opinie osób z forum, które trzymali je w swoich szkłach..
ja trzymam u siebie 12 sztuk , uwielbiają krasnorosty ale również jedza suchy pokarm dedykowany neona, ryby haremowe i terytorialne, nie walcza zaciekle ale przeganiają się z miejsca na miejsce, lubia kryjówki , u mnie sa 4 samce każdy ma swój rewir jeden kokos drugi cynamon trzeci ma jamke pod dragon stone , a czwarty wykopal jame pod korzeniem. ogolnie bardzo przyjazne ryby nie atakują innych ryb jak i krewetek.
Warto zaznaczyć, bo czasem to może być problem - lubią podkopywać się pod kamienie. Akwarium też powinno być przykryte, bo mogą wychodzić z akwarium. A poza tym rybki bardzo ciekawe, spokojne i bezproblemowe.
Muszę przyznać, że zaintrygowały mnie te rybki.
Morseton prosze pokaz zdjęcie baniaka w którym je trzymasz Uśmiech
Rafał dzięki za informację, w takim razie chyba do Iwagumi ich nie dam Uśmiech.
Tutaj jest caly temat
http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=5876

ostatnio nie dodawalem nowych zdjec z braku czasu ale babki zyja w roslinniaku razem z otosami kirysami neonami i roznej masci krewetkami Uśmiech i maja sie bardzo dobrze Uśmiech

Naturalne srodowisko jest zupelnie inne w poprzednia sb i nd na slaskim weekendzie akwaeytsycznym byl zbiornik tylko z babkami gdzies zaraz znajde foto to wrzuce.

O jest:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?i...326babfe8c

Taka uwaga te ryby uwielbiaja nurt wody Uśmiech
Przekierowanie