Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Mieszanie soli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jedni producenci podają, że sól mieszać należy przez 24 godziny, inni, że po 1 godzinie mieszania można wlać wodę do akwarium. Jak to jest? Czy jest to zależne od składu soli? Czy można przyjąć ogólnie jakiś czas, po którym bezpiecznie można zrobić podmianę?

tomek wrona

Do wody sypie sól podgrzewam do 25 stopni i leje do sumpa...
I jest ok.
Wieczorem leję do wiadra wodę, wsypuje sól, mieszam patykiem aż się rozpuści (nie trwa to długo), chowam do szafki pod akwa. Następnego dnia robię podmianę. Przed wlaniem do baniaka zamieszam jeszcze raz i wlewam.
Ja używam do mieszania pompę AquaSzuta, sól jest po paru minutach rozpuszczona. Pytanie, po jakim czasie można wodę bezpiecznie wlać do akwarium.

tomek wrona

Rafal napisał(a):Ja używam do mieszania pompę AquaSzuta, sól jest po paru minutach rozpuszczona. Pytanie, po jakim czasie można wodę bezpiecznie wlać do akwarium.
Całość przygotowania wody przeze mnie do momentu wlania trwa pewnie z godzinkę. Czy dobrze robię? Nie wiem ale skoro wszystko ok to chyba dobrze Oczko
Ja postępuję według zaleceń poprzedniego właściciela.
Solankę przygotowuję dzień wcześniej i podobnie jak Rafał mieszam pompą(zapasowa do akw.)
Ja wodę RO w wiadrze 30 litrowym podgrzewam do 25 stopni, potem wsypuję sól, mieszam przy pomocy pompy , jeszcze pomagam szybciej rozpuścić drewnianą łychą Uśmiech hehe taki patent, i po ok godzinie robię podmiankę Uśmiech
Przekierowanie