Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Bystrzyk Parański - potrzebuję informacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

w niedługim czasie chcę zmienić obsadę w moim akwarium, przeglądając internet natrafiłem na Bystrzyka Parańskiego - tak się składa że tą rybę mogę nabyć na miejscu ....

Potrzebuję informacji na temat tej ryby, gdyż w internecie oprócz ładnych zdjęć nic ciekawego nie mogę znaleźćSmutny

co mnie interesuję:
1- jak się zachowują,
2- czy niszczą rośliny,
3- jak reagują na współlokatorów ( krewetki i Neony )
4- czy 12 szt. w akwarium 192 l styknie ....

z góry dziękuję za pomoc.

marcinsz30

Spokojnie akwa starczy na tą ilość, roślin nie niszczy, wręcz ich potrzebuje do dobrego samopoczucia. W niezbyt intensywnym oświetleniu czuje się pewniej i pokazuje swoje piękno bo to fajna i wdzięczna ryba. Krewetki raczej wpindoli Uśmiech Potrafi spory rosnąć
kurcze,wbiłeś mi klina Duży uśmiech rybka fajna, czytałem że do 6 cm dorasta, no ale szkoda że krewetki jej smakują Smutny
Obecnie w akwarium posiadam 3 szt. Amano (w czwartek domówiłem kolejne), parę krewetek żółtych i masę czerwonych - szkoda by było je stracić ...
Zoltych z czerwonymi nie trzyma sie razem, krzyżują sie i za jakiś czas zamiast żadnych, kolorowych krewetek będziesz miał szaraki. Ryba zje to, co jej sie do pyska zmieści. Praktycznie nie ma ryby, która nie zjadlaby młodej krewetki.
Rafal napisał(a):Zoltych z czerwonymi nie trzyma sie razem, krzyżują sie i za jakiś czas zamiast żadnych, kolorowych krewetek będziesz miał szaraki. i.
kurcze nie wiedziałem o tym Smutny
Krewetki mam dopiero od jakiegoś czasu ;(
Rafal napisał(a):Ryba zje to, co jej sie do pyska zmieści. Praktycznie nie ma ryby, która nie zjadlaby młodej krewetki.
Ostatnio miałem Neon Innesa, krewetek one nie ruszały ale nie wiedziałem jak to będzie z tym Bystrzykiem .... bystrzyk jest większy niż Neon.
Neon krewetki zje, bardzo chętnie. Dorosłych może nie ruszy, ale maluchami się na 100% zainteresuje.

marcinsz30

Bystrzyk wetnie je, moje kardynałki wytrzebiły całą populację RC w akwam a są sporo mniejsze niż parański. Odpowiednia ilość kreweci, kryjówek, roślin, mchów i zakamarków może pozwoli Ci utrzymać populację w określonej liczbie, bo takie akwaria widuję.
Dokładnie . Wszyscy mnie uświadomili że przy bocjach , gurami i razborach to raczej krewetki nie dadzą rady dlatego większość przeniosłam do kostki , ale mimo to od czasu do czasu widuję krewetki również w dużym akwa , maluchy chowają się w mchu a duże bywają dość bezczelne i łażą po podłożu , na liściach siedzą Uśmiech Dlatego myślę że jak będą miały kryjówki to coś tam na pewno uchowasz .
muszę zainwestować w mech i dorzucić kamieni, trzeba zrobić jak najwięcej "naturalnych" kryjówek Uśmiech
Tak, wtedy jest duża szansa, że trochę maluchów się uchowa i populacja krewetek nie będzie spadać a rosnąć (w najgorszym wypadku będize utrzymywana na stałym poziomie).
Tylko wyłap te żółte krewetki (lub czerwone - zależy których masz mniej) i sprzedaj, bo krzyzówka będzie nieciekawie wyglądała.
Jak zrobisz gąszcz w akwarium to krewetki ciężko wytępić.
Zobacz na to foto:
[Obrazek: eba88974de4c3c67m.jpg]

Masa krewetek z kąsaczami, sporymi kosiarkami itp.
Dopiero wprowadzając skalary populacja dość znacznie spadła. Przy skalarach myślałem, że się pozbyłem wszystkich. Po kilku miesiącach odławiając skalary, populacja krewetek szybko wzrosła.
pytanko: te krzyżówki tyczą się tylko czerwone + żółte? bo mam w planach dobrać jeszcze inne krewetki.
Nie tylko niestety. Wszystkie odmiany barwne krewetki Neocaridina davidi krzyżują się ze sobą, a więc red cherry, sakura, orange sakura, schoko, black sakura, yellow, white pearl, blue pearl, wszelkiego rodzaju rilli, carbon itd. Najlepiej wybierz jakieś krewetki i zapytaj czy nie będą się krzyżować, to pomożemy Oczko
a co powiesz o krewetkach hummel ?? będą się mieszały?
Nie, hummele z neocaridinami się mieszały nie będą.

Wygląda to tak, że musiałbyś wziąć sobie jeden kolor z neocaridiny (red cherry, yellow lub cokolwiek innego) i do tego możesz dołożyć hummele, babaulti stripes lub babaulti green neon, czy coś z caridina cf cantonensis (crystale, taiwany itp. lub tigery - ale nie jedne i drugie razem bo z krzyżówki wyjdzie Ci TiBee), oczywiście pamiętając o tym, że crystale wymagają bardziej miękkiej i kwaśnej wody niż neocaridina, babaulti czy tiger.
dziękuję za info Duży uśmiech zobaczymy co z tego będzie ...

trochę zeszliśmy z tematu rybek Duży uśmiech wydaje mi się że Bystrzyka Parańskiego zamienię na Bystrzyka Amandy, chcę mieć krewetki w akawrium i wydaje mi się że to będzie dobry wybór - bystrzyk Amandy dorasta do 2,5-3 cm to tyle co krewetki.
Stron: 1 2
Przekierowanie