Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: bocja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś potrafi odczytać takie dziwne zachowanie bocji?,mam je już ponad 1,5 roku i jeszcze takiego zachowania nie widziałem.

Rozmawiają hehe:-)
Raczej nie licz na tarło. Z tego co wyczytałem, migrują jak łososie do miejsca, w którym odbywa się tarło. Ale gdyby jednak, to był byś chyba pierwszy Oczko
Swoją drogą wygląda to jak zaloty Uśmiech
że na maluchy w niewoli nie ma co liczyć to wiem,dlatego się zastanawiam co one odwalaja-a i jeszcze bardzo pociemniały podczas tego Huh tego,też wcześniej nie widziałem u nich takiej ciemnej barwy.
A ile masz wspaniałych u siebie ?
Jeśli jest ich mało to mi to jakoś tak na objaw samotności wygląda .
Albo na swoiste ustalanie jakiegoś miejsca w stadzie ?
Trzeba samych zainteresowanych o zdanie zapytać Uśmiech
dwie wspaniałe
dwie siatkowane
To bardziej chyba mi to na coś a la przywiązanie przygląda , może objaw samotności .
Bocje to ryby które mają swój świat po prostu Język
u mnie 2 siatkowane i 9wspaniałych z tegro co zdążyłem zauważyć to siatkowane bronią swojej jamy i nieraz wspaniałe tak się zachowują jak do nich w gościnę uderzająSzczęśliwy a poza tym min raz na 2-3 tygodnie poprawiam kamienie w których mają swoją miejscówkę bo potrafią fest żwirek wykopać i pojawia się ryzyko że cuś w szybę stuknieNiezdecydowany

marcinsz30

Masz ich za mało i agresja słabo się rozkłada , a poza tym po prostu napierdzielają się o to, która po której stronie łóżka ma spać Oczko
Też wygląda mi to na jakąś formę agresji. 2 sztuki to zdecydowanie za mało, żeby się dobrze czuły. Powinno być ich minimum 4, a najlepiej z 6. Zobaczył byś wówczas, jakie to potrafią być ciekawskie i wesołe ryby. A drzemka takiej szóstki na plecach jedna na drugiej to dopiero jest widok!
miałem długo sześć bocji siatkowanych,to dopiero banda,dokupić nie mogę zrobi się ciasno,chyba że siatkowane ustąpią im miejsca.
(23.10.2014 10:34)bartesta napisał(a): [ -> ]Też wygląda mi to na jakąś formę agresji. 2 sztuki to zdecydowanie za mało, żeby się dobrze czuły. Powinno być ich minimum 4, a najlepiej z 6. Zobaczył byś wówczas, jakie to potrafią być ciekawskie i wesołe ryby. A drzemka takiej szóstki na plecach jedna na drugiej to dopiero jest widok!

To fakt takie spanie kołami do górySzczęśliwy moja lepsza połowa że parkują jak na parkingu podziemnymSzczęśliwy
Przekierowanie