Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Wprowadzenie drugiego pokolca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam w akwarium jednego pokolca - zebrasomę flavescens. Chciałbym dodać jeszcze jednego. Pytanie, czy da się to zrobić, a jeśli tak, to jak? Rozważam Acanthurus pyroferus lub nigricans, jako, że są to jedne z najmniejszych i jakiś czas może im być u mnie w miarę dobrze.
Nigricans najmniejszy? Rośnie do 45cm Uśmiech

Weź pod uwagę, że nigricans to taki białobrody z charakteru tylko czarny.

P.S Doczytałem i na jednych stronach jest napisane 45cm na innych 25cm więc sam już nie wiem.
Tak, podają różne max rozmiary dla nigricans, reeflex.net nawet tylko 13-14 cm! Pyroferus rośnie podobno do 20-25 cm. Jest także wg opisu mniej wrażliwym i jednym z łatwiejszych w utrzymaniu. Więc o nim bardziej myślę.
Przygotuj się Bartek ze żółtek będzie sie mocno stawiał jako Pan na włosciach. Odrazu możesz podzielić akwarium siatka na kilka pierwszych dni żeby nowy sie mniej stresował a żółty pogodził z sytuacją.
Pomysł fajny, ale skąd taką siatkę wziąć?

marcinsz30

bartesta napisał(a):Pomysł fajny, ale skąd taką siatkę wziąć?

A taką w casto, czy liroy z metra i masz Uśmiech

http://allegro.pl/siatka-plastikowa-0-4m...84954.html
Póki co wśród ryb panuje u mnie absolutny spokój, wręcz lubią zgodnie pływać razem. Uświadomiłem sobie jednak ostatnio wagę problemu, bo żółtek jest jedyną rybą, która na widok człowieka za burtą nie tylko nie ucieka, a podpływa i nerwowo kręci się przy szybie. Miałem taką jedną w słodkim. Akarę pomarańczowopłetwą... Siatka może więc być niezbędna jeśli dojdzie do zakupu drugiego pokolca.
Przekierowanie