Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Kent Marine Purple Tech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy warto stosować kent marine purple tech, do startującego zbiornika. na suchej skale,jak tak to po jakim czasie i jak długo.może ktoś stosował i opowie o zmianach jakie nastąpiły.
Opis:
Stymulator wzrostu makroglonów i glonów wapiennych.
Kent Marine Purple Tech pobudza wzrost makroglonów i glonów wapiennych, dostarczając odpowiednich ilości wapnia, magnezu, strontu, pierwiastków śladowych i węglanów, niezbednych im do prawidłowego rozwoju.

Według mnie nie ma sensu stosowania go już na starcie akwarium. Jeśli już to później, gdy akwarium już dojrzeje, będzie w nim sporo korali twardych i gdy zobaczysz że poziom magnezu i wapnia spada mimo regularnych cotygodniowych podmian.

Na razie nie zastanawiaj się nad suplementami, pomyśl jedynie o dobrej soli, bakteriach i pożywce dla nich.
oki wiec zastanowię sie nad tym za jakiś czas,a sól kupiłam auarium systems reef crystal, i zastanawiam się czy był to dobry wybór na start akwarium.
Czy dobra - nie wiem, nie miałem z nią styczności. Ja startowałem na soli Kent Reef Salt Mix i wszystko było ok, teraz przeszedłem na AquaForest Probiotic Reef Salt.
oki ,dzięki za odpowiedz
Myślę ,że sole są do siebie na tyle podobne, że na starcie nie ma to większego znaczenia.
Osobiście używam Tropic Marin , obu mieszanek na zmianę.
gdzieś wyczytałam żę na start solniczki nie powino się stosować zbyt bogatej w minerały soli.a wręcz przeciwnie,gdyż za pobiega to nadmiernemu wysypowi glonów .
malenka1984 napisał(a):gdzieś wyczytałam żę na start solniczki nie powino się stosować zbyt bogatej w minerały soli

Zgadza się. Inna sprawa to czy taka sól w ogóle jest? To co piszą , a realia ....Oczko
Tak piszą. Ja startowałem na bogatej soli i problemu nie było. Ale miałem żywą skałę. Ale można zalać akwarium taką solanką na mniej "bogatej" soli a później podmiany robić już solą "bogatszą".
oki,tak zrobię
Jeszcze jedno. Sól którą masz uważana była za raczej ubogą. Ale coś się w jej składzie zmieniło ostatnio, bo według testu zmieszczonego na reefhubie - http://reefhub.pl/test-soli-drugie-starcie/ - wcale taka uboga nie jest - wysokie makro, liczne przekroczenia w mikroelementach.
Rafał, mylisz Instant ocean, która była uważana za "ubogą" z Reef Crystals, która zawsze była "bogatsza".
Obie sole firmy Aquarium systems.
alex napisał(a):Inna sprawa to czy taka sól w ogóle jest? To co piszą , a realia ....Oczko
Zgadzam sie.
Druga rzecz to moim zdaniem mit jakoby start na bogatej soli robił jakiś kłopot.
Opierałem się na tym co przeczytałem na reefhubie:
Cytat:w teście wzięły udział sole, które uważane są za „ubogie” np. Instant Ocean, Reef Crystals oraz takie, które uważane są za „bogate” np. Red Sea Coral Pro czy H2Ocean.
Startowanie na ,,ubogiej'" soli można łatwo uzasadnić,przecież na początku nie ma zwierząt takich jak wymagające korale i wysokie parametry (jeśli chodzi o ca,mg czy mikroelementy) nie są konieczne
Przekierowanie