Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: oryzias woworae rozmnażanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zauważyłem dzisiaj ikrę u 3 samiczek, mam wolne akwarium 9 litrów, mam grzałkę, filtr i podłoże czy mogę tam wpuścić te 3 samiczki? czy zostawić w ogólnym?

marcinsz30

fanbmw napisał(a):zauważyłem dzisiaj ikrę u 3 samiczek, mam wolne akwarium 9 litrów, mam grzałkę, filtr i podłoże czy mogę tam wpuścić te 3 samiczki? czy zostawić w ogólnym?

To zależy co chcesz zrobić czy je rozmnożyć, czy po prostu mieć. Odłów ikrzaka do osobnego akwarium i jak zrzuci ikrę odłów ją. W przypadku tych ryb zdarza się nawet sprzedawanie samej ikry.
Od razu zakładaj hodowlę solowca i już Uśmiech
Rozmnozyc. Jackowi sie udało bo kupilem od niego 6 szt. Kiedys juz mialem 3 maluchy ale zniknely albo zjedzone albo z głodu padły. Tym razem postaram sie o jedzenie dla maluchów. Mysle ze jak wypuszcze wodę z ogólnego do kotnika to będę mógł je wpuscic od razu

marcinsz30

fanbmw napisał(a):Mysle ze jak wypuszcze wodę z ogólnego do kotnika to będę mógł je wpuscic od razu

Pewnie tak. Zresztą sam wiesz jak podmieniasz wodę i jak ryby na nie reagują. Jeżeli ikra pojawiła się po podmianie, po skokach temperatury to masz kilka przyczyn dzięki którym to się wydarzyło. Może doszło jeszcze niskie ostatnio ciśnienie. Tylko w ich przypadku większe wymagania nie mają znaczenia i potrafią to robić co tydzień Uśmiech Dawaj znać jak się sytuacja rozwija Uśmiech
Kotnik przygotowany. Ale nie widzę ikry u samiczek może to wina stresu bo grzebalem w akwarium
Przekierowanie