Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: około 400 litrów w obiegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Dzięki za rade, tak zrobię jak sugerujecie. Jak zwiększę z czasem oświetlenie to zapewne popalę je
Biały nalot na płetwach rybki, nie jest to raczej ospa. Poradzono mi zastosować Aqua Crobers , ale go na dzień dzisiejszy nie posiadam, co mogę zrobić teraz ?
Foto jesli sie uda cyknac. i bedziemy cos gdybac Uśmiech ryba zachowuje sie normalnie jakies inne oznaki zeby cos dzialo sie nie tak przyspieszony oddech ciezki oddech plywa jak szalona nadpobudzona osowiala jaka ryba itd.. Im wiecej danych tym latwiej cos wykrzesac.
Forcipiger flavissimus, poza nalotem nie ma praktycznie żadnych negatywnych oznak. Pływa normalnie apetyt dopisuje. Natomiast Acanthurus olivaceus ma podobne objawy zachowuje się normalnie, ma apetyt, z tym że ociera się o piasek czsami.
Obserwuj, czy kropki się nie pojawiają na Acanthurus olivaceus.
Akwarium 3 miesiące parametry podskoczyły Po4- 0,37 NO3- 25 woda troszkę mętna, oraz pojawiły się okrzemki. Jedna rybka padła gdzieś za skałami może to być przyczyną skoków parametrów. Stosuję całą linie Aquaforest (bakterie, suplementy, pokarmy dla korali , mikroelementy itp)pytanie czy nadal podawać dawki ? (głownie chodzi mi o bakterie , bo pozostałe przerwałem ) , oraz czy podmieniać wodę , proszę o pilną odp.
Bakterie podawać jak najbardziej. Wodę podmieniać normalnie, raz w tygodniu po 10% objętości zbiornika.
Co to za rybka co padła? I jakie tam ryby wpuszczałeś i po jakim czasie?
Zarcie dla korali nie wiem jak czesto stosowales ale ogranicz do jednego razu w tyg polowe dawki ktora dozowales.
Woda wyklarowała się, ryby przestały mieć biały nalot, parametry normują się No3 -10 Po4 -0,07. Miesiąc temu kupiłem koral, który w górną części był brązowy, myślałem że taki jego urok. Teraz mam wątpliwości, ponieważ brąz jakby się powiększał. Wiem że skoki parametrów mogą być przyczyną, pozostałe korale w normie (zamieszczam zdjęcie chodzi mi o górną część)
Cyjano, wez pedzelek i delikatnie usun z tkanki korala i odessaj odrazu. Wiec polecam wykaczyc cala cyrkulacje i obieg na ten proces. Albo korala do miski i tam go wyczysc. Ale to chwilowe zapobieganie. Co do przyczyny jesli masz wiecej takich ognisk to cos nie tak z parametrami , jak jedno to przyelokles z koralem jak najszybciej usun.
To raczej nie jest cyjano, ( ale spróbuję twoją rade) wygląda to jakby wierzchnia warstwa korala zeszła, Może chodzi o utratę tkanki, ale nie wiem jak to wygląda
Jezeli dotkniesz pedzelkiem.albo penseta i bedzie dalo sie sciagnac taki jakby glut to cyjano. Jesli byla by to utrata tkanki to idalanialby sie szkielet korala.
Do oświetlenia Led lampa Zetlight 200 W, zamierzam dołożyć dwie świetlówki 39 W Jakiej firmy , i jaki rodzaj polecacie?
leszeklos napisał(a):zamierzam dołożyć dwie świetlówki 39 W Jakiej firmy , i jaki rodzaj polecacie?

Może ATI Aquablue Special?
Łączy widmo dzienne z aktynicznym, więc pokryje zapotrzebowanie na oba widma światła..... Co innego gdybyś dokładał np 4 świetlówki, to wtedy można by rozbić niebieskie i inne. Tylko uprzedzam,że jest dość jasna dla oka.
Własnie o ATI myślałem. Może dobrym połączeniem będzie ATI Aquablue Specjal z ATI Blue Plus do tego w czasie świecenia świetlówek lampa Led na odpowiednim natężeniu. Co o tym Alex myślisz, bo wiem że taką lampę posiadasz.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie