Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: około 400 litrów w obiegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Veliferum kici kici do Jareczka
A może PacificSun UltraWide UV - połączenie świetlówki UV oraz świetlówki o barwie 18000 K. Korale teoretycznie powinny ładnie przy niej świecić.

Albo aktyniczna: PacificSun Crystal UV. Też lepiej niż w tradycyjnej aktynice powinny korale przy niej świecić, bo to jednak UV a nie niebieska.
leszeklos napisał(a):do tego w czasie świecenia świetlówek lampa Led na odpowiednim natężeniu. Co o tym Alex myślisz, bo wiem że taką lampę posiadasz.

Przepraszam , ale umknął mi gdzieś ten temat.

Rafał dobrze Ci radzi z tymi świetlówkami. Bardzo ciężko uzyskać fajny efekt aktyniki i "świecenia" korali bez ledów. Ati tego efektu nie daje niestety.....
Witam wszystkich, miną już rok od założenia zbiornika, więc postanowiłem odezwać się. Zapewne ciekawi jesteście co się działo ?. No cóż muszę przyznać, że były wzloty i upadki. Największą porażkę jaka zanotowałem to był zakup ośmiu ryb za namowa doświadczonego akwarysty. Doświadczony akwarysta miał w tym interes ponieważ to on sprzedawał zwierzaki. Akwarium 2 miesięczne, wyobrażacie chyba co się działo, ospa, ospa, zgon za zgonem. Oczywiście nie skończyło się na ośmiu wpuszczonych ryba, poszedł za nimi krabik , oraz dwie krewetki i chyba jakieś korale. Na ale cóż co nas nie zabije to nas wzmocni. Teraz widzę po sobie, że moja tragedia nauczyła mnie wiele, owszem forum jest skarbnicą wiedzy, ale największą nauką są własne doświadczenia. Szkoda tylko, że tak kosztowne, nie myślę o finansach. Złota zasada dla początkujących akwarystów z brakiem wiedzy. Wpuszczać życie w ustabilizowanym zbiorniku małymi partiami, bo w przeciwnym przypadku może to naprawdę bardzo zaboleć. Nie będę Was zanudzał przy weekendzie, mam chwilkę czasu, więc zrobię kilka zdjęć

Następne

marcinsz30

O kurde...A pokaż całość zbiornika
leszeklos napisał(a):Wpuszczać życie w ustabilizowanym zbiorniku małymi partiami, bo w przeciwnym przypadku może to naprawdę bardzo zaboleć.

To akurat powtarzamy każdemu, nawet starym "wyjadaczom", ale ....
Każdy robi i tak po swojemu, a potem są zdziwnieni Smutny

Pomijając smutne wieści, korale wyglądają naprawdę fajnie - brawo Uśmiech
Też chętnie zobaczę całość i skrobnij coś o parametrach proszę.
Kolorki bardzo ładne. Przydałoby się więcej informacji o zbiorniku - sól, suplementacja, parametry itd. No i fotkę całości też bym chętnie zobaczył.
Całość zbiornika źle mi wychodzi , powstają odbicia muszę spróbować jak będzie ciemno
Piknie to wygląda Uśmiech
Lejesz ballinga? Pewnie już tak, to ile Ci "wciąga" dziennie ?
Zbiornik prowadzony całkowicie na AF.
Parametry:
po4 0,02 - mała Hanka
no3 0,0 - salifert
kh, 7,3 - mała Hanka
ca 420 - salifert
mg 12600- salifert
zasolenie 1,026
To jak mi jeszcze napiszesz ile lejesz ballinga , to się odczepię Duży uśmiech
Na dzień dzisiejszy ballinga AF prochy plus strong rozrabiam sam, leje 160 mil dziennie

Zola67

Jezu takich kolosów jeszcze nie widziałem Graty Panie
Dziękuję Uśmiech
Bardzo ładnie. Jeszcze jedno pytanko, bo widzę quadri na pierwszym zdjęciu. Nie boisz się, że jak ruszy na spacer to wykończy Ci trochę tych ładnych kolorowych SPSów na górze?
Miesiąc temu lałem 100 mil i ciągle zwiększam. Można powiedzieć,że od miesiąca korale dostały kopa i kolory. Zapotrzebowanie na CA, MG ciągle rośnie. Ballinga leje po równo nawet jak jakiś składnik idzie za dużo w górę, głównie patrze tylko na Ca. Zauważyłem że po pewnym czasie wszystko się normuje.

Jak na razie jest bardzo grzeczny nigdzie nie chodzi. Ostatnio podzielił się i tez na spacer żaden się nie wybierał. Nowy właściciel połówki też był zdziwiony że tam gdzie go postawił tam siedzi, może ten mój nie chodzi
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie