Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: około 400 litrów w obiegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Na wstępie witam wszystkich na imię mam Leszek jestem nowy i mało doświadczony w dziennie morskim. Poprzednio miałem Malawi, Troheusy, oraz Paletki i teraz postanowiłem zmierzyć się z akwarium morskim Dwa tygodnie temu ruszyłem z pomocą Krzysztofa sklep zoologiczny MALAWI z Barlinka, za co mu bardzo dziękuje. Szafka, akwarium ok 320l,sump 80l. (klejone Przemek) Zbiornik zaadoptowany po paletkach. Wyposażenie, jakie wybrałem Odpieniacz Macro Aqua 266, falownik Jebao RW-4 CoralHouse, LAMPA LED ZETLIGHT ZT6600 - 200W, pompa obiegowa Jebao DC-6000 z kontrolerem, do tego posiadam lampę UV 18, komputer z sondą PH, temperaturą, filtry przepływowe, automatyczną dolewkę, pompę dozującą, i chyba wszystko. W akwarium i troszkę w sumpie 60 kg skały żywej, 18 kg żywego piasku, oraz wlaliśmy 150 litrów wody z dojrzałego akwarium pozostała woda to RO DI. Za tydzień zamierzam wpuścić troszkę życia.

[attachment=5972] Poprzednie akwarium w trakcie likwidacji

marcinsz30

Paletki w słonej wodzie...fiu, fiu...Adam przegrałeś na stworzenie najbardziej ekstremalnych warunków Szczęśliwy

A tak zupełnie poważnie, to w słonej galerii pokaż to co stworzyliście słonego, a nie słodkie, co go nie ma Uśmiech Na słoninie się nie znam i opis wyżej nic mi ni emówi, a na wyobraźnię tym bardziej nie działa, ale ochów i achów kilka mogę wydać z siebie jak zobaczę foty ;Uśmiech
Witamy,, witamy kolego. A jakaś fotorelacja będzie?
kilka fotek z zakładania
Jezusicku ile kontaktów!!Ja też tyle mam miec?
i jeszcze to

oliwias05

Nono zapowiada się kolejna ładna solniczka Uśmiech
Na dzień dzisiejszy parametry wody ; No2 nie wykrywalne No3 0,5 PO4 0,77 ten ostatni dokładny mierzony testem hanna Glony ciemno brązowe pokryły tylko skały , na szybach były znikome
Cześć , fajnie ,że nasze grono się znowu powiększyło .
Ze sprzętu masz właściwie wszystko co potrzeba , życzę powodzenia i będę obserwował Twoje postępy .
Na forum znajdziesz dużo życzliwych i chętnych do pomocy osób a i Twoje rady w miarę nabierania doświadczenia też będą z pewnością mile widziane .
Nie wiem co jest za tymi luksferami ale musisz uważać na zbyt dużą ilość światła słonecznego bo latem możesz mieć problem z wysoką temp.

marcinsz30

Dzięki za ilość!! Sporo skały, ale w mojej niefachowej ocenie sztucznie dość się poukładała...Czekamy na życie Uśmiech
Fajnie skała ułożona, na razie może i wygląda to sztucznie ale będzie dużo miejsca na korale. A jak to wszystko koralami obrośnie, to ze sztuczności nic nie zostanie.

Nie za szybko piasek wsypany?
luksfery strona wschód - południe ale zasłania duży dąb, ale boki okleiłem również. Dom po przebudowie nie dostałem pozwolenia na okna otwierane zbyt blisko granicy od sąsiada, ale teraz z perspektywy czasu ciesze się że tak się stało

YATO-INDA

Widzę że zapowiada się świetny kącik do dumania. Akwarium, na przeciwko fotelik. Żyć nie umierać.
Podoba mi się.
Krzysiek był zadowolony ze swojej pracy co do ułożenia skały, a co do piasku to są chyba różne szkoły.Ja na razie raczej słucham tylko.

Faktycznie na zdjęciu skała wygląda płasko, troszkę sztucznie , w rzeczywistości jest inaczej. W realu naprawdę jest ładnie to nie tylko moje zdanie
Zgadza sie. Szkoly sa różne. Ja sypalem później ze względu na to, ze ze skał sporo śmieci potrafi sie "wysypać" i wygodniej jest to zebrac jak nie ma podloza.
Tu w tym względzie na pewno masz racje, widzę po swoim piasku nazbierało się troszkę śmieci. Jeżeli ktoś posiada lampę LED ZETLIGHT ZT6600 - 200W, proszę o swoje spostrzeżenia. na jakiej mocy ma zapaloną, czy pali korale. Ja na dzień dzisiejszy zapalam w 50% na ale nic nie mam z życia w akwa. Wyskość mojego zbiornika 65 cm.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie