Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: kilka porad
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

mateuszurad

Jak masz dwie świetlówki to najlepiej było by białą6500K i jedną dla roślin np. 8500K
Tak nawoże potasem i co2 jedynie ale tak jak poprzednik pusze mogą być braki
To zależy czy masz w roślinach oznaki niedoborów ? Czy tylko kolor nie jest do końca ciekawy ? Bo jeśli są niedobory to sprawa nawożenia a jeśli rośliny rosną zdrowo to moim zdaniem kwestia barwy światła żeby wydobyć z nich lepszy kolor .
oliwias05 napisał(a):Ale co2 i potas może być za mało może brakować żelaza miałam podobny problem
To już napisałem w 5. poście Uśmiech
dwojak23 napisał(a):Tak nawoże potasem i co2 jedynie ale tak jak poprzednik pusze mogą być braki
Mogą być, ale w akwarium roślinnym podstawa to najpierw dobre oświetlenie, więc jak zwiększysz długość świecenia i nadal nie będzie efektów to wtedy zacznij się martwić o dalsze nawożenie.
Jeżeli chodzi o braki to widze na hygrophili polispermie że odpadają starsze luście. Robią sie przezroczyste i odpadają. Ewentualnie kilka dziurek na starszych liściach w jedbej roślince ale nie pamiętam jej nazwy. Jest to roślina po lewej stronie przy szybie za lotosem. Chyba nadwódka.

A no to nie kwestia światła w tym układzie tylko niedoborów Uśmiech
Tak tylko jakich? Siedzę w roślinkach już trochę ale nie zagłębiałem się aż tak jeśli chodzi o identyfikację niedoborów
Co to za ławiczka pływa, bardzo ładna, bo jeśli dobrze widzę to są to jakieś razbory?
Klinowe chyba bądź espei . U mnie niestety tak nie pływały stadnie tylko każda sobie ^^
Zaszalej i kup testy. Polecam na początek przy roślinach NO3 PO4 i Fe. Regularne podmiany wody to podstawa i tego nie ominiesz i to rób. Następnie utrzymuj według pomiarów za pomocą nawozów odpowiedni poziom azotanów, fosforanów i żelaza. Jeśli nie śpisz na forsie to kup w proszku KH2PO4, K2SO4, MgSO4 i KNO3 do tego CSM+B. Możesz delikatnie podkarmiać carbo. Nie szalej. Wnioski wyciągaj po min. tygodniu od zmian. Im więcej roślin tym łatwiej na początku i mniej kłopotów (niechciane potem usuniesz). Światło masz ok. Powinno być oczywiście na zegarze i świecić ok 10-11 h. Jeśli zastosujesz się do tych podstaw to po ok. miesiącu akwa powinno cieszyć oko. Jest niestety kilka niepewności typu: jaka ziemia? Sama ziemia? A może coś domieszałeś? Czym to jest przysypane? Itd. Baw się dobrze Uśmiech i pamiętaj w akwarystyce pośpiech to twój wróg.

oliwias05

Z tego co zauważyłam to razbora klinowa

Zola67

Bardzo ważne są też współczynniki RA czyli oddawania prawdziwych kolorów w swietlowkach oraz widma tych świetlówek niektóre przeważają w niebieskim inne w czerwonym i zielonym. Wydłużyć czas święcenia to jedno ale też tak by świecić pełnym światłem. Pomyśl też o np. Kapsułkach do podłoża. I ważne też jakie parametry ma woda bo na twardej wodzie trudniej osiągnąć oczekiwane rezultaty.
(09.04.2015 23:19)morswin9 napisał(a): [ -> ]Jeśli nie śpisz na forsie to kup w proszku KH2PO4, K2SO4, MgSO4 i KNO3 do tego CSM+B. Możesz delikatnie podkarmiać carbo.

Co to CSM+B i gdzie to moge dostac

Zola67

To mikro ale możesz je zastąpić np nawozem mikro plus firmy intermag
KH2PO4, MGSO4,KNO3 I MIKRO INTERMAGU. Coś jeszcze szukać? Może Fe?

Zola67

W mikro intermagu jest żelazo
Stron: 1 2 3
Przekierowanie