Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Mój pokarm dla palet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przepis na pokarm, który przygotowuję dla palet. Karmię je tym już od dłuższego czasu, jedzą chętnie, co niektórzy mogli już zobaczyć, więc może komuś się przyda. A więc potrzebne produkty:

1 kg serca wołowego
1 kg serca indyczego
1 kg krewetek
0,5 kg szpinaku (kupuję mrożony brykiet)
4 średniej wielkości marchewki
0,5 l płatkowanej spiruliny (używam spiruliny firmy O.S.I.)
5 łyżek Cyclop Eeze (w proszku)
2 łyżki Natural Astaxanthin (na wybarwienie)
2 saszetki waniliowego Vibovitu

Serce wołowe i indycze oczyścić z żyłek, tłuszczu. Po oczyszczeniu zmielić maszynką do mielenia mięsa na najgrubszych oczkach. Krewetki rozmrozić i zmielić (razem z pancerzem! - chityna) tak jak serce. Marchew ugotować i zmielić. Szpinak rozmrozić.
Wszystko wrzucić do jednej dużej miski i wymieszać, po czym jeszcze raz zmielić maszynką do mielenia mięsa na najgrubszych oczkach.
Tak przygotowany pokarm wkładam do worków strunowych (wielkości kartki A4) i rozwałkowują na cienką warstwą - ok. 2-3mm - tak, żeby później można było łatwo odłamać kawałek, jaki jest nam potrzebny. Tak przygotowane opakowania składam na połowę i wkładam do zamrażalnika (w całości się nie mieści). Następnego dnia jest gotowy do użycia.

Dzieki sporej ilości spiruliny pokarm po rozmrożeniu jest na tyle gęsty, że nie rozpada się po wrzuceniu do wody, tylko w kawałkach opada na dno.
Przekierowanie