Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Danio Galaxy - Łowca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

YATO-INDA

Witam,

Chciałem się z Wami podzielić tym co ostatnio zaobserwowałem w zachowaniu moich Galaxy.
Otóż od pierwszego dnia gdy trafiły do zbiornika to odrazu go sterroryzowały i zaprowadziły swoje porządki, niczym rodzina Corleone :-) na Zachodnim Wybrzeżu. Szczególny postrachi terror zasiały wsród krewetek. Cały czas patrolują akwa w poszukiwaniu szamanka a odkąd w zbiorniku pojawiły sie malutkie RC to poprostu dostały na ich punkcie świra. Rc głupie nie są i kryją sie w kępach mchu gdzie Galaxy nie mogą ich dopaść ale te cwaniaczki znalazły świetny sposób. Ławica zawisa nad mchem a kilka Rozbor wpada w mech i buszuje tam jak kabany w kukurydzy, krewetki w popłochu uciekają a wtedy spada na nie ławica. Najpierw myślałem ze mi się wydawało ale juz kilka razy to widziałem.
Fenomenalne rybki!!!
Chwalcie się swoimi obserwacjami.
Wielokrotnie o tym pisaliśmy, Danio galaxy, Danio erythromicron, potrafią skutecznie przetrzebić populacje młodych krewetek. Dlatego trzymanie ich w krewetkariach nie jest najlepszym pomysłem. O ile RC i inne neocaridiny są bardzo płodne i maluchów może przybywać, to w przypadku akwarium z Crystalami dorzucenie tych ryb może spowodować kompletny brak maluchów.
Ehh a ja wkolko powtarzam jak krewetki to nie ryby ... No ale coz szkoda krewetek.
Niestety beda skutecznie wylapywac wszystko az wykosza populacje do zera.
Z moich obserwacji : na wlasne oczy widzialem jak stadko dobiera sie do doroslej krewety skutecznie ja skubiac i odrywajac kawalek po kawalku. To samo robily neony jak i uwaga gupiki ( potrafily calymi dniami przeszukiwac mchy za krewetkami ) Smutny

YATO-INDA

Tak, wiem że to drapieżniki i młode RC służą im za urozmaicenie diety ale chodziło mi głównie o fakt że cwaniaczki się organizują, rozwiązują problemy, opracowóją taktykę polowania a potem ją realizują. Wilki w owczej skórze.

pj007

Dawaj no tu te Danio Język do mnie Duży uśmiech

Borelli pokażą kto jest szeryfem w zbiorniku Duży uśmiech

YATO-INDA

To nowy podgatunek Rozbory. Rozbora Pruszkowska.

macon

(02.06.2015 06:33)pj007 napisał(a): [ -> ]Dawaj no tu te Danio Język do mnie Duży uśmiech

Borelli pokażą kto jest szeryfem w zbiorniku Duży uśmiech

Daj do mnie borelli to mój agasizon zrobi mu przebieżkę po akwarium ;D

I powiem za wczasu, nie zdzichu, nie dam agasizona do twoich channJęzyk To inna liga zakapiorstwa;p

pj007

hehe Duży uśmiech zawsze znajdzie się większy kozak Język
Tak z offtopa jak hodowalem ryby lata temu to mialem kozaka wielkopletwa albinosa terroryzowal wszystko i wszystkich do czasu az za kare trafil na tydzien do zbiornika z pawiookimi naprawde sporymi po tej przygodzie byl potulny jak baranek po wpuszczeniu do pierwotnego zbiornika hehe.

pj007

przeszedl szkołę życia Duży uśmiech
A ja zaobserwowałem, że nie jest tak źle. Kilkanaście razy widziałem jak jedynie się przyglądały maluchom, ale rządnego nie skubnęły na moich oczach. Zapewne jednak nie jednego skubnęły w międzyczasie jednak jak jest sporo mchu to nigdy do zera nie wyłapią. Jednak fakt następne krewetkarium będzie bez ryb.

YATO-INDA

Galaxy to naprawdę zmyślne zbóje, fenomenalne stworzenia.
Galaxy jak i erythromicrony mają bardzo dobrze rozbudowane zachowania stadne. Pozornie wygląda to tak, że wiecznie się ze sobą przepychają i panuje niezgoda, ale to mylne wrażenie. Owszem samce rywalizują nieustannie o względy samic i o przywództwo w grupie, ale kiedy trzeba, wszystkie ryby "grają do jednej bramki".

Jak wiecie mam erythromicrony z krewetkami i mam też krewetkarium bez ryb -> różnica w przyroście ilości krewet jest nieporównywalna. Bez ryb opanowanie zbiornika zajmuje Neocaridinom niewiele czasu. Z rybami nie mają opcji na opanowanie zbiornika. Oczywiście są tak płodne, że nie ma raczej problemu by populacja się rozwijała (ale tylko w zbiorniku z licznymi kryjówkami i dużymi kępami mchu niedostępnymi dla rybek - YATO oczywiście opisał jak galaxy polują i jest to prawda, ale 100% populacji nie zjedzą) U mnie w paszcze ryb trafia jakieś 80-85% młodych. To ogromna ilość, ale nie jest to tragedią gdyż dzięki temu nie mam "problemu" z nadmiarem krewetek a i erythromicrony są dobrze odżywione Uśmiech
fazi_poz napisał(a):To ogromna ilość, ale nie jest to tragedią gdyż dzięki temu nie mam "problemu" z nadmiarem krewetek
Przy Neocaridinach nie jest to problem, ale przy Caridinach już tak.
macon napisał(a):I powiem za wczasu, nie zdzichu, nie dam agasizona do twoich chann Język To inna liga zakapiorstwa;p

Hahaha Duży uśmiech Czytając od początku wątek właśnie miałem powyzywać wasze rybunie na pojedynek z Channeczką! Duży uśmiech Dałbym Wam fory - moglibyście wystawić nawet grupkę. Oczko

Dobra, do brzegu - tak jak Rafał pisał wcześniej - kilka razy były ostrzeżenia na forum co do cwaniactwa i agresywności tych Danio. Ale nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć jak te małe zakapiorki polują na krewetki z zaskoczenia. Uśmiech
zdzichuHG napisał(a):Ale nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć jak te małe zakapiorki polują na krewetki z zaskoczenia.
Hmm, znalazłeś już miejsce żeby kosteczkę postawić? Uśmiech
Stron: 1 2
Przekierowanie