Lubuskie Forum Akwarystyczne

Pełna wersja: Ślimaki na glony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

raiders

Osotski się chowają bo za dużo światełka , a tak właściwie to nie mają cię gdzie schować bo zarośli żadnych Uśmiech.
Będą aktywne w nocy jak za bardzo się nie zestresują w dzień Uśmiech.

Fajny zbiorniczek ,na glony polecam świetnego ślimaka Military Helmet 5 sztuk na taki baniak i szyby na błysk jak perfekcyjna pani domu Uśmiech
raiders napisał(a):na glony polecam świetnego ślimaka Military Helmet 5 sztuk na taki baniak i szyby na błysk jak perfekcyjna pani domu
Szyby może i wyczyści, za to wszędzie będą te paskudne białe jajeczka.

raiders

Na to nie ma reguły ,tego ślimaka chętnie trzymają malwiści i jak piszę to większość na oczy nie widziała jaj tego ślimaka po mimo trzymania ich po 2-3 lata w ilości kilku sztuk ,no chyba ze ryby je wyjadają .Druga sprawa to fakt ze z jaj nic nie bedzie w słodkiej wodzie .

Otosek jak zacznie składać ikrę to też po całym akwa (szybach) Uśmiech .
zobaczymy jak to bedzie mam 3 sztuki tych ślimaków chcę dokupić jeszcze 2-3 ,dam znać z czasem jak to bedzie z tymi jajkami ,ale ogólnie ze ślimaków jestem zadowolony
Jest tylko jedna, malutka różnica. Ikra otoska zniknie po paru dniach. Jaja ślimaków będą szpecić akwarium tygodniami. I drugi szczegół, otoski rzadko podchodzą do tarła w akwarium, te ślimaki składają jaja niemal cały czas. W malawi może i nie widać, nie wiem czy ryby je zjadają, ale na pewno na jasnych wapieniach nie rzucają się w oczy. W przypadku korzeni te jaja bardzo szpecą zbiornik.
Zawsze mozna kupic brotie one sie w akwa nie rozmnazaja. A sa tak samo skuteczne jak helmety.

raiders

Rafał zapytam z ciekawości miałeś te ślimaczki ? ile sztuk i jak długo ?
Miałem 2 sztuki swego czasu w akwarium 140 litrowym, przez jakieś 3 miesiące. Potem je oddałem, właśnie ze względu na te białe kropki pozostawiane na korzeniach.

Brotie pagodule też miałem i z nimi tego problemu nie ma. Choć są chyba bardziej wrażliwe na wodę o niskim pH niż helmety.
Ja ?? Czy drugi Rafal ??
Helemety mialem 6 miesiecy , brotie ponad rok.
Jesli pytasz mnie

Brotie jak sie przyzwyczaja to daja rade nawet w ph 5,5 Uśmiech
Gorzej maja zbudowa pancerza ale daja rade mialem jedna na aktywie 5,5 ph kh 0-1 gh 4-5 i zyla az milo Uśmiech potem poszla na neutralne i tyle ja widzialem :/
Ale pozeracz glonoe niezly no i wyglada swietnie kolczasty slimak Uśmiech

raiders

Dzięki dla obojga za odpowiedź Uśmiech
Po obserwuję u siebie jak to bedzie .
A brotie mają zapędy do wycieczek po za zbiornik (otwarty) ?
Nie zauwazylem ani razu by wyszly ze zbiornikow otwartych , czesciej helmety wychodzily...
Jak miałem zbiornik przykryty szybami to ampularie potrafiły znaleźć sobie z niego wyjście, brotie nie.
Mam osiem sztuk Clithion diadema również dobre na glony ,a ich bardzo male jajeczka są ledwo widoczne,tu z pomocą przychodzą jeszcze Lorikarie,wyjadaja co do sztuki.
Miałem batmany - mniejszy kuzyn hełma - i wszędzie paskudziły jajkami, które były widoczne na ciemnych elementach, zwłaszcza korzeniach.

Brotie są żyworodne, więc nie składają jajek.

Glony natomiast bardzo dobrze wyjadają znienawidzone zatoczki, jednak mogą stać się w pewnym momencie problemem jak będzie ich za dużo.

irekw71

Po dłuższej obserwacji dochodzę do wniosku , że helmety nie nadają się do zbiorników roślinnych. Kilka głosów było ,że lubią korzenie jako miejce do składania jaj.Na pewną są nie zastąpione w akwariach z ubogą flora.A ten wątek wiele wnosi do zachowania tych ślimaków.
http://forum.klub-malawi.pl/slimaki-mili...10p19.html
A może jakieś stiphodon wchodzipby w grę tzw babka tęczowa czy cus w tą stronę
Przekierowanie