Lubuskie Forum Akwarystyczne
randsomware Unblockupc Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Różne (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Pogaduszki (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: randsomware Unblockupc Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić (/showthread.php?tid=11693)

Strony: 1 2

RE: Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić - Przemek - 29.09.2016 13:08

DJGRABARZ napisał(a):Eset pyta i skanuje przed otwarciem jakiegoś pliku i ....... nie będę go reklamował, daje rady i tyle
Nie z każdym ransomware Eset daje sobie rade. I pisze to jako pracownik firmy, która co roku jest w złotej dziesiątce partnerów Eseta w PL.

Na dzień dzisiejszy jedynie dedykowane oprogramowanie APT (niedostępne dla uzytkowników domowych) bądź UTM z funckjonalnością APT daje w miare pełną ochronę.

RE: Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić - DJGRABARZ - 29.09.2016 16:00

Przemek napisał(a):dedykowane oprogramowanie APT (niedostępne dla uzytkowników domowych)

Proponuje minutę ciszy nad ceną tego oprogramowania i plikami Patryka.

RIP
-------------------------------------------------------------------------------

Nawiasem - UTM50 Netgear subskrypcja na 1 rok (Web, Email, Maintenence) - 2000zł

Nawiasem 2 - Comodo używałem 5 lat temu jak otworzyłem sklep komputerowy - po pół roku wirus SPIRIT.A zdziesiątkował moje pliki i przeszedłem na kupną wersję ESET security pack i od tej pory spokój.

RE: Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić - Przemek - 29.09.2016 21:52

DJGRABARZ napisał(a):Nawiasem - UTM50 Netgear subskrypcja na 1 rok (Web, Email, Maintenence) - 2000zł
Chyba juz nie ma go w sprzedazy, poza tym o troche bardziej zaawansowanych urzadzeniach pisałem - Fortigate, Check Point, Sonic Wall, Sophos.

Tak na marginesie całkiem legalnie można miec prawie za free dla użytku domowego pełnego UTM Sophosa w wersji wirtualnej maszyny.
Warunkiem jedynym to posiadanie w domu NASa QNAPA
Więcej tutaj
https://fen.pl/aktualnosci/darmowy-sophos-utm-na-nas-qnap.html

RE: Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić - DJGRABARZ - 29.09.2016 21:57

Tego rodzynka wykopałem jeszcze w hurtowni.
To i tak tematy dla firm i specjalistów a nie dla "end-user'ów"

Nawiasem partyk dopisz w tytule że chodzi o randsomware, bedzie tytuł czytelniejszy.