akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne
Wybór operatora - Wersja do druku

+- akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Różne (http://akwarystyczne.info/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Pogaduszki (http://akwarystyczne.info/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Wybór operatora (/showthread.php?tid=12587)

Strony: 1 2

Wybór operatora - Maciula - 17.01.2017

Hejka,

Zmieniam miejsca zamieszkania, a co za tym idzie muszę wybrać nowego operatora od tv i internetu. Mam możliwość wyboru między UPC, Orange światłowód oraz Netią.

Posiadacie jakieś doświadczenia/rady/informacje na temat w/w? Z chęcią ich wysłucham Smile

RE: Wybór operatora - Arturro - 17.01.2017

Wszystkie wymienione to korpo; kontakt klienta z providerem po podpisaniu umowy jest męczący.
Lokalny dostawca bardziej o ciebie zadba (zakładam ich stabilność usługi).
Jeśli jednak musisz wybierać z ww bierz usługę na medium światłowodowym.

ps: przypilnuj instalatora, to chłopcy na akordzie wykonawczym i bardzo się spieszą Wink

RE: Wybór operatora - Maciula - 17.01.2017

Co masz na myśli pod słowem "prszypilnuj"?

RE: Wybór operatora - Norrden - 17.01.2017

Miałem Netię, nie polecam stanowczo. Obsługa klienta leży i kwiczy. Lepszym numerem jest to, że podpisując umowę na 2 lata, podpisujesz pakiet promocyjny. Po tym okresie zostanie automatycznie przedłużona bez "promocji". W tym wypadku za 100Mbit płacąc wcześniej 69.90, zacząłem płacić 430zł/mc. Jedyny sposób by wtedy zapobiec takiej opłacie to kolejna umowa na 2 lata.

RE: Wybór operatora - Rafal - 17.01.2017

Nie, jest inny sposób - wypowiedzenie umowy na miesiąc przed końcem umowy.

RE: Wybór operatora - Norrden - 17.01.2017

Wiem, jednak nie spodziewałem się takiego numeru z nich strony. Liczyłem że przejdę na nieokreślony i dalej będzie to samo.

RE: Wybór operatora - Rafal - 17.01.2017

Podpisując umowę na czas określony otrzymujesz rabat na abonament. To samo jest (a na pewno było) z Neostradą w Orange. Umowa się kończy, rabat także. I wracasz do standardowej stawki bez upustu.

RE: Wybór operatora - szymon - 18.01.2017

Ja mam UPC i polecam. Tylko zobacz na klatce czy nie ma numeru do opiekuna osiedla. Mogą Ci dać lepszą ofertę niż na stronie.
I spróbuj wyciągnąć od nich router z WiFi 2,4 i 5GHz, ale działających jednocześnie.

RE: Wybór operatora - fiebik - 18.01.2017

Norrden napisał(a):Jedyny sposób by wtedy zapobiec takiej opłacie to kolejna umowa na 2 lata.
Norrden napisał(a):Liczyłem że przejdę na nieokreślony i dalej będzie to samo.
Ja w Orange dałem się załatwić jeszcze gorzej.... spóźniłem się o jeden dzień i z klucza na podstawie akapitu w starej umowie, przedłużono mi umowę na kolejne 2 lata w stawkach nominalnych bez żadnej promocji... i buliłem dwa lata jak jeleń, bo kary za zerwanie umowy były jeszcze większe. Z tego m.in. powodu i kilku innych perypetii z nimi zawsze będę orędownikiem twierdzenia:
Wszystko, tylko nie Orange!
Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie... Wink

RE: Wybór operatora - Pablo - 18.01.2017

Orange też nie polecam, zrobili nas w bambuko z netem.
Sprzedali nam ofertę lte z ruterem, który nie obsługuję lte. Smile)
Kiedy podpisywaliśmy umowę, lte nie działało w Gorzowie i okolicach.
Jak zorientowałem się ,że w telefonie mam lte a na domowym necie nie.
Oczywiście złożyłem reklamacje , w odpowiedzi napisali że na zwrot czy rezygnacje miałem dwa tygodnie. I uj ich obchodzi ,że kiedy brałem ofertę lte jeszcze nie działało.
Masakra , wszystkie te firmy ładnie wchodzą w du..e , z tym ,że przed podpisaniem umowy.
Pozdrawiam Paweł