Lubuskie Forum Akwarystyczne
Tarliskowe serola - dyskowce - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Galeria naszych słodkowodnych zbiorników (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: do 126 litrów (/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Wątek: Tarliskowe serola - dyskowce (/showthread.php?tid=13456)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 19.07.2017 17:36

Zbiornik ok 120l brutto profilowane wys. 40, L - 90, światło - żarówka led 4W 6500K, 29st. C
Woda w 70% z ogólnego w którym tarły się regularnie i 30% RO.
Niestety od ponad 3 tygodni jak je odpaliłem i nawet zakupiłem stożek, nic w kierunku prokreacji Uśmiech
Czekać? Coś zmieniać?

[attachment=13613][attachment=13614][attachment=13615]

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - alex - 19.07.2017 18:10

Jakie masz tam parametry wody?
Generalnie to pozostaje cierpliwie czekać. Po przenosinach ryby potrzebują czasu aby się zadomowić i zabrać za ... Oczko

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 19.07.2017 18:43

Miękko i ph poniżej 7.... w takich samych w ogólnym trą się dwie pary non stop (w tym ta). Ta co została raz na 2 tyg dochowuje się larw i po 3 dniach znikają..

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - sbc - 19.07.2017 20:02

Spróbuj starej akwarystyczne sztuczki z symulacją opadów. Nie podmieniaj wody ze dwa tygodnie, a ryby karm sporadycznie. Po dwóch tygodniach duża podmiana na wodę odrobinę chłodniejszą i zaczynasz obfite karmienie.

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 19.07.2017 20:36

Ooooo. To spoko bo akurat na tydzień wyjeżdżam i dam dla brata małe pojedyńcze porcje suchego żarcia na dzień i jak wróce to podmienie na 26st i mięcho z mięchem posypie mięchem Duży uśmiech

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - Jaro - 19.07.2017 20:38

sbc napisał(a):Spróbuj starej akwarystyczne sztuczki z symulacją opadów. Nie podmieniaj wody ze dwa tygodnie, a ryby karm sporadycznie
I obniż trochę poziom wody

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - Rafal - 19.07.2017 20:51

Akwarium jest niskie, poziomu wody chyba nie ma co obniżać. Tutaj potrzeba tylko czasu, skoro wcześniej podchodziły do tarła, to podejdą i tutaj.

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - Jaro - 19.07.2017 21:31

Faktycznie. Tylko 40 cm a i tak nie nalane po brzegi

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 19.07.2017 22:27

Ta... wody h30cm z haczykiem Uśmiech
Czekamy... może po przyjeździe z wakacji coś. A jak z 2 miechy nic, to wymienie na tą parę co sie trze w ogólnym Uśmiech

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 30.07.2017 17:16

Ryby przez ponad tydzień karmione tylko jeden raz na 2 dni małą porcją płatków. Dziś podmiana na chłodniejszą i mięcho, mięcho, mięcho..... zobaczymy.

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 12.08.2017 16:00

Wczoraj nastąpiła podmiana parki z tarliskowego która od początku wakacji ani razu nie tarła się i powędrowała do ogólnego, zaś z ogólnego parka z larwami które przeniosłem wraz z korzeniem do którego były przyczepione. Wody dałem 80% z ogólnego i 20% RO ( troche też zostało starej).
Dziś larwy to już małe rybki pływające swobodnie po całym akwa i tu problem. Kilka sztuk tylko goni rodziców, zwłaszcza ojca (w tym momencie jestem dumny z ja Duży uśmiech ) to ten turkusowaty i tam coś skubie z jego skóry...
Ale najgosze to, że niestety te czarne spoiny... czytałem już wcześniej, że tarliskowe klei się transparentnym. Jakieś sugestie? I czy wyłowić już ten korzeń bo on też ciemny?

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - alex - 12.08.2017 16:24

serol napisał(a):czy wyłowić już ten korzeń bo on też ciemny?

Usunąć w miarę możliwości wszystko co ciemne.
Inna sprawa, że trochę szkoda zachodu dla kilku przecinków- niestety Smutny
I jak dojdzie jeszcze selekcja, to ...

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 12.08.2017 16:30

Z ciemnych gadżetów które mogę wyciągnąć, to tylko jest ten korzeń i ewentualnie przyssawka od termometru.... zostanie tylko pomarańczowy stożek i filtr...
Wyciągam korzenia (znaczy z akwarium Duży uśmiech )

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - alex - 12.08.2017 16:35

Dopiero obejrzałam filmik. Nie wygląda to najlepiej, rodzice bardziej zestresowani przeprowadzką niż zainteresowani przecinkami.
Może się jeszcze ogarną ....

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - serol - 12.08.2017 21:43

Samiec zaczyna coś się interesować. Pływa i zagania w jeden kąt. A daleko od kąta jak coś w pape pochwyci to wypluwa sobie na czoło...

RE: Tarliskowe serola - dyskowce - alex - 12.08.2017 21:51

serol napisał(a):jak coś w pape pochwyci to wypluwa sobie na czoło...

No to fajnie, może się uda Uśmiech