Lubuskie Forum Akwarystyczne
Problem rybki i rośliny - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Kompendium Wiedzy Akwarystycznej (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Encyklopedia słodkowodnych zwierząt akwariowych (/forumdisplay.php?fid=17)
+---- Dział: Ryby (/forumdisplay.php?fid=86)
+---- Wątek: Problem rybki i rośliny (/showthread.php?tid=14652)

Problem rybki i rośliny - pysio721220 - 13.06.2019 20:39

Witam, mam taki ciekawy problem. Dotychczasowa obsada akwarium czyli sumik kiryśnik, kiryski i akary maroni żyła w zgodzie z wszystkim co było w akwarium. Po wpuszczeniu nowych akar zaczął się koszmar z roślinami. Co zasadziłem rano pływało wszystko po powierzchni. Myślałem ze kiryski wykopują je i to dlatego. Wziąłem przywiązałem je do kamieni i zasypałem żwirkiem. Rano tylko kamienie i nitki zostały. Roślin nawet nie ma śladu. Raz widziałem akarę jak rozszarpuje wiązkę roślin i odpływa... Niby to spokojne ryby i płochliwe a tu co innego wyszło. Co to może być za powód? Można zmienić rośliny na inne lub obsadę na inną. co ciekawe rozwalają tylko nowe małe rośliny starych nie ruszają.

RE: Problem rybki i rośliny - Rafal - 13.06.2019 20:55

I to wszystko w 120 litrach?

RE: Problem rybki i rośliny - alex - 13.06.2019 21:30

pysio721220 napisał(a):lub obsadę na inną

To by było optymalne rozwiązanie.

Nie ten litraż na takie ryby niestety. Do tego są wszystkożerne i mało co stawi im opór Oczko
Miałeś wcześniej pielęgnicowate w ogóle?

RE: Problem rybki i rośliny - pysio721220 - 13.06.2019 21:49

Na razie przejściowo tak mam. Czekam które mi sie dobiorą jako para. Miałem 3 samice i samca po 1 tarle ale samiec padł. Dopiero wtedy stare sprzedam albo przeniosę do innego. Miałem pielęgnicowate, Barwniaki czerwonobrzuche , po wykluciu samca samicę i ok 150 młodych...