Lubuskie Forum Akwarystyczne
Laguna Colorada - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Kompendium Wiedzy Akwarystycznej (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Czy wiesz, że... (/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: Laguna Colorada (/showthread.php?tid=2931)

Laguna Colorada - marcinsz30 - 22.05.2015 08:18

Jezioro wygląda niesamowicie!

[attachment=6484]
http://cdn.traveler.es/uploads/images/thumbs/201336/lagos_de_colores_951630607_650x.jpg

RE: Laguna Colorada - Zola67 - 22.05.2015 08:33

Świetne a jakie ryby tam występują?

RE: Laguna Colorada - Majkel - 22.05.2015 10:58

A to nie to co Flemingi wcinają tam jakieś żyjątka i przez to są różowe Duży uśmiech ?

RE: Laguna Colorada - Pethro - 22.05.2015 17:23

Pewnie tak i wcinają tam artemie Uśmiech

RE: Laguna Colorada - Zdzichu - 22.05.2015 17:31

Flamingi nie występują w Ameryce Południowej. Oczko

RE: Laguna Colorada - marcinsz30 - 22.05.2015 17:40

Zdzichu są Uśmiech

Laguna Colorada - niezwykłe jezioro w Boliwii

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Boliwii jest Laguna Colorada – płytkie, słone jezioro w charakterystycznym, bordowym kolorze. Swoją niezwykłą barwę zawdzięcza czerwonym osadom i pigmentacji niektórych glonów. Na powierzchnii jeziora zobaczyć można liczne białe punkty – są to wyspy z boraksu (tetraboranu sodu) – związku mineralnego łatwo rozpuszczalnego w wodzie.

SLAJDY

Laguna Colorada jest położona na pięknym, nieskazitelnym terenie. Roślinność przypomina tu scenerię z westernów – dominują kaktusy i niskie trawy usiane na rozległych pustyniach. Z kolei wokół jeziora rozciąga się skalisty brzeg, a w oddali widać pasma górskie.

Laguna Colorada słynie również z flamingów (głównie z różowych flamingów krótkodziobych), które zamieszkują cały obszar laguny o powierzchni 60 km2 i zwykle gromadzą się przy brzegach jeziora. Niestety z roku na rok ich populacja maleje i niedawno zostały uznane za gatunek zagrożony.

W pobliżu jeziora znajduje się wiele małych wiosek, w których można znaleźć nocleg. W pobliżu leży również inne znane miejsce: Salar de Uyuni - największe solnisko świata z charakterystycznymi, skalnymi stożkami.

http://podroze.onet.pl/przyroda/laguna-colorada-niezwykle-jezioro-w-boliwii/svt3r

RE: Laguna Colorada - Zdzichu - 22.05.2015 18:08

Oooo, no to zwracam honor Majkelowi. Wiedziałem, że są w Afryce, południu Europy i gdzieniegdzie Azji, ale o ich populacji w Ameryce nie słyszałem. Uśmiech

RE: Laguna Colorada - Majkel - 22.05.2015 18:28

A ja kiedyś oglądałem dokument Duży uśmiech że właśnie one sezonowo tam wcinają te czerwone robale i od tego nabierają swojego Pink koloru Oczko

RE: Laguna Colorada - marcinsz30 - 22.05.2015 22:38

No to jeszcze jedna fota:

[attachment=6510]
fot: http://photography.nationalgeographic.com/photography/photo-of-the-day/laguna-colorada-bolivia/

RE: Laguna Colorada - marcinsz30 - 24.05.2015 01:34

Zola67 napisał(a):Świetne a jakie ryby tam występują?

Szukałem już jakiś czas temu informacji na temat gatunków w nim występujących i nic nie znalazłem. Podejrzewam, że niewielka głębokość, zasolenie, ogromne pokłady boraksu raczej nie sprzyja życiu jakichkolwiek ryb...

RE: Laguna Colorada - Adam - 24.05.2015 08:08

marcinsz30 napisał(a):Podejrzewam, że niewielka głębokość, zasolenie, ogromne pokłady boraksu raczej nie sprzyja życiu jakichkolwiek ryb...

To możliwe, ale sam wiesz (pokazujesz nam takie dziwolongi), że ryby są w tak dziwnych miejscach Uśmiech, że bym się nie zdziwił jak by i w tej "pomidorówce" coś pływało.

RE: Laguna Colorada - marcinsz30 - 24.05.2015 08:53

Adam napisał(a):że bym się nie zdziwił jak by i w tej "pomidorówce" coś pływało.

To prawda, ale nie mogę nic konkretnego znaleźć od dłuższego czasu. Nawet na stronach wędkarskich Uśmiech

RE: Laguna Colorada - Adam - 24.05.2015 09:07

No ładnie tam jest Uśmiech

RE: Laguna Colorada - cleo1985 - 24.05.2015 11:35

Skoro są flamingi to jest plankton. A to też jakieś żyjątka Oczko

RE: Laguna Colorada - marcinsz30 - 24.05.2015 11:51

cleo1985 napisał(a):Skoro są flamingi to jest plankton. A to też jakieś żyjątka

Jest planktonu i glonów co nie miara Uśmiech Stąd tak nadal dużo flamingów