Lubuskie Forum Akwarystyczne
"lekarstwo" na ślimaki - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Kompendium Wiedzy Akwarystycznej (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Czy wiesz, że... (/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: "lekarstwo" na ślimaki (/showthread.php?tid=3022)

"lekarstwo" na ślimaki - marcinsz30 - 04.12.2012 20:30

taki sobie puffer Oczko

[attachment=452]
foto: http://acquariofiliaconsapevole.it/foto/pesci/Colomesus_asellus_pufferresources.net.jpg

[attachment=453]
foto: http://glavrybtorg.ru/images/news/1205747774.jpg

RE: "lekarstwo" na ślimaki - alex - 04.12.2012 21:02

Świetna,szkoda,że nie zawsze taka nadymana Oczko

RE: "lekarstwo" na ślimaki - michal.l - 04.12.2012 21:03

U mnie elegancko sprawują się ślimaki Antonome Helena

RE: "lekarstwo" na ślimaki - piniu-83 - 04.12.2012 21:07

U mnie tak samo działają ślimaki Antonome Helena i świetnie sobie radzą.

A gdzie można zakupić taką rybkę?

RE: "lekarstwo" na ślimaki - rafik509 - 04.12.2012 21:08

Ja też potwierdzam helenka wymiata Duży uśmiech i w dodatku zjada również wypławki, z którymi mam od dłuższego czasu problem Oczko

RE: "lekarstwo" na ślimaki - marcinsz30 - 05.12.2012 07:03

To prawda, że helenki są na ślimaki świetne, jednak ryba również świetna i interesująca. Jak wszystkie rozdymki i nadymające się pufferfish Uśmiech

RE: "lekarstwo" na ślimaki - bartesta - 05.12.2012 12:21

Bywa do kupienia w ZG. kilka razy widziałem. Bardzo ładnaUśmiech Szkoda, że jest podobno agresywna, już by u mnie pływałaOczko Lubię takie oryginalne stwory.

RE: "lekarstwo" na ślimaki - ZielonyAmator - 05.12.2012 16:33

Na ślimaki polecam kolcobrzucha karłowatego. Wybiły mi wszystkie zatoczki co do sztuki. Szkoda że nie mogę wpuścić tej ryby do akwarium z krewetkami bo pewnie też by zostały zdziesiątkowane.

RE: "lekarstwo" na ślimaki - marcinsz30 - 05.12.2012 17:28

I Colomesus asellus i Kolcobrzuch karłowaty (Carinotetraodon travancoricus) to ta sama rodzina Tetraodontidae. Mają podobne zachowania, preferencje pokarmowe, obydwa lubią roślinność i kryjówki- choć mająróżne rozmiary i miejsce występowania ( pierwszy to gatunek endemiczny Ameryki Południowej, drugi znów endemicznym dla Indii Uśmiech
Ślimaków potrzebują również i jeden i drugi po to, aby utrzymać we właściwej kondycji ich zęby ( na czymś muszą je tępić Oczko )

RE: "lekarstwo" na ślimaki - adam1004a - 05.12.2012 23:20

a ja polecam bocje. dostalem helenki od ernesta to moje slimaki uzywaly ich jak koni, smigaly na ich muszlach bo nawet pelzac im sie nie chcialo, natomiast 5 bocji rozwiazalo temat w 3 dni !!!! do dzis jak rozkopuje zwir to znajduje muszelki po slimakach. faktem jest jednak ze bocje rowniez skonsumowaly helenki

RE: "lekarstwo" na ślimaki - alex - 05.12.2012 23:35

Bocje skonsumują wszystko,nawet b.duże ampularie niestety Smutny Jedyna wada tych ryb,że ani świderków ani innych (ozdobnych) ślimaków nie można trzymać Smutny

RE: "lekarstwo" na ślimaki - adam1004a - 06.12.2012 00:05

swiderkow to mi troche szkoda, bo fajne slimaki

RE: "lekarstwo" na ślimaki - ZielonyAmator - 06.12.2012 00:26

Ja mam bocje wspaniałe i masę świderków. Jak którejś nocy zaświeciłem latarką to byłem w szoku ile ich jest. W zasadzie byłem pewien że ich nie ma ponieważ przez prawie rok funkcjonowania akwarium nie widziałem ich praktycznie wcale.

RE: "lekarstwo" na ślimaki - Saklawia - 15.05.2013 12:02

Rozdymki można kupić w Gorzowie w Piranii po 9zł sztuka. Są tak urocze, że przez chwilę byłam nielojalna wobec mojej obsady zastanawiałam się żeby zabrać je do domku Oczko