Lubuskie Forum Akwarystyczne
Bass słoneczny - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Kompendium Wiedzy Akwarystycznej (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Czy wiesz, że... (/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: Bass słoneczny (/showthread.php?tid=3092)

Strony: 1 2

Bass słoneczny - marcinsz30 - 05.02.2015 06:05

cleo, może to propozycja polskiego biotopu dla Ciebie?

[attachment=5044]

źródło: http://www.hlasek.com/foto/lepomis_gibbosus_hc6167.jpg

RE: Bass słoneczny - Majkel - 05.02.2015 08:50

marcinsz30 napisał(a):cleo, może to propozycja polskiego biotopu dla Ciebie?
Ja tam bym jeszcze Uaru do tego dołożył przecież to także ryba która przeżyje w naszych wodach Szczęśliwy
A ten Bass słoneczny to bardzo ładna rybka jak by nie patrzeć Uśmiech z tego co wiem, to Bassy są fajna atrakcją dla wędkarzy, są waleczne a inne gatunki rosna całkiem spore. Ciekawe tylko jak smakują Duży uśmiech

RE: Bass słoneczny - marcinsz30 - 05.02.2015 20:05

Majkel napisał(a):Ja tam bym jeszcze Uaru do tego dołożył przecież to także ryba która przeżyje w naszych wodach
A ten Bass słoneczny to bardzo ładna rybka jak by nie patrzeć

Się powiedzieć chce- dziwy, dziwy ogłaszają. Ale co zrobić z introdukowanymi w nasze wody rybami? Swojego czasu ktoś nawet na allegro je sprzedawał jako ryby z polskich wód Uśmiech

RE: Bass słoneczny - marcinsz30 - 08.02.2015 18:27

RE: Bass słoneczny - marcinsz30 - 08.02.2015 21:18

I w akwarium trą się Uśmiech

RE: Bass słoneczny - cleo1985 - 09.02.2015 11:13

Ta ryba została sztucznie zasiedlona w Polsce i zastanawiam się czy hodując ją w akwarium możemy się szczycić biotopem polskim...
A nie ukrywam - jest piękny!

RE: Bass słoneczny - Nantai - 12.02.2015 17:32

cleo1985 napisał(a):Ta ryba została sztucznie zasiedlona w Polsce i zastanawiam się czy hodując ją w akwarium możemy się szczycić biotopem polskim...

Jeśli to będzie kawałek Odry, gdzie przebywają, to dlaczego nie.
Cierniki też są zewsząd. Tak samo jak racicznice. Uśmiech

RE: Bass słoneczny - Nantai - 26.12.2015 19:23

Trochę odkopię temat...
Namierzyłem siedlisko Bassa w zbiornikach pod Koszalinem. Także ten piękny intruz rozprzestrzenia się coraz bardziej. Lokalizacja blisko mnie, w sezonie wyruszam na poszukiwania. Uśmiech

RE: Bass słoneczny - mateuszurad - 26.12.2015 20:41

To jeszcze trochę i zamiast okonia będzie się B.słonecznego wyciągać na wędkę.

RE: Bass słoneczny - Nantai - 26.12.2015 20:57

No niestety, lekkomyślność akwarysty zrobiła swoje. Ale taka sama sytuacja z karpiami. Nie dość, że mięso kiepskiej jakości to też jest szkodnikiem naszych wód. Do dzisiaj nie wiem co ludzie widzą w karpiu kupując go na święta.
Nie ukrywam, że osobiście chciałbym takiego egzotyka jak bass osobiście złapać, jest sporą szansa. Uśmiech

RE: Bass słoneczny - Rafal - 26.12.2015 21:19

Nantai napisał(a):Do dzisiaj nie wiem co ludzie widzą w karpiu kupując go na święta
akwarystykatradycyjna.wordpress.com napisał(a):Karp zaczął królować w Polsce niepodzielnie na wigilijnych stołach dopiero w czasach powojennych.
Był najtańszą i najłatwiejszą w hodowli rybą, a więc mógł zaspokoić zapotrzebowanie wigilijne w czasach, kiedy o żywność nie było łatwo.
Już w 1948 r. ówczesny minister przemysłu Hilary Minc, zagorzały komunista i zwolennik gospodarki nakazowo-rozdzielczej, rzucił hasło „karp na każdym wigilijnym polskim stole” i zainicjował tworzenie Państwowych Gospodarstw Rybackich.
I tak już nam zostało.
Cały artykuł z którego pochodzi cytat: https://akwarystykatradycyjna.wordpress.com/2015/12/07/bog-sie-rodzi-karp-umiera/

RE: Bass słoneczny - mateuszurad - 26.12.2015 21:32

Mięso kiepskie ale pod względem sportowym to fajna ryba.Oczko

RE: Bass słoneczny - Akwariarz - 26.12.2015 23:42

Majkel napisał(a):Ciekawe tylko jak smakują Duży uśmiech
A nawiózł z dekadę temu ojciec trochę tego z Gryfina bo nic innego nie brało. Wybrane tylko spore sztuki. Smakowały całkiem niezle. W przybliżeniu jak nasze okonie lub tilapie.
Kolory miały faktycznie bajeczne.Uśmiech

RE: Bass słoneczny - marcinsz30 - 27.12.2015 10:51

A ja go szukam od dawna...Kiedyś jeszcze bywały na portalach oferty sprzedaży, teraz nie ma.

RE: Bass słoneczny - sbc - 27.12.2015 11:20

marcinsz30 napisał(a):A ja go szukam od dawna...Kiedyś jeszcze bywały na portalach oferty sprzedaży, teraz nie ma.
Czasam pojawia się w ofercie hurtowni zoo, mogę zamówić dla Ciebie jak będą.

RE: Bass słoneczny - Kijek - 27.12.2015 13:19

Sporo tych ryb jest na południu Francji w każdej kałuży przeżyją ,są dość smaczne,występują tam osobniki po 30 cm . Im większe tym żywsze kolory , wyglądają bajecznie , szukałem ich bo chciałem wrzucić do zbiornika ale za cholerę nie moge ich nigdzie dostać