Lubuskie Forum Akwarystyczne
Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zwierzęta w akwarium słodkowodnym (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Pielęgniczki (/forumdisplay.php?fid=156)
+---- Wątek: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek (/showthread.php?tid=4370)

Strony: 1 2 3

Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 25.05.2013 18:42

Witam serdecznie
W moim akwa dziś zaświeciło słoneczko,dumne barwniaki wyprowadziły na pierwszy spacer swoje potomstwo.
Nie będę pisać o zalotach ikrze itp. Chciałam podzielić się tylko spostrzeżeniami z tego co dzieje się w moim akwa!!
Akwarium mam 112l,do tej pory rybki żyły sobie w zgodzie i harmonii...no ale dziś!! akwarium podzieliło się na dwa obszary 2/3 to terytorium barwniaków ,a reszta należy do reszty lokatorów.Reszta to harem kakadu ,harem ramirezek,glonojad (12 cm),5 danio. Samiec i samica barwniaka wprowadzili terror,żadna ryba nie ma prawa być za blisko,pilnują młodych bez przerwy i wydaje mi się,że zdolne byłyby zabić dla nich. Ciekawie zaczęły wyglądać ich relacje z glonojadem,uważają go chyba za największe zagrożenie.W momentach gdy go atakują w akwarium aż się gotuje.Dziś byłąm świadkiem jak samica barwniaka przed atakiem najpierw letko drgała,małe od razu zamierały na podłożu,samiec w tym czasie obserwował glonka gdy ten był już bardzo blisko samiec podpłynął do samicy i jakby na dany znak od niego ona zaczęła zbierać młode w pyszczek i chować do kokosa.Aż trudno oderwać się od obserwacji!! strasznie wciąga!

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - marcinsz30 - 25.05.2013 18:59

Witaj
Zamieściłaś swojego posta w dziale sprzedam/oddam...
Jeżeli masz barwniaki na sprzedaż, podaj cenę, jeżeli chcesz je oddać daj taką informację. Chyba, że mamy wątek przenieść jako osobny Twój o Twoim akwarium Uśmiech

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 25.05.2013 19:01

Właśnie zauważyłam,sorki!! to chyba z wrażania! przenieść!!

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - marcinsz30 - 25.05.2013 19:09

Zrobione i już jest ok.
Jeszcze raz : witaj na Forum i zapraszam do Galerii ze zdjęciami Twojego zbiorniczka.

Co do barwniaków...wielkie tradycje są związane z tą rybą w akwarystyce, ja osobiście kiedy pływały dawno temu u mnie w akwarium nazywałem je borsukami- takie zawzięte i agresywne w czasie tarła potrafiły być. Gratulacje z powodu narybku Uśmiech

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 25.05.2013 19:11

Mam nadzieję,że uda się im wychować choć kilka sztuka.Faktycznie rybka godna polecenia,choć zaniedbywana przez akwarystów.Może dlatego,że młode nie wyglądają ciekawie?

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - marcinsz30 - 25.05.2013 19:13

mkarina1 napisał(a):Może dlatego,że młode nie wyglądają ciekawie?
Jak prawie wszystkie młode Oczko

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 25.05.2013 19:19

W każdym razie w akwa mam burzę,roslinki poprzestawiane,rybki porozstawiane po kątach,a rodzice dumni jak pawie...szkoda tylko,że trochę mnie zaskoczyły ,przełożyłabym parkę gdzie indziej i byłoby ok.Jest szansa ,że kilka młodych przetrwa/\?

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - Mario - 25.05.2013 20:43

Oby teraz kakadu nie zechciało się amorów. Bo będzie nieciekawie. W tym układzie ramirezki są na przegranej pozycji.
Jeśli chcesz aby część maluchów przetrwała, to musisz im zapewnić kryjówki, gdzie mogłyby się schować jak rodzice przestaną się nimi opiekować.

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 25.05.2013 20:48

Kryjówek mam masę,właściwie to gąszcz roślin,korzeni,kamieni.Ramirezki mam jak byki! jakieś wyrośnięte..sterydów nie daję ,niedawno złożyły ikrę,ale niestety bytowały u mnie jeszcze neonki...poszły won! co do kakadu,mam obawy,jedna samica ładnie żółta się zrobiła i coś jej za mało wiadać...ale zdaje się,że jeszcze nic się nie dzieje,samiec sobie pływa jakby nigdy nic..barwniaczki teraz i tak nie dadzą przeżyć innym młodym.

Chyba najlepiej będzie jak się pozbędę glonojada,tylko czy teraz gdy są młode barwniaczki to dobry pomysł? z doświadczenia wiem,że złapać to cudo to sukces nad sukcesy!

Mario,przepraszam,że pytam,masz tam w opisie agassiza,szukam i szukam,nie mogę nigdzie trafić,gdzie kupowane?

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - marcinsz30 - 25.05.2013 21:33

mkarina1 napisał(a):Mario,przepraszam,że pytam,masz tam w opisie agassiza,szukam i szukam,nie mogę nigdzie trafić,gdzie kupowane?
mkarina Mario gatunków Agassiza ma kilka, i to dość rzadkich w sprzedaży, wybieraj się do Kostrzyna i rób zakupy póki są Oczko

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 25.05.2013 21:34

Super,dzięki bardzo.W sklepach same molinezje ,mieczyki itp.

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - marcinsz30 - 25.05.2013 21:36

A takie to Mario też ma Oczko i wiele innych Uśmiech

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - Mario - 25.05.2013 22:00

Z Apistogramma agassizi mam już tylko Flamenco. Ich rodzice, zanim do mnie trafili pływali kiedyś w Peru. Miałem kiedyś jeszcze pastele i zwykłe hodowlane ale linia się skończyła, a chów wsobny nie za bardzo mnie interesował.

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 26.05.2013 14:55

Moje barwniaczki przezyły następną noc ,terror ,wprowadzony przez dorosłe ,trwa nadal.Mam pytanko,jak z podmiana wody? wstrzymać się troszkę ? czy można zrobić? nie chciałabym stracić młodzieży..
Mario,jak tylko będę mogła odezwę się w sprawie rybek.

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - Tomek D - 26.05.2013 15:12

Gratulacje!
Wstaw może fotkę.
Podmiankę możesz zrobić, oczywiście ostrożnie ze spuszczaniem wody.

RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek - mkarina1 - 26.05.2013 15:14

Mam filmek i fotki i nienormalny telefon,nokia lumia 610,za skarby swiata nie mogę zrzucić nic na komputer,jak tylko coś mi sie uda zrobić zaraz dodam.