Lubuskie Forum Akwarystyczne
Dobor obsady do 900 L - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Akwarystyka morska (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Fauna i flora (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- Dział: Dobór obsady (/forumdisplay.php?fid=121)
+---- Wątek: Dobor obsady do 900 L (/showthread.php?tid=7383)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: Dobor obsady do 216l - KODI - 07.09.2015 09:02

Boksującą bym zostawił, jak będzie niegrzeczna to wtedy out Pomysł

RE: Dobor obsady do 216l - Morseton - 07.09.2015 09:08

Pomysle nad tym. W zbiirniku mam juz 2 x czyszczaca 1 x debelius , 3 x kuhentalli , mitraxa a dojdzie jeszcze jeden mitrax.
Mam nadzieje ze nie bedzie rozrabiac bo wtedy faktycznie zsylka do sumpa i eksmisja... Z krabem tez pomysle zobacze jakie ma nogi..no ale garbik out od razu ...
Z korali dojdzie duza euphylia gabalarasc. I ogromna porcja antheli czy jakbsie to zwie.. Plus skala.. Z tym ze skala najpierw pojdzie do beczki z cyrkulatorem bo bog wie co za syf w niej jest.. Na fotach widzialem ze mega cyjano facet ma w zbiorniku..
A nie chce zadnego syfu przytaszczyc..

RE: Dobor obsady do 216l - ZielonyAmator - 07.09.2015 09:53

Mam dwa garbiki i są spokojne. Wcześniej miałem jednego (zdechł w czasie plagi) i również był spokojny. Może to kwestia wielkości zbiornika - nie wiem.

RE: Dobor obsady do 216l - Morseton - 07.09.2015 10:00

Podobno trzymane w parach sa spokojne jak owieczki. Natomiast pojedyncze osobniki potrafia wykonczyc inne ryby...
Tak poczytalem i opisuja rozne przypadki np: wykonczyl pterapogony , blazenki
Ja ryzykowac jednak nie mam zamiaru od razu na targowisko.
A z tego co po zdjeciach eidze mimo ze sa mega nie wyrazne to chyba ten:

chrysiptera cyanea

RE: Dobor obsady do 216l - Morseton - 12.09.2015 09:32

Obecna obsada:
Ryby:
3 x blazny
1 x borsuk
1 x zoltek
1 x hepatus
1 x lineatus
2 x chromis virdis
2 x mandaryn
1 x doktorek
1 x chlorek
2 x babka puelaris

Reszta ekipy:
3 x krew czyszczaca
1 x debelius
3 x khuentali
2 x wezowidlo
2 x mitrax
1 x elegans
1 x rozgwiazda piaskowa
Xxxxx slimakow turbo.

Chce dolozyc jeszcze:
Parka pterapogonow , salariasa i zebrasome veliferum.

Sadzicie ze bedzie ok czy moge smialo jeszcze cos dolozyc ??
Chcialbym w pozniejszym czasie dolozyc moze naso albo bialobrodego. Moze zebras. Desardini albo xanthurum.

RE: Dobor obsady do 216l - Jaro - 12.09.2015 16:37

Morseton napisał(a):naso
Elegansa?
Ja mam bardzo podobną obsadę zresztą pewnie jak każdy o podobnym litrażu.

RE: Dobor obsady do 216l - Morseton - 12.09.2015 17:12

Nie wiem Jaro jakiego Język nie zastanawialem sie jeszcze nad nim Uśmiech
Ale coraz bardzoej pidobaja mi sie te ryby z rodzaju acanthurus i tez intensywnie mysle co by cos nie zapodac Uśmiech
Np: Acanthurus coeruleus , japonicus, nigricans albo nigrofuscus i achilles poprostu bajka Uśmiech no i wiadomo bialobrody Uśmiech
Chociaz nie ukrywam ze chcialbym w zbiirniku po jednej z zebrasom zoltek desardini veriferum xanthurum i scopasa. Bo chyba innych nie ma w sprzedazy...
O znalazlem jeszcze taka aaaa szok :zebrasoma gemmatum szok szczena na ziemi ma ktos??
Dobra cena tez piekna bo znalazlem na zamowienie 7500 zl Uśmiech albo w promocji 5500zl lol Uśmiech

RE: Dobor obsady do 216l - bartesta - 12.09.2015 18:09

Pokolce są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych ryb morskich, jednak… rosną przeważnie dużeSmutny W 216 litrach w większej ilości chyba może być im ciasno, ale to tylko moja opinia.

RE: Dobor obsady do 216l - Morseton - 12.09.2015 18:11

Bartek tu nie jest zmieniony tytul Uśmiech przeciez stoi prawie 900l w obiegu Uśmiech a nie chcialem zakladac nowego tematu wiec pisze tu Uśmiech
Prosba do admina badz moda o zmiane tytulu by nie wprowadzac zametu Język

RE: Dobor obsady do 216l - bartesta - 12.09.2015 18:36

Sorry! Coś pamiętałem, że się przesiadasz, ale myślałem, że masz więcej zbiorników. W tej sytuacji możesz spokojnie zaszalećUśmiech

RE: Dobor obsady do 216l - Morseton - 12.09.2015 19:02

Ciiiiii hehe cos sie tam rodzi pod same zoasy Uśmiech ale to jak juz ruszy to sie pochwale.

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 15.09.2015 13:07

Mam pytanie odnosnie kraba pompom ma ktos go u siebie moze ktos cos o nim napisac...?? Jak sie zachowuje czy kupuje sie go od razu z ukwialami w lapach czy wyrywa sam w zbiorniku?? Bo to ze jest wyjatkowo bajerancki to wiadomo ale czy sie nada??

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 15.09.2015 21:31

Nikt nie ma pom poma u siebie albo nie mial?? Zeby cos ciekawego o nim powiedziec... Smutny

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 16.09.2015 15:01

Dobra w nd jedzie do mnie reszta poszukiwanej obsady i mam 99% tego co chcialem.
W pt pterapogony
Nd lineatus desardini i chelmon
Zostalo znalesc veliferum. Uśmiech
No to lecimy od pazdziernika z koralami Uśmiech dzieki wszystkim za pomoc przy doborze obsady Uśmiech

RE: Dobor obsady do 900 L - Jaro - 16.09.2015 16:29

Morseton napisał(a):No to lecimy od pazdziernika z koralami
Witaj w klubie Rafał. Ja te już obsadę rybną zamknąłem i teraz tylko korale.

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 16.09.2015 16:40

Hehe ja juz widzialem fajne goniopory czerwone pomaranczowe Uśmiech i kilka fajnych ricordea wiec pewnie to bedzie pierwsze chyba ze trafi sievjakas euphylia Uśmiech