Lubuskie Forum Akwarystyczne
Dobor obsady do 900 L - Wersja do druku

+- Lubuskie Forum Akwarystyczne (http://akwarystyczne.info)
+-- Dział: Akwarystyka morska (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Fauna i flora (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- Dział: Dobór obsady (/forumdisplay.php?fid=121)
+---- Wątek: Dobor obsady do 900 L (/showthread.php?tid=7383)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 16.01.2016 00:04

Alex ozon podawany by wyplewic dziadowe zakazenie bakteryjne.
Pisalem w watku ze juz ogranuczylem z 5 razy dziennie do 2 razy dziennie. Zadne tam klarowanie wody u mnie i tak byla krysztal no ale nie az taki jak po ozonie hehe no i wielkosc korali znacznie sie powieksza po ozonie Uśmiech
Ja jestem wdzieczny zielonemu za rade z ozonatirem i uratowaniem reszty ryb. Wszystkie zdrowiutenkie Uśmiech
A co do metody ja jade na reef salt + refugium + siporax + skala. Dla tego co mam w zupelnosci wystarcza . Jakbym szedl w acry to pewnie tylko priobiityki. Ale na tym sie nie znam bo nie mam i nie czytalem za wiele na ten temat.

RE: Dobor obsady do 900 L - alex - 16.01.2016 00:19

Rafał, tak na dobrą sprawę to większość metod opiera się na "życiu" , czyli bakteriach.
Nie mówię, że ozonatory są złe, a jedynie, że wytłuką wszystko ... (ok, w sytuacji podbramkowej, czyli chore ryby- działamy, ale kosztem NO3 i owych bakterii )
Tylko nasuwa się pytanie, czy jest to metoda "na stałe". Zauważyłam, że niektórzy zaczynają postrzegać ozon jako rozwiązanie wszelkich problemów (i nie mówię tu o autorze wątku, czyli Tobie Rafał), ale tendencja jest rosnąca, a nie tędy moim zdaniem droga....

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 16.01.2016 10:28

Ja uzywam jak srodek zapobiegawczy , juz dochodze do ladu i skladu ale jak pisalem musze miec pewnosc ze w wodzie nie ma juz zadnego virusa. Bo nie moge patrec jak ryby padaja Smutny
Wiadomo ze nie tedy droga ale jak przywleczesz chora rybe to sie tak ma... I czlowiek probuje wszystkiego .Nie zycze tego nikomu.
Powoli moge zaczac planowac znow obsade bo zostalo 10 ryb. Wiec mozna poszalec z wpuszczaniem obsady ale juz bez chelmonow bialobrodych czy innych.

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 16.01.2016 17:29

Bylem dzus w akwa swiecie wzialem a raczej wyporzyczylem brzydala poki co plywa ma sie dobrze obserwuje co skubie Uśmiech

Ale nie o tym w dostawie sa rekiny!!! Fajne 10 cm bambusowe , mureny wstazkowe bajka!! I plaszczka Uśmiech fantazja mnie poniosla i juz widzialem swoj baniak z drapieznikami hehe.
Ale grubo zastanwiam sie nad ta murena wstazkowa.
Ma duzo mniejszy pysk nawet dorosla niz nebulosa.
Czy bedzie sie okaze Język
Sa rowniez dwa chelmony jedzace mrozonki szok... No ale czy beda jesc na innym zbiorniku czytac moim nie wiem i mam dylemat czy ryzykowac poraz trzeci.. W sesnsie moge zaklepac i za miesiac poltora odebrac bo i fak wczesniej nic wpuszczac nie bede. Dlatego tez brzydal poszedl na probe.

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 24.01.2016 22:52

Brzydal dalej plywa , doszedl wyplywany salarias.
Tropem Jaro lista co plywa.
Zoltek
Hepcio
Velifrum
Borsuk
Blazenek
Doktorek
Chlorek
Hexa
Brzydal
Salarias
Chromisy x 2
Babka puelaris x 1
Rozgwiazda x1
Debelius x2
Czysczaca x 2
Khuentali x3

Plany na luty marzec:
Chelmon ( jednak bedzie podejscie)
2 x pterapogon
Mandaryny : stelatusy i wspaniale ( jak sie uda to pary)
I chcialbym dobrac druga polowke do babki ( ktora padla ale bedzie ciezko)
I chyba tyle na najblizsze zalupy.

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 30.01.2016 22:23

Plany sie pozmienialy jak to zwykle bywa nie wszystko dostepne na miejscu ale tak:
Zamowinione chelmon , olivenatus ( czy jak go tam zwa pokolec) i platax i teraz pytanie wszedzie pisza ze platax nie nadaje sie do zbiornikow rafowych tylko fish only ktos moze powiedziec dlaczego??
Korali ta ryba nie podgryza , wielkosc akurat nie jest problemem bo w niewoli w akwa rosna maks 30-35 cm wysokosc wiec skad na dwoch stronach jakie czytalem ze no compatible with reef...
Okaz ktory przyjechal na sklep ma moze z 8-10 cm wys i swobodnie plywa na zbiirniku z koralami.. I mam dylemat niby go zarezerwowalem ale zawsze moge spasowac. A jesli bedzie mial ciasno u mnie to znam osoby ktore wezna go duzo wiekszych baniakow...
Z gory dzieki za info.

RE: Dobor obsady do 900 L - alex - 30.01.2016 22:38

Morsik, a kto z nas ma platax'a? Jak mamy się wypowiedzieć na ten temat, skoro nikt jej nie ma?

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 30.01.2016 22:44

No ale moze ktos czytal Język cos Uśmiech czego ja nie znalazlem :/
Wiesz tam pal licho z kasa za nia bo dostaje ja prawie za darmo jesli przezyje kwarantanne itd. Ale nie chcialbym zeby cos dziwnego sie wydazylo po jej wpuszczeniu do zbiornika i nie mowie tu o ospie..
Bardziej o znikajacych rybach krabach slimakach krewetkach..

RE: Dobor obsady do 900 L - Jaro - 08.02.2016 21:43

Ty chyba nie masz borsuka Rafa to łap fajnego
http://crazycoral.pl/zywe-zwierzeta/1863-siganus-stellatus-l.html#

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 08.02.2016 21:58

Erm mam Uśmiech borsuka Uśmiech ale dzieki Uśmiech

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 08.02.2016 22:19

10 tego dostawa sri lanka w as .
W sb podjade zobaczyc co przybylo i cos moze zarezerwuje. Poki co czekam az moj oliveratus dojdzie do siebie u nich w zbiorniku po wojnie jaka mial z garbikiem no ale tak to jest jak daje sie garbikowi baniak 500 l samemu hehehe.
Szukam stelatusow ale to moze juz w pt kupie w jonafish, mandarynki wspaniale , chelmon , parka pterapogonow, bialobrody. I na tym zamykam temat. A i blazny dodatkowe ze 3 szt

RE: Dobor obsady do 900 L - Jaro - 08.02.2016 22:26

Bardzo podobny zestaw ja klepnąłem tylko dodałem salariasa, i fishboxa i myślę na pseudochromisem paccagneelae(chociaż w Jona mają loretkę) a nie dokładam stalatusów i pterapogonów. I też na tym koniec nie ma co przeginać.

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 08.02.2016 22:29

Nad anthiasami sam sie zastanawiam ale to co pisalem w watku Rafala jak dostane od kogos harwm to wezne sklepowych nie rusze... A stelatusy u mnie mus , moje wirki sa nizniszczalne parametry wody mam pod acry prawie a wirki dalej sa.. A niby super jakos wody i parametry je zabija , nie zgadzam sie z tym twierdzeniem dlatego ide znow w stelatusy nie dosc ze super wygladaja to mega glodomory wirkowe Uśmiech poprzedni wyczyscil baniak prawie jeden teraz chcialbym parke.

RE: Dobor obsady do 900 L - Jaro - 01.04.2016 13:29

Morsik specjalnie dla Ciebie
http://crazycoral.pl/zywe-zwierzeta/2200-platax-orbicularis-s.html

RE: Dobor obsady do 900 L - Morseton - 01.04.2016 14:04

u mnie kwarantanna zadnych ryb, jedynie dojdzie chelmon nowy jak juz bedzie po kuracji ktora spowodowal po raz drugi bialobrody (jego sobie juz podaruje)
skupiam sie na koralikach teraz Uśmiech mam piekna wyspe zrobiona pod acry i swiatlo juz sie dodatkowe montuje Uśmiech
ale dzieki za pamiec Uśmiech

Dobor obsady do 900 L - Saphira - 01.04.2016 22:11

A gdzie jakaś fotka? Akwaria morskie są takie piękne i dla mnie nieosiągalne, to chociaż bym sobie popodziwiała.