Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Danio
31.05.2019, 17:46
Danio
Witam wszystkich. Spotkałem się już kolejny raz w sklepach z kolorowymi rybkami. A dokładnie chodzi mi o DANIO i tu rózne Fioletowe, Czerwone, Niebieskie itp. Czy to są sztucznie jakoś barwione? Ktoś to ma lub miał?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
31.05.2019, 18:21
RE: Danio
"Ryby te są mutacjami genetycznymi i nie powinno się takich ryb wprowadzać do akwarystyki"
Większość takich ryb jest też sztucznie barwiona poprzez zanurzenie w mocno słonej wodzie do granic wytrzymałości ryby następnie zanurzane w barwniku.
Dla mnie osobiście takie praktyki są kompletnym debilizmem.

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
31.05.2019, 18:46
Podobno jest zakaz sprzedaży takich ryb w UE a jednak sie w sklepach można spotkać. Dla mnie to wszystko jakieś dziwne...
31.05.2019, 18:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2019 19:08 przez sbc.)
Danio swój kolor zawdzięczają modyfikacji DNA. Można więc powiedzieć, że powstały w próbówce. Naukowcy z Singapuru próbowali stworzyć rybę, która stanie się fluoroscencyjna w kontakcie z pewnymi toksynami i w ten sposób pomoże oznaczać poziom zanieczyszczeń w wodach. Stworzenie ryby która "świeci" cały czas było pierwszym krokiem, nie wiem jak skończyły się te badania. Do akwarystyki te rybki wprowadziła amerykańska firma w 2003/4 roku, wcześniej zapewne musieli nabyć jakieś prawa do tego. Owe Danio nie przechodziły sadystycznych zabiegów barwienia chemikaliami poprzez kąpiele czy zastrzyki, takie się wykluły.

Zakaz jest nie tylko sprzedaży, ale również importu, a nawet posiadania na mocy praw UE. To martwe przepisy bo nie ma organów które mogły by to wyegzekwować. Może też być tak, że ów zakaz dotyczy tylko ryb z USA, oryginalnych GloFishy, bo tak je tam zwą i może chodzić o metodę w jakiej modyfikacji DNA się dokonuje. Może azjaci robią to inaczej, a zwierzęta modyfikowane ich sposobem są dopuszczone w UE?

//dodano
Trochę doczytałem, nie chodzi o to, że Azjaci robią te ryby w inny sposób. Po prostu nikt nie egzekwuje tego prawa. Te ryby są również nielegalne w Kanadzie czy Australii, a w sklepach są Oczko

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.