Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawóz żelazowy
Do tej pory stosowałem rozcieńczony Intermag. JAk wiadomo ma on stosunkowo mało żelaza.

Teraz chciałbym odstawić Intermag na rzecz nawozu żelazowego. I tu pytanie co używać :

- chelat żelaza
- Aqua-art Ferro

Czy też może jeszcze coś innego ?
Odpowiedz
Spróbuj MIKROplus intermagu - ma więcej żelaza.
Odpowiedz
włąsnie go mam Smile i doszły mnie słuchy że trzeba dodatkowo solami się bawić.
Odpowiedz
Mikro plus Intermagu ma naprawdę sporą ilość fe na pewno więcej niż ferro plus aquaart.Sam chelat fe może spowodować problemy w akwarium no chyba że połączymy go razem z dobrze zbilansowanym nawozem mikroelementowym.
Odpowiedz
Przy MIKROplus nie trzeba dodatkowo żadnego żelaza podawać. A solami trzeba się bawić, to prawda. Bo trzeba N, P i K dostarczyć.
Odpowiedz
dziieki Panowie za informacje
Odpowiedz
Fakt.Do mikro plus nie ma potrzeby dodawania fe.Pisząc dobrze zbilansowany nawóz mikroelementowy miałem na myśli tzw.mikro(np.mikro Zoolek) z pełnym składem mikro elementów,mikro plus intermagu do nich nie należy.
Odpowiedz
Są nawozy, przy których dobrze jest podawać dodatkowo nawóz żelazowy. Choćby nawóz mikroelementowy EasyLife Profito. Ale przy MIKROplus nie będzie takiej potrzeby.
Odpowiedz
No i ferro źle podawane powoduje duże problemy z glonami trzeba pamiętać by go podawać po zgaszonym świetle
Odpowiedz
Nawozy typu ferro plus powinno się podawać w przypadku kiedy przy stosowaniu podstawowego nawozu mikroelementowego (także Profito Easy life)ilość żelaza jest nie wystarczająca.Ponieważ nawozy typu ferro plus są nawozami dodatkowymi a nie podstawowymi.
Odpowiedz