Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Dyskusja na temat kosztów
03.09.2013, 21:58
[oddzielony] Dyskusja na temat kosztów
Tak czytam o solniczkach i otym co piszecie o nich i zastanawiam się ile to wszystko kosztuję. Zakładając, ze ma się tylko szkło?
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
03.09.2013, 23:18
RE: 96l przygotowania
mateuszurad1 napisał(a):zastanawiam się ile to wszystko kosztuję

niemało hahaha. Ale ponoć warto Oczko Może się kiedyś przekonam, jak mi życia starczy Uśmiech
04.09.2013, 05:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 05:33 przez Norrden.)
Nie wychodzi drogo o ile nie ustalisz sobie za cel by wszystko było nowe - to na prawdę nie jest wymagane, może poza RoDi.

Takim prostym przelicznikiem jest 2/3 ceny sklepowej. Żywą skałę można kupić już za 20zł/kg a więc połowa ceny sklepowej. Kupić zaś odpieniacz za 1/4 ceny to też nie jest wyzwanie Uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
04.09.2013, 07:47
No i wszystko zależy też od tego, w jaki sposób będziesz chciał zbiornik prowadzić. Zakładając, że masz już akwarium, to na resztę wyposażenia można wydać naprawdę dużą gotówkę, liczoną w kwotach trzy-cztero cyfrowych ale też koszty mogą być porównywalne z akwarium słodkowodnym (akwarium Sephera).

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
04.09.2013, 09:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 09:22 przez Norrden.)
Nie chcąc krytykować Sephera, uważam jego styl za trochę ryzykowny. Prócz skały nie ma żadnej innej filtracji i w przypadku wymiany świetlówki ( okresowo czy też przez przepalenie) istnieje ryzyko pojawienia się plagi. Wtedy na biegu będzie potrzebny odpieniacz i filtr glonowy.

Skąd ta teza ? Tydzień po dodaniu odbłyśników pojawiło się dino wraz z cyjano. Walka z tym pierwszym bez użycia Spaghetti nic nie daje. Wystarczy prześledzić wątek o moim dawnym projekcie. Aktualnie pokryło starą skałę, a ja na biegu klecę sumpa...

Edit : rozdzieliłem wątek by nie zaśmiecać koledze inną dyskusją Uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

04.09.2013, 10:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 10:19 przez Skala.)
RE: [oddzielony] Dyskusja na temat kosztów
Hej Akwarium morskie kosztuje sporo. Ile? TYLE ILE MASZ KASY
W morskie wpakowałem już 10letnie auto Uśmiech, ale jak byś mi dał z 5000 to w ciągu 10 minut wydam taka to skarbonka
Druga sprawa PRĄD . Ja już w domu wymieniłem całe oświetlenie na ledy, bo jak przyszło wyrównanie za 6 miesięcy to myślałem , że żona mi nogi z ......... wiadomo co Uśmiech
04.09.2013, 10:26
To fakt, też miałem ciepło za wyrównanie za prąd. Dlatego polecam już dokładać do rachunków.

Pozdrawiam,
Robert

04.09.2013, 12:19
Nord, a zdajesz sobie sprawę że Twoja teoria może być nieprawdziwa. Światła zapalam hmm losowo (tzn jak wstanę i mi się przypomni), kiedyś 2 dni było bez światełka. Jak na razie plagi omijają mnie szerokim łukiem (może one lubią zaawansowaną technikę ?;p)
04.09.2013, 12:28
W takim razie już nie wiem xD Niby proste a brak zależności.

Pozdrawiam,
Robert

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
04.09.2013, 12:58
(04.09.2013 10:19)Skala napisał(a):  Hej Akwarium morskie kosztuje sporo. Ile? TYLE ILE MASZ KASY
I to jest słuszna uwagaOczko

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
04.09.2013, 17:22
Każde hobby kosztuje tyle ile ma się kasy...Nieważne, czy się zbiera znaczki czy podkłady kolejowe. Wszystko kosztuje Uśmiech

U mnie oszczędności to : oświetlenie lampki led ( przy BW jest jak trzeba), filtry oszczędne. Z akwarium plaga ledowych żarówek i lampek roznosi się na mieszkanie. Kupuję sprawdzone już od prawie roku u jednego wystawcy na allegro ( Biały też ze mną u niego brał, więc również może się wypowiedzieć) i nie mogę zarzekać Uśmiech
No i nogi mam na swoim miejscu Uśmiech
04.09.2013, 18:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2013 18:52 przez robert.)
To prawda, że jak się nie ma ambicji mieć wszystko ze sklepu i z najwyższej półki to nie koniecznie trzeba wydać majątek.Wystarczy trochę cierpliwości w szukaniu.Swoje kupiłem za 25% wartości (może nawet mniej).
Pozdrawiam
Robert Szczęśliwy

Jak będzie z prądem okaże się za kilka miesięcy Plask
20.09.2013, 21:26
włączę się w dyskusje, jakie koszty założenia małego akwarium 25 l zbiornik mam i tylko rybki (przepraszam za określenie ale nie znam gatunku, rybka to nemo z filmu Gdzie jest nemo, moje dzieci maja bzika na punkcie tej rybki), żadne inne więcej.
20.09.2013, 21:45
Nie tak dużo. Ale nemo powinny mieć ukwiała, w którym zamieszkają, ok. 100-150 zł. Nemo (amphiprion ocellaris, czyli błazenek okoniowy) 2 szt. - ok 80-100 zł. Skała 10% objętości czyli 2-3 kg - używka 20-30 zł/kg czyli 40-90 zł. Poza tym filtr (kaskada z której wywalamy gąbkę), grzałka, lampka (tu wystarczy aquael 2 x 11 W) - ok. 50 zł. Podmiana wody 2-3L/tydzień (po 2 miesiącach) - kilka złotych.

pozdrawiam, bartesta
20.09.2013, 21:46
fanbmw napisał(a):jakie koszty założenia małego akwarium 25 l zbiornik mam i tylko rybki (przepraszam za określenie ale nie znam gatunku, rybka to nemo z filmu Gdzie jest nemo, moje dzieci maja bzika na punkcie tej rybki), żadne inne więcej.
Gotowa kostka 25l jest do nabycia w "wodnym Świecie" w ZG(kawałek skały + 2 sztuki Amfipriona plamistego tzn."rybki nemo . Koszt około 550 zł. Z tego co wyczytałem 25l to za mało dla tej rybki dorasta bowiem do ok. 10 cm
20.09.2013, 21:55
U mnie kupisz kostkę 30 L taniejOczko Mam do sprzedania kompletne akwarium (bez nemo i skały). Nemo ostatecznie można podobno w takiej kostce trzymać. Jak kupisz takie 2 cm, to zanim urosną trochę mnie. W międzyczasie kupisz większe akwaDuży uśmiech

pozdrawiam, bartesta

Odpowiedz