Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co za płeć u moich ramizerek
11.11.2013, 20:58
co za płeć u moich ramizerek
Parę dni temu otrzymałem "parkę" ramizerek tzn parka miała to być przynajmniej tak sprzedał rybki sprzedawca, z racji tego że są to moje pierwsze ramizerki i nie jestem znawcą tych rybek prosił bym o ocenę płci rybek, rybki po porównaniu do zdjęć znalezionych w internecie i po przeczytaniu artykułów podejrzewam że są to 2 samce;/ wskazuje na to zwłaszcza to że jedna rybka gania nie ustannie tą drugą zwłaszcza gdy ta ganiana wpłynie na terytorum rybki dominującej.
Dorzucam parę fotek dla porównania i krótki filmik --->
http://www.youtube.com/watch?v=ZjzKkJGEkNg
no i pare fotek
http://pokazywarka.pl/z3qk0o/

Z góry dziękuje za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
11.11.2013, 21:07
RE: co za płeć u moich ramizerek
Oj chyba masz rację i to dwa samczyki,choć trudno na zdjęciach dokładnie zobaczyć,a film tez nie jest zbyt pomocny. Czyjedna z ryb ma różowy brzuszek? i jeszcze jedno pytanie,czy ta ramireza z czarną plamka na płetwie grzbietowej ma rozdzielone na grzbiecie plamy srebrno-niebieskimi plamkami? jeżeli ma to jest samica.

pozdrawiam
Magda
11.11.2013, 21:20
no niestety z foto i filmem szału nie ma... no ale cóż , rybki dla mnie wyglądają niemal identycznie.. różowego brzuszka nie widzę u żadnej ;/ jedynie różnica taka że "agresywna" rybka ma płetwy piersiowe wyraźnie większe i ciemniejsze i no i jak by grzbietowa była bardziej okazała i ku głowie bardziej "ostra" ciężko to opisać niestety, największa różnica jest w zachowaniu obie są łagodne jeśli chodzi o innych mieszkańców ale gdy jedna ramizerka widzi drugą wyraźnie ją goni
11.11.2013, 21:38
ja mam parkę i samiczkę na sprzedaż. obie samiczki maja różowy brzuszek, parka jest w ogólniaku a samotna samiczka w małym zbiorniku, bo parka ja przeganiała. Stawiam flaszkę, że masz samce.
11.11.2013, 21:41
No niestety tak to wygląda,że są to dwa samce. Może tam gdzie kupiłeś uda się jedną wymienić? szukaj takiej co ma różowy brzuszek,samce nigdy go nie mają.

pozdrawiam
Magda
11.11.2013, 21:42
Też mi się tak wydaje no ale tylko wydaję a chciałem aby ktoś potwierdził moje przypuszczenia
11.11.2013, 21:46
Mam kilka ramirez i uwierz mi samicę można odróżnić od pierwszego rzutu oka. Jest bardziej filigranowa,kolor brzuszka,płetwa grzbietowa nie jest tak okazała jak u samce (nie ma tak wyraźnie większego drugiego promienia) i ma srebrną otoczkę oddzielającą czarne plamy na grzbiecie,samiec te plamy ma zlane lub bez srebrnych punkcików.

pozdrawiam
Magda
11.11.2013, 22:05
no to nie za fajnie... zapewne będzie to wyglądało cały czas tak że jedna bedzie drugą ganiać
11.11.2013, 22:12
znudzi im się , u mnie też tak było ,a teraz spokój nastał
nawet gdybys kupił samicę to nic pewnego,że dobierze się parka,mój samczyk jakis czas temu odszedł do krainy wiecznej artemii,a samica nie dobrała sobie samca

pozdrawiam
Magda
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
11.11.2013, 22:15
ale samiec równie agresywnie mógł by sie zachowywać w stosunku do samiczki co do innego samca?
11.11.2013, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2013 22:21 przez mkarina1.)
tak,czasami są agresywne w stosunku do samicy,jeżeli nie jest gotowa do tarła albo nie jest zainteresowana akurat tym samcem

ale samice tez nie pozostają w tyle,są agresywne w stosunku do innych samic ,szczególnie dominująca samica i w stosunku do samców także,

pozdrawiam
Magda
11.11.2013, 22:29
(11.11.2013 22:19)mkarina1 napisał(a):  tak,czasami są agresywne w stosunku do samicy,jeżeli nie jest gotowa do tarła albo nie jest zainteresowana akurat tym samcem

ale samice tez nie pozostają w tyle,są agresywne w stosunku do innych samic ,szczególnie dominująca samica i w stosunku do samców także,

kilka dni temu miałem 2 samice i jednego samca, samiec pierw wybrał sobie samice "A" a drugą "B" olewał po kilku dniach przerzucił się na pannę "B" i oboje ganiali pannę "A". Przerzuciłem samca z panną "B" do małego akwarium z nadzieja na tarło ale nie mogłem podnieść temperatury do 28-30 stopni bo są tam 2 małe raczki z rodziny Cambarellus, po kilku dniach parkę przełożyłem do ogólniaka i zaczęły znowu ganiać pannę "A", którą musiałem przenieść do małego zbiornika, parką jest ładnie wybarwiona, samiec ciągle pływa koło samicy. Piszą na różnych forach, że najlepiej kupić kilka sztuk i czekać, aż dobierze się parka a jeszcze lepiej jak są od różnych rodziców.
11.11.2013, 22:34
Ogólnie to spokojne rybki,ale w czasie tarła jak małe czołgi,u mnie oboje pilnowali ikry,nie zostawiali jej samej nawet na minutę. Wybarwiły się tak,że trudno oczy było od nich oderwać,ale za to reszta ramirez miała przerąbane,tak dawały im popalić.

pozdrawiam
Magda
11.11.2013, 22:36
No ja właśnie widze że rybki są spokojne w stosunku do innych rybek w akwarium ale jak rybka dominująca widzi tą spokojną to goooniii przez cały baniak
11.11.2013, 22:38
Tyle dobrego,że bardzo rzadko dochodzi u nich do bezpośrednich potyczek i krzywdy sobie raczej nie zrobią fizycznie.

pozdrawiam
Magda
11.11.2013, 22:41
nie zrobią? no u mnie to wygląda to podgryzanie dość ostro i tylko "obczajam" co jakiś czas tą słabszą rybkę czy objedzona nie jest

Odpowiedz