Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawozy firmowe a sole
07.01.2016, 12:38
Nawozy firmowe a sole
Cały czas nurtuje mnie jedno pytanie.

Czy nawozy firmowe (np. AZOO, ADA, Ferka) mają przewagę nad solami.

Teoretycznie nawozy te powinny posiadać w swoim skłądzie dokłądnie to samo co mają nawozy wyprodukowane na bazie gotowych soli.

Różnica polegać może na % składzie każdego z produktów.

JAk to wygląda w praktyce.

Kusi mnie spróbować nawozów AZOO (plant i do wybarwiania) ale z drugiej strony posiadając testy i widzę powinien ten sam efekt uzyskać na solach. Chodzi tu głównie o N,K,P, MG

CZy coś pominąłem, nie ująłem a może jest coś o czym nie wiem ?
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.01.2016, 12:49
RE: Nawozy firmowe a sole
pj007 napisał(a):Teoretycznie nawozy te powinny posiadać w swoim skłądzie dokłądnie to samo co mają nawozy wyprodukowane na bazie gotowych soli.

Różnica polegać może na % składzie każdego z produktów.
Ja zawsze byłem tego samego zdania i dlatego nieprzepłacam .

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Majkel (07.01.2016)
07.01.2016, 15:49
Dokładnie a szczegółów się nie dowiesz albo jakich soli dodają niby dobrze zbilansowane a w rzeczywistości co chwila czegoś brakuje lub są bardzo rozcienczone by ich dużo lać i zarobić.

Ja np do swoich soli dodaję trochę Tytanitu dosłownie 2 krople .
07.01.2016, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2016 16:14 przez cypeks.)
Jako makro leję sole, mikro kupuję gotowce. Do tej pory sole rozrabiałem tylko na wodzie demineralizowanej, teraz chcę dodać odrobinę kwasu askorbinowego jako konserwant (0.5g/500ml).
Zola67 napisał(a):Ja np do swoich soli dodaję trochę Tytanitu dosłownie 2 krople.
Możesz napisać coś więcej o działaniu/efektach/zagrożeniach?

Na marginesie - produkty Azoo uważam, za bardzo dobre - Carbo mają chyba najmniej rozcieńczone na rynku i byłem z niego bardzo zadowolony. Za niedługo będę testował Carbo od Zoli. Teraz używam micro od Azoo, ale za krótko żeby cokolwiek napisać.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
07.01.2016, 17:18
Ja rozrabiam do butelek 300 ml i czasem 500 i konserwacja mi nigdy nie była potrzebna.

Tytanit to biostymulator tempo wzrostu jest szybsze i jakby lepiej się wybarwiaja rośliny.

Przedawkowanie może skutkować ponownym dojrzewaniem akwarium. Micro jest ok ale mało żelaza chyba bo podaje dodatkowo Ferro
07.01.2016, 17:20
Nie chcę koledze reklamy robić ale testuję jego carbo od tygodnia trzykrotnie przedawkowując dawkę i już widzę że glony nitkowate na mchu zaczynają się robić czerwone Uśmiech
Brawo Ty Uśmiech
07.01.2016, 17:30
U mnie krasnoludy osiwiały w 3 dni Język

Robię co mogę by jakość była zawsze najlepsza i rzetelna
07.01.2016, 18:25
Zola67 napisał(a):jakby lepiej się wybarwiaja rośliny.
hehe szczególnie Aromatica Język
ja sole zawsze biore rozpuszczone od Bartka w stężeniu jakie mi trzeba carbo tak samo i jako micro stosuje symfoni i nie narzekam na przyrosty Duży uśmiech

"Ile szczęścia może dać jedna Chmura na niebie..."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
07.01.2016, 22:17
A ja odpowiem inaczej, nie stać mnie by używac soli. Od zawsze z mała przerwą używam gotowych nawozów, kiedyś easy lif potem Ada, Azoo, Drak Vimi, a teraz jade na mieszańce Azoo hormony, Drak Aquaristick makro i mikro oraz kapsułk i Vimi,

Pozdrawiam Serdecznie Uśmiech

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.01.2016, 22:35
Ja od dawna stosuję sole które sama rozrabiam i nie narzekam roślinki ładnie rosną no i oczywiście carbo od Bartka i wszystko jest gicio Duży uśmiech
07.01.2016, 23:57
(07.01.2016 22:17)Przemek napisał(a):  A ja odpowiem inaczej, nie stać mnie by używac soli.

Przecież sole są kilka lub nawet kilkanaście razy tańsze niż gotowe nawozy. Uśmiech
08.01.2016, 00:34
Nantai napisał(a):
(07.01.2016 22:17)Przemek napisał(a):  A ja odpowiem inaczej, nie stać mnie by używac soli.

Przecież sole są kilka lub nawet kilkanaście razy tańsze niż gotowe nawozy. Uśmiech
Dokładnie np 100G potasu 1.99 a wychodzi z tego min 2 liry nawozu + RO 5.99 z marketu to mamy 8zl za 2 litry ,gotowy potas 500ml to koszt 19zl (Aqua Art)
08.01.2016, 00:34
Ale błąd w nawożeniu i delikatne rośliny za kilkaset złotych polecą do kosza. A stosując DOBRY gotowy nawóz mamy wszystkie składniki odpowiednio zbilansowane.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
08.01.2016, 00:44
(08.01.2016 00:34)Rafal napisał(a):  Ale błąd w nawożeniu i delikatne rośliny za kilkaset złotych polecą do kosza. A stosując DOBRY gotowy nawóz mamy wszystkie składniki odpowiednio zbilansowane.

Już kiedyś o tym pisaliśmy Uśmiech ... dalej jestem zdania że trudniej popełnić błąd na solach i łatwiej go skorygować niż na gotowych nawozach .
W got. mieszance masz wszystkiego po trochu w nawozach z soli masz jeden pierwiastek w butelce jak przedawkujesz to jeden konkretny a nie kila na raz.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
cypeks (08.01.2016)
08.01.2016, 02:33
Rafał ma rację jeżeli ktoś ma drogie rośliny to lepiej nie ryzykować jak coś zacznie gnić można nie zdążyć z ratunkiem bo nie zawsze wystarczy dodać suchych soli do akwarium i już uratowane bo dowalono 20ppm potasu a wina leżała np. w wapniu który blokuje przyswajanie potasu lub innych nidoborach
08.01.2016, 08:25
Rafal napisał(a):A stosując DOBRY gotowy nawóz mamy wszystkie składniki odpowiednio zbilansowane.
I praktycznie zerową kontrolę nad nawożeniem.
Pozostaje wiara w producenta.
Gotowce dobre dla kogoś kogo fizjologia roślin nie interesuje.

A tak się jakoś składa, ze więcej zbiorników z tymi trudnymi roślinami jest na solach, ale tu wiedza i rozsądek akwarysty czesto góruje nad resztą, a nie producent nawozów.

Odpowiedz