Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to są popalone stożki
10.01.2016, 14:57
Czy to są popalone stożki
Hej,
zauważyłem dzisiaj dziwny wygląd ludwigi repens.
Załaczam fotki. Może trochę nie wyraźne ale chyba widać o co chodzi.
Czy to są popalone stożki przez przedawkowanie potasu?
Jeśli tak to czy one odżyją czy trzeba je ciachać?
[Obrazek: DSCN8737.jpg]
[Obrazek: DSCN8738.jpg]
[Obrazek: DSCN8739.jpg]
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.01.2016, 23:53
RE: Czy to są popalone stożki
To raczej pierwsze problemy z przyswojeniem wapnia w obliczu większego natężenia światła. Często, większej dostępności widma niebieskiego.
Jeżeli niedawno zmieniałeś/zwiększaleś oświetlenie to poczekaj kilka dni. Może im przejść.
Jeśli jednak stożki obumrą a rośliny puszczą boczne odrosty to owszem, może to być potas blokujący przyswajanie boru.
11.01.2016, 00:43
Mnie kiedyś podkusiło i eksperymentalnie celowo przedwakowałem potas. W odpowiedzi bardzo podobnie zareagowała Nadwódka wielonasienna. Ale przetrwała i po około trzech tygodniach wróciła do normy.

Ryby wód krajowych - okonie (Perca fluviatilis) - esej
Zapraszam do lektury Oczko

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
11.01.2016, 14:55
Przy przedawkowaniu potasu u mnie wyglądało to raczej jakby czubek był sflaczaly
11.01.2016, 16:14
Co do swiatla to właśnie ostatnio obróciłem belkę LED w ten sposób ze niebieska dioda świeci bezpośrednio na ludwige.
11.01.2016, 19:57
No to bardziej dostępne są fale 400um daj czas roślinom niech to zaadoptuja
12.01.2016, 13:06
400nm to już niskie UV Uśmiech, w belce jest dioda 445nm - pasmo przypada akurat na górkę w wykresie fotosyntezy.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
12.01.2016, 16:22
Oj tam czepiasz się Język hehe Oto mi chodziło
12.01.2016, 16:43
A powiedzcie mi czy lepiej miec diodę czerwona czy niebieska nad bardziej wymagającymi roślinami?
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.01.2016, 22:05
To zależy co chcesz osiągnąć. Niebieska ciągnie rośliny do góry a czerwona wzmaga krzewienie.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
12.01.2016, 22:11
W teorii najlepiej obie. Jednak w przyrodzie dość przyzwyczajone jest zielsko do większego udziału widma niebieskiego niż czerwonego z powodu pochłaniania czerwonej części widma przez wodę. Większa ilość barwy czerwonej w stosunku do niebieskiej stymuluje bardziej wzrost do góry.
Wiecej barwy niebieskiej natomiast powoduje, że nawet zwykła heterantera paskowana rośnie płożąc się po dnie jak trawnik. W niektórych rzekach tak właśnie rośnie.
12.01.2016, 22:16
Akwariarz napisał(a):Większa ilość barwy czerwonej w stosunku do niebieskiej stymuluje bardziej wzrost do góry.
Wiecej barwy niebieskiej natomiast powoduje, że nawet zwykła heterantera paskowana rośnie płożąc się po dnie jak trawnik.
Wydawało mi się, że zupełnie na odwrót, czyli od czerwonej się płożą a od niebieskiej idą w górę???

12.01.2016, 22:21
cypeks napisał(a):Wydawało mi się, że zupełnie na odwrót, czyli od czerwonej się płożą a od niebieskiej idą w górę???
No piszę przecież, że od czerwonej idą w górę a od niebieskiej się płożą.Uśmiech
Pod warunkiem jednak dużej różnicy w ilości między obydwoma barwami.
12.01.2016, 22:53
A co w takim razie zrobi full spectrum?
12.01.2016, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2016 23:25 przez cypeks.)
FullSpectrum (LED) to teoretycznie widmo świetlówki GROLUX, czyli najwyższy udział światła w paśmie 660nm i 445nm - czyli dwa w jednym.
Akwariarz napisał(a):No piszę przecież, że od czerwonej idą w górę a od niebieskiej się płożą
No właśnie napisałem odwrotnie jak Ty. Widzę jednak, że masz duuużżżooo większe doświadczenia w zielsku, więc pewnie masz rację Język

13.01.2016, 00:54
Zola67 napisał(a):A co w takim razie zrobi full spectrum?
No TEORETYCZNIE, powinny rosnąć po równo do góry i na boki nie ?Oczko
cypeks napisał(a):Widzę jednak, że masz duuużżżooo większe doświadczenia w zielsku, więc pewnie masz rację
Każdy ma swoje własne doświadczenia i wypowie się tylko tyle ile sam wie a co do racji to Józef Piłsudski powiedział kiedyś: "Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją".Duży uśmiech

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.