Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[60l] pierwsze roślinne -
26.01.2016, 21:17
[60l] pierwsze roślinne -
Witam wszystkich.
Pierwsze moje akwarium typowo roślinne wcześniej zameczki duperele...
Start 09.01.2016

To zaczynamy:
- podłoże - ziemia ogrodowa około 2 cm - żwir kolorowy (z wcześniejszego akwarium ) granulacja około 2-5mm na to drobny żwirek kwarcowy około 0.1-1,1 (mogę później dołączyć zdjęcie jakiś z jk animals) całości żwiru od około 2.5-3 cm na przodzie do 4-5 na tylnej szybie akwarium
- kulki gliniano torfowe lecz już sam nie wiem gdzie dokładnie były bo zaszło teraz parę zmian w akwarium i pałeczki których nie pamiętam już nazwy .

- filtr aquaell fan 250l/h
- grzałka 250 W
-oświetlenie 2 belki 13 w - 1 świetlówka 640 - 2 nie wiem dokładnie na necie jej nie znalazłem a dostałem ja od wujka (nie ma parametrow) światło o wiele bielsze od 1

- flora
- moczarka
- bacopa monnieri
- mech jawajski ( przynajmniej tak pisali przy kupnie)
- i reszta do zidentyfikowania przez was bo jestem zielony w roślinach Oczko

- fauna
- 10 neon inne są
- 6 razbora kinowa
- 4 kiryski
- 2 krewetki amano
i tymczasowo 2 małe molinezje czarne 3 małe gupiki i 1 większą molinezje ( odchowane z wcześniejszego akwa)
wiem ze obsada trochę za duża na moje akwa

Zdjęcia akwarium na z dnia 25.01.2016

[Obrazek: 612e93a47bbc789egen.jpg]

sorry ze bokiem
[Obrazek: 2d6c0b4173fb6895gen.jpg]

[Obrazek: dcb71b91dc346cd4gen.jpg]

Mile widziana krytyka głównie związana z wystrojem szkiełka bo jestem skłonny coś pozmieniać , co do wolnej przestrzeni na środku co posadzić i czy aby napewno dobrym pomysłem jest pchać tak dwa korzenie kolo siebie żeby mi się tam później nie zamulilo za bardzo
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.01.2016, 21:37
RE: [60l] pierwsze roślinne -
Bardzo podoba mi się lewa strona, na prawą przydał by się jakiś korzeń.
No i przymocuj porządnie tło, bo na 1 zdjęciu średnio to wygląda

Jeśli chodzi o obsadę i rośliny, niech wypowiedzą się bardziej doświadczone osoby Oczko
26.01.2016, 21:40
No do typowo roślinnego to trochę mu brak, ale to początek więc napewno będzie się jeszcze zmieniać. Zielone tak troszkę chaotycznie poukładane ale za to piękny anubias ci rośnie, naprawdę fajnie wygląda.
Tło to napewno musisz zmienić bo chyba ciut za małe.
A mam pytanie do tego podłoża, bo piszesz, że jest i ziemia ogrodowa i kulki GT i pałeczki nawozowe. A to jakoś tak sporo tego namieszane. Nie ma problemów z glonami?
26.01.2016, 21:44
Poczekaj aż zarośnie wtedy będziesz wiedział czy coś dodawać.
Trochę namieszane z tym podłożem (kolorowy żwirek...) ale wygląda całkiem dobrze, tylko nie wiem po co kulki i pałki wpychałeś w podłoże skoro ziemię ogrodową dałeś? W dodatku trochę za dużo... Nie chcę straszyć ale możesz mieć zakwit wody niebawem.
Ściągnij tego kamyczka po środku, bo może się na rybkę obsunąć i zrobić jej kuku.
Obsada moim zdaniem odpowiednia ale kirysków trochę za mało, lepiej by się czuły w większym stadku. Tylko nie widzę jakie to kiryski?
26.01.2016, 22:24
W wielkim skrócie. Tło to puki co prowizorka będę próbował przymocować jak najdokładniej do szyby czarny brystol .

Żwirek kolorowy dlatego ze miałem wcześniej w akwarium i chciałem tańszym kosztem wiec pod tym widzialnym zwirkiem jest kolorowy .
Nie za dużo tych dodatków do podłoża ? - dobre pytanie LW nie wymaga nawożenia kulki GT, paleczki i na samej ziemi powinno to wszystko śmigać ale z drugiej strony podobno ziemia później traci większość swoich (wlasciwosci) i wymaga nawożenia wiec moim zdaniem kulki GT jak najbardziej tutaj są odpowiednie co najwyżej przesadziłem ze dałem pałeczki + taki ze dużo ich nie ma Oczko

po środku te kamyki to prowizorka bo musiałem tymczasowo jakoś zapachac miejsce bo mi za smutno było Oczko

to przerwa z roślinami i czekać jak to wszystko się rozwinie czy coś proponujecie na środek ?
26.01.2016, 22:33
Proponuję cierpliwośćUśmiech

Niech Ci pierw to należycie zarośnie, przycinkę sadz obok i wtedy dopiero będziesz mógł myśleć co dalej.
26.01.2016, 23:03
zagon napisał(a):podobno ziemia później traci większość swoich (wlasciwosci) i wymaga nawożenia wiec moim zdaniem kulki GT jak najbardziej tutaj są odpowiednie
Kulki "swoje właściwości" stracą szybciej niż ziemia Oczko
No cóż, teraz już ich nie wydłubiesz Duży uśmiech trzymam kciuki co by glony nie zaatakowały. No i coby kirysy nie przemieszały za mocno podłoża, bo kolorowe na wierch wyjdzie.
26.01.2016, 23:21
o tym ze tracą szybciej właściwości nie wiedziałem Oczko
Co do kiosków to wiem planowałem później od czasu do czasu przysypac jakby coś wychodziło ale się okaże .
kiryski to niestety dwie odmiany bo trochę mi się posypały z wcześniejszego szkiełka
[Obrazek: a8fc65d9c040a9cbgen.jpg]
27.01.2016, 09:15
ten z 1 planu to pstry, drugi zaś to spiżowy, co im absolutnie nie przeszkadza w trzymaniu razem. I tak będą w grupie pływały jak dopuścisz któregoś gatunku. Chociaż to spore kirysy Uśmiech, może znajdziesz na nie jakiegoś nabywcę i w zamian wpuścisz z 10 Habrosusów ? :>

"Ile szczęścia może dać jedna Chmura na niebie..."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.01.2016, 10:14
spizowe narazie są małe ale ten jeden pstry zaczyna się robić gigantem. tez myślałem nad tymi małymi kiryskami ale u mnie nie ma w mieście a narazie nie mam kiedy gdzieś dalej się wybrac
27.01.2016, 15:51
zagon napisał(a):Żwirek kolorowy dlatego ze miałem wcześniej w akwarium i chciałem tańszym kosztem wiec pod tym widzialnym zwirkiem jest kolorowy .
Trzeba było ten "widzialny" wydobyć samemu, ewentualnie przejść się na żwirownię, 20kg za darmo by dali. No ale i tak już po ptokach, następnym razem może się skusisz Oczko
27.01.2016, 19:53
CLEO piasek napewno ale co ze zwirkiem kwarcowy czarnym Oczko no przepadło tak czy siak bo druga połowa to piasek Oczko
28.01.2016, 06:44
cos kiedys czytalem na ten temat ale juz nie pamietam... co powiecie na temat światła jezeli narazie tylko moczarka i trochę bacopa zaczynają rozrasta się na boki i puszczać odnogi w bok za to cieniutko im to idzie w górę. Dobre to światło czy kwestia gustu czy maja iść w górę czy się rozrastac ? :/
28.01.2016, 18:31
Świetlówka 640 do akwarium to słaby pomysł, proponuję wymienić ją na 865 lub gdybyś nie mógł dostać to chociaż na 765. Układ póki co nie podoba mi się, jest jakoś strasznie płasko i chaotycznie a te kamyczki po środku ... ech, po prostu je wyciąganij i może będzie smutno ale za to nie będzie tandetnie. Jedyne co mi się podoba to ten anubias.

Co zmienić? O kamyczkach już pisałem. Dodaj piasku przy tylnej szybie i może trochę po bokach lub z jednego boku aby zrobić górki i dodać trochę trójwymiaru. Nie napiszę Ci dokładnie gdzie masz zrobić te górki, musisz sam podjąć decyzję.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
28.01.2016, 19:11
cypeks mam jeszcze 2 swietlowke jakbyś nie zauważył ; ) kamyki są tymczasowe o górkach pomyślę w niedalekiej przyszlosci. rośliny w większości z wcześniejszego akwarium dopiero się odbijają . dekoratorem nie jestem wiec wiem ze wykonanie nie jest rewelacyjne dlatego też prosiłem o jakieś rady
28.01.2016, 21:33
Myślę, że ta płaskość jest wynikiem rzadkiej roślinności, przez co widać całe dno. Jak zarośnie to właśnie rośliny będą tworzyły 3 wymiary. Ja bym na razie po prostu czekała a później można by się zastanowić jak to dalej rzeźbić.

Odpowiedz