Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arturro -180tka
10.04.2016, 14:24
RE: Arturro -180tka
Rafal napisał(a):Może po prostu jeszcze za wcześniej na SPSy, powinieneś zacząć od koralowców miękkich, LPSów.

Hmmm Język Zupełnie jak u mnie Oczko

Cyrkulacja?

Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumUśmiech

[Obrazek: sudan468px.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.04.2016, 14:26
Tak, tak samo jak u Ciebie. Ale też każde akwarium jest inne i inaczej dojrzewa, u Ciebie SPSy nie strajkują a tutaj wyglądają nie najlepiej.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
10.04.2016, 14:37
Nie wiem czy to robi różnicę, ale u mnie wszystkie są na samej górze, raz światło dwa cyrkulacja jest w tym miejscu u mnie najsilniejsza a podobno tym w pierwszej kolejności należy się kierować.

Pozdrawiam serdecznie

10.04.2016, 15:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2016 15:08 przez Arturro.)
Oj, słyszałem, czytałem sąsiedni wątek, tylko proszę tutaj nie krzyczeć Zawstydzony

Nie chciałem miękkich i LPS (wyjątek dla 2-3 szt).
Czytywałem dwie szkoły: 1. masz glony wapienne wtedy wprowadź SPS i druga - zakończ cykl azotowy i wtedy zwierzęta.
Poszedłem druga drogą - wstawiłem pakiet niedrogich koralowców który w większości będzie przez jakieś pół roku. Kolory ? nie jestem zaskoczony - młody zbiornik ale koralowce żyją, polipują, wyjątkiem jest histrix.

Cyrkulacja?[/quote]

Uhm Na to wpadłem dość późno, zmniejszyłem moc i górne koralowce wyciągają polipy.

Z tym światłem to jestem zbity z tropu.. Mam ATI 8x39W akwarium 45cm wys.. poszedłem odwrotnym tropem - podniosłem wczoraj lampę o kolejne 8cm posądzając SPSy o bladość kolorów z powodu nadmiaru światła, niskie NO3,PO4 i brak mikro, błąd ?
Coś jeszcze widzicie ?

rafoholik Zdziwko
10.04.2016, 15:21
Nikt nie krzyczy Oczko Cyrkulacja przy SPS ma być mocna, z tego co wiem Oczko A może za dużo zmieniasz, raz mocniejsza, raz słabsza podobnie ze światłem i muszą się dostosować. Jestem ciekawy bo sam jestem zielony i nie wiem jak reagować.

Pozdrawiam serdecznie

10.04.2016, 15:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2016 15:34 przez Arturro.)
alegumis napisał(a):Nikt nie krzyczy Oczko Cyrkulacja przy SPS ma być mocna, z tego co wiem Oczko A może za dużo zmieniasz, raz mocniejsza, raz słabsza podobnie ze światłem i muszą się dostosować. Jestem ciekawy bo sam jestem zielony i nie wiem jak reagować.

Ano, jak ja bym wiedział to byłbym (przepraszam za wyrażenie) "szlachta morska" Uśmiech
Postepuję co mniej więcej tak: myślę tydzień czy cosik zrobić, następnie zmieniam i mija kolejny tydzień. Patrze i ..znowu myśliciel się załącza Uśmiech

Od startu zmniejszyłem tydzień temu przepływ pompy - sadze ze za mocno dmuchało na górne koralowce.

Fajnie, że razem kombinujemy, najgorzej pójść nie w tym kierunku co trzeba a wraca sie 2x dłużej. Praktycznie wszystko co robię robię na tzw czuja.

rafoholik Zdziwko
11.04.2016, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2016 15:54 przez alegumis.)
Tak się zastanawiam, czy przypadkiem glon nie majta i w ten sposób podrażnienia korale? Zauważyłem, że twarde tego nie lubią. Wrzuć film Oczko

Pozdrawiam serdecznie

11.04.2016, 18:26
alegumis napisał(a):Tak się zastanawiam, czy przypadkiem glon nie majta i w ten sposób podrażnienia korale? Zauważyłem, że twarde tego nie lubią. Wrzuć film Oczko

Tak, o to się pytałem kilka postów wcześniej. Niektóre glony już są na tyle długie ze tykają korale, i tutaj reguły nie widzę: jednym to przeszkadza innym nic nie wnosi.
Generalnie powinienem je skracać ?

rafoholik Zdziwko
11.04.2016, 18:43
U mnie glon się oderwał i zaczepił o korala, momentalnie schował polipy i nie wystawił dopóki nie ściągnąłem glona. Po tym zabiegu zaczęło wszytko wracać do normy, taką mam przynajmniej nadzieję Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
14.04.2016, 19:08
Jak radzicie ?
Glony (niepożądane zresztą) rozpuszczają się, odrywają i fruwają po zbiorniku.
Zostawić i niech się dzieje czy przedmuchać raz a dobrze aby oczyścić skałę ?

rafoholik Zdziwko
14.04.2016, 19:29
Ja bym czyściła, bo będą się wkręcać w cyrkulatory, pompy , itd.

396l morska przygoda
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Arturro (14.04.2016)
14.04.2016, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2016 20:53 przez Rafal.)
CZyścić, włożyć do akwarium dodatkowy filtr mechaniczny z gąbką, żeby resztki glonów wyłapał.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
11.05.2016, 21:40
Oczekiwanie na glony wapienne, których ni widu ni słychu jest nieco irytujący: glony na skale, kh spadające, NO3 wciaz null - efektu wow brak Smutny
no ale tu trza jakos wątek podtrzymać to może zatem kilka słów o rybkach arturrowego zbiornika. Sa ąż trzy:

1. Ecsenius Stigmatura - taki śmieszek który wydłubał norkę w rogu akwarium. Zadowala się 10cm3 powierzchni, żarłoczny, nie przepuści żadnej drobinie przepływajacej przez jego mikro rewir. Cieszę się, że pobiera pokarm ale oby nie pękł ? nieczęsto siada na półce skalnej, ciekawy do obserwacji ale generalnie ciężko mu zrobić zdjecie taki ADHDowiec. Jak na przedstawiciela ślizgów pozostawia całuski na szybie. Prawdopodobnie śpioch - po zgaszeniu światła znika w skale.

2. ‪Amblygobius hectori - malutki pasiasty "przecinek", cichy wielbiciel Esceniusa, dobrze czuje się w jego towarzystwie. Dużo spokojniejszy, statycznie unosi się w miejscu nad dnem. Dziwna babka, coś tam przesiewa piasek, głównie jednak pobiera pokarm z toni.

3. Pterapogon Kauderni - dorosły osbnik płci podobno żeńskiej. To największa obecnie ryba w akwarium. Przy tamtych maluchach wygląda jak wielki żaglowiec, pokazuje sie bez strachu przy niebieskim świetle. Obecnie poszukiwany jest Pan Pterapogon.

.jpg  Ecsenius Stigmatura1.jpg (Rozmiar: 106,45 KB / Pobrań: 93)

.jpg  Ecsenius Stigmatura2.jpg (Rozmiar: 113,19 KB / Pobrań: 90)

rafoholik Zdziwko
11.05.2016, 21:43
Rybki fajne i niespotykane za często. Za to te bąble na skale skądś znam...
11.05.2016, 22:00
Daj fotę całości, łatwiej wtedy ocenić sytuację Uśmiech

396l morska przygoda
11.05.2016, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.05.2016 22:21 przez Arturro.)
Sytuacje ?
Ja tu się rybkami chwale Uśmiech

glony i bąble na skale. wyprane korale z fioletowego i nie jest to wina braku potasu które podobno refugium zaviera (kupiłem test).
Ryb mi trzeba aby kupe robiły i NO3 sie pojawiło ..

rafoholik Zdziwko

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.