Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego brakuje?
23.03.2016, 23:18
Czego brakuje?
Witam,
Mam problem z niektórymi roślinami mianowicie posiadają dziury i rdzawe plamy. Problem ten występuje na anubisie, bolbitisie, microzorium i jeszcze jednej roślinie ale nie znam jej nazwy to ta z ostatniego zdjęcia przy tylnej ścianie zbiornika. Moja bucka co chwile wypuszcza nowe liście ale stare co rusz odpadają. Proszę o zidentyfikowanie czego im brakuje.
Co do akwarium (112 litrów) to tak:
- codziennnie dozuje 5ml Carbo + 2ml złota symfonia,
Testy kropelkowe:
Po4-1,5
Fe-0,15
No3 i No2 - 0
ph - 6,5
kh 4,w kranie mam 9.
Oświetlenie oryginalne w pokrywie tj. 2x20W T8.
Obsada to ok.15 neonków, 6 otosków, 15 danio pręgowane, 4 modroki słoneczne, 6 krewetek amano. Podmieniam 10 litrów wody co 5 dni.                        
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
24.03.2016, 06:31
RE: Czego brakuje?
No3 zero przy roślinach to błąd one poprostu gloduja. Uzupelni azot do min 10ppm jak z potasem podajesz cos?
Wodę lejesz ro? Czy mieszasz z kranem. Jak ro to może brakować również magnezu
24.03.2016, 12:13
Woda tylko z kranu odstana ok. 24h, potasu nic nie leje.
Z nawozów daję tylko złotą symfonię.
A jaki potas polecasz?
Co do No3 to boję się o otoski, żeby nie padły bo są wrażliwe, no chyba że im te 10ppm nie zaszkodzi.
24.03.2016, 12:24
(24.03.2016 12:13)iwan napisał(a):  Co do No3 to boję się o otoski, żeby nie padły bo są wrażliwe, no chyba że im te 10ppm nie zaszkodzi.

Bzdura

Wszyscy tego używają Kno3 to źródło Azotu nie potasu potas jest tylko dodatkiem. Dziury w liściach to brak potasu ale przy 1,5 Po4 powinieneś zwiększyć azot do 15. Dobrym źródłem Potasu jest k2so4 i kcl2
24.03.2016, 12:29
To co ty masz za wodę w kranie skąd takie niskie twardości i ph?

Potas polecił bym ci z soli ale jak nie chcesz się bawić to kup gotowca np od easy life.

Co do no3 to żadna ryba nie padnie od stężenia 10 czy tam 20ppm no chyba ze mamy zbiornik bez roślin to co innego.

Ja mam w 112 no3 na poziomie 15-20ppm a w obsadzenie od 6 miesięcy 12otoskow i wszystkie żyją .

Co do symfonii nie masz wysypu zielonych kropek przy codziennym podawaniu? Ja podaje u siebie przy podmianie 2-3ml i w środę 1-2ml przy dozowaniu codziennym 1ml od razu mam wysyp kropek zielonych
24.03.2016, 12:46
Pomyślcie ile w ogólnych zbiornikach jest azotu a jest ok 50ppm ryby zdychają przy większych wartościach
24.03.2016, 12:53
Zielone kropki nie są od podawania symfoni tylko od zbyt długiego swiecenia .
Iwan symfonię podawaj w zalecanych dawkach dziennych i rób wieksze podmiany bo dziesieć litrów to za mało.

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
24.03.2016, 13:02
(24.03.2016 12:53)atbm napisał(a):  Zielone kropki nie są od podawania symfoni tylko od zbyt długiego swiecenia .
Zielone kropki w moim przypadku są spowodowane przedawkowaniem żelaza czy to z symfonii czy z chelatu efekt ten sam. Dla tego pytałem czy u kolegi tez taki efekt występuje.
24.03.2016, 13:12
Do symfoni jest dodany chelat żelaza ,a chelaty podaje się po zgaszeniu światła.Czyli podawanie symfoni korzystne jest po zgaszeniu swiatla.

Mój kanał Youtube
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
24.03.2016, 14:19
Od miesiąca jak zacząłem stosować Symfonie to dopiero wczoraj miałem delikatnie ubrudzoną przednią szybę, karta kredytowa wszystko ściągnęła, nie było tego dużo.
Niskie ph może wynikać z dawkowania Carbo a twardość no cóż nowy blok wiec kamienia w rurach nie ma to i twardość niska.
Nie chce się bawić w sole wole gotowce wiec kupie easy life, dzięki za podpowiedz
24.03.2016, 17:51
Zielone kropki nie pojawiają się od żelaza tylko od złych proporcji azotu i fosforu , nitki to wynik zbyt dużej ilości żelaza lub złego czasu podawania mikro podaje się po zgaszonym świetle by chelaty miały czas rozpadu a rośliny odpowiednią formę tego pierwiastka do wchłaniania
24.03.2016, 18:22
Zielone kropki są też wynikiem wysokiego żelaza. Dodatkowo złe proporcje azotu do fosforu oraz kiepskie światło również ma wpływ na zielone kropki. Co do podawania. Ja wszystkie swoje akwaria nawoziłem mikro z samego rana i nigdy problemów nie było . Uśmiech
25.03.2016, 02:05
Zobacz co napisałem posta wyżej
25.03.2016, 10:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2016 10:29 przez cypeks.)
Wracając do pytania w pierwszym poście to u zwartek tak wyglądają braki fosforu, chociaż testy pokazują coś innego. Pytanie znawców tematu, jaki brak/nadmiar może blokować przyswajanie fosforu?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
25.03.2016, 10:37
Ja bym poprosiło zdjęcie całości.
A zwartki długo w podłożu już są?

Mój kanał Youtube
25.03.2016, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2016 17:40 przez Pethro.)
Nie widać młodych liści a to istotne, ale już na podstawie starych liści widać że potasu brakuje, i być może przy tej twardości już samo podanie odpowiednie dawki KNO3 wystarczy by dostarczyć i potas i azot. Zwartki to pewnie przesadzenie odchorowują, a przynajmniej tak wyglądają.

cypeks napisał(a):jaki brak/nadmiar może blokować przyswajanie fosforu?
Magnez, wapń, sole metali, może strącać fosfor do osadu, dlatego się w samoróbkach MgSO4 nie miesza z KH2PO4, a mikro podaje w inne dni niż makro.

http://akwarystyczne.info/showthread.php...648&page=5

Odpowiedz