Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50l od nowa, red cherry i rybki
Restart akwa ok 50l. Podłoże piasek karcowy, filtr aqua szut n 550.
Po odnowie w akwa pływa jeden endlerek i 3 razbory klinowe. Jutro odbieram 10 lub 20 krewetek red cherry ale małych. Nie wiem czy te rybki pasują do rc(czy ich nie pożrą). I ile ich zamówić? Docelowo jeszcze chciałem dodać tam 10 - 15 microrazbory galaxy.
Proszę o opinie i rady

Oczywście jeszcze rośliny jakieś dojdą ale nie wiem jakie.
Odpowiedz
Korzeń na wypasie Smile tylko nie wiem czy nie przesadziłeś trochę z piaskiem, na zdjęciu widać że jest go sporo Wink
Odpowiedz
Krewetki z tymi rybami to złe połączenie chyba ze to ma być żywa karma .
Jak kupisz teraz jakieś małe młode krewecie to masz duże szanse że tyg nie przeżyją
Odpowiedz
Dzięki. Korzeń znalazłem przy lesie na stosie odpadów działkowychSmile a ipasku jest sporo choć usypane też z jednej strony. Rozłożyć równo?
I poproszę o odpwiedzi na pytanka z początkuSmile

(26.04.2016, 20:35)raiders napisał(a): Krewetki z tymi rybami to złe połączenie chyba ze to ma być żywa karma .
Jak kupisz teraz jakieś małe młode krewecie to masz duże szanse że tyg nie przeżyją

Tam jest tylko jeden już dorosły i jest jak połowa razbory klinowej, nawet 2 cm nie ma. To jakś chybryda chyba endera ze zwykłym ale jest naprawde mały. Bardziej boję sie czy razbora klinowa nie pożre rc
Odpowiedz
Korzeń świetny, cały aranż też dosyć dobrze dobrany ale piachu za dużo...
Odpowiedz
cleo1985 napisał(a):Korzeń świetny, cały aranż też dosyć dobrze dobrany ale piachu za dużo...
Oki. Dzięki. Jutro wybiorę do ok 4 cm żeby zostało.
Odpowiedz
Korzeń zajefajny. Otoczak jak na moje bezguście zbyt jasny - ale za chwilę obrośnie okrzemkami i będzie git Wink
Piasek - jeśli nie masz świderków - to można by podsunąć do tyłu i zrobić spadek na całej szerokości akwarium od tyłu do przodu, albo nawet skośnie np.: od tylnego lewego narożnika do przedniego prawego.
No i roślinek faktycznie coś by się przydało, ale w doborze roślin nie pomogę...

Razbory mam u siebie razem z RC w biurkowym maleństwie (63L) i nie atakują nawet małych osobników, ale przeżywalność świeżych krewetkowych wylęgów jest faktycznie znikoma pomimo sporego gąszczu mchu.
Ryby wód krajowych - okonie (Perca fluviatilis) - esej
Zapraszam do lektury Wink

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Odpowiedz
Dzięki. Otoczak ciśnie korzeń. Jak znajdę ciemny to pomyślę.
Odpowiedz
Piasku faktycznie nie żałowałeś, korzeń bomba.
Odpowiedz
Co do roślinek obsadziłabym ten zacny korzonek kilkoma gatunkami mchu, mikrozorium mini, anubiaski, a te z piasku bym wywaliła, ale to tylko moja sugestia jak ja to widzęSmile
Odpowiedz