Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marniejące rośliny.
30.04.2016, 16:36
Marniejące rośliny.
Witam posiadam zbiorniczek 63l założony miesiąc temu, podłoże to drobny żwirek o grubości podłoża do 5cm. Obsada zbiornika to 10x neon inessa, 6x kirys spiżowy, 3 krewetki. Rośliny jakie posiadam to kryptokoryny, rogatki sztywne, żabieniczkę oraz najwięcej mikrantemum okrągłolistne, oświetlenie jakie posiadam na ten zbiornik to świetlówka 2x 15w 6500k, świecę po 10-12h oraz podaję easy carbo 1.5-2 ml dziennie.

Kryptokoryna rośnie dość dobrze, łodyżki nie padają, co jakiś czas puszczają nowe i powoli rosną, natomiast największy problem mam z mikrnatemum, rośnie dość szybko, natomiast gdy listki dojrzewają robią się ciemne i wygląda to bardzo brzydko, rogatek niby rośnie bardzo szybko, ale często jego nowe pędy też rosną żółtawo - brązowe. Niestety nie mam porobionych testów. Rybki wyglądają na zadowolone.

Co sądzicie o zastosowaniu dodatkowo easy carbo profito albo innego nawozu dla roslin ? podając na przemian carbo z profito? może jakieś inne pomysły.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
30.04.2016, 18:48
RE: Marniejące rośliny.
Podaj parametry wody: NO3 i PO4.

http://akwarium.zgora.pl
http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
30.04.2016, 20:48
Najlepszy pomysł to zbadać wodę pod kontem No3 i PO4 wtedy wiadomo czego brakuje a czego za dużo i można coś doradzić .
Lać w ciemno nawozy aby lać to kiepski pomysł więcej kłopotów sobie narobisz niż dobrego.
Potasu też żadnego nie podajesz ?
01.05.2016, 00:11
raiders napisał(a):Najlepszy pomysł to zbadać wodę pod kontem No3 i PO4 wtedy wiadomo czego brakuje a czego za dużo i można coś doradzić .
Lać w ciemno nawozy aby lać to kiepski pomysł więcej kłopotów sobie narobisz niż dobrego.
Potasu też żadnego nie podajesz ?

Muszę zakupić pod to testy, ponieważ zakładałem zbiornik bez żadnych testów.
Na razie dodawać mam to EC? czy nic nie lać i porobić spokojnie testy? może bimbrownia co2 + mikro oraz makro. ?
01.05.2016, 00:43
Narazie nic nie dodawaj. Zrób na spokojnie testy.
01.05.2016, 10:49
Zazwyczaj właśnie potasu brakuje właśnie jak raiders napisał jak masz test zrób też na potas
02.05.2016, 09:00
Jeżeli będziesz kupował testy to proponuję zaopatrzyć się w: NO3, PO4, Fe.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
02.05.2016, 22:14
Dzięki za zainteresowanie, zakupię testy i sprawdzimy co dolega. Myślałem, że bez testów się obejdzie a jednak!

Dodam, że niedługo zakładam drugi baniaczek 240-300l.

Pozdrawiam.
02.05.2016, 22:15
Albo wez od kogoś potas i dowal 10ppm
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
02.05.2016, 22:16
Kup na akwanawozy.com.pl (albo na Allegro też znajdziesz tego całą masę) K2SO4. I zacznij podawać. W tym dziale znajdziej instrukcję jak to rozrobić i dawkować.

http://akwarium.zgora.pl
http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
04.05.2016, 18:40
Zapomniałem dopowiedzieć, że 3-4 dni temu pojawiła się prawdopodobnie okrzemka ( żwirek dostał brązowego nalotu z przodu akwarium oraz liście kryptokoryny które są w tym miejscu), powinna zniknąć sama bez żadnych działań z mojej strony? Odbicie światła od tego żwirku powoduje, że woda wygląda jakby było żółto, a tak nie jest. Pozdrawiam Uśmiech
04.05.2016, 19:46
Równie dobrze może to być brunatnica pojawia się w niedojrzalych zbiornikach
04.05.2016, 21:35
Sprawdź czy schodzi łatwo po przetarciu np. palcem.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
05.05.2016, 13:37
wyjąłem parę kamyczków z akwarium, po przetarciu palcem ten brązowy/brunatny osad schodzi, więc pewnie to brunatnica? Zwalczać to jakoś, czy po prostu cierpliwość i standardowe podmianki wody ?
05.05.2016, 21:55
Czyścić mechanicznie, podmieniać wodę i cierpliwie czekać. W miejscach nadmiernego gromadzenia się zmniejszyć przepływ wody - brunatnica lubi wodę płynącą.

08.05.2016, 20:09
Zacząłem podawać nawozy plant gainera żelazo, potas oraz classica (mikro i makro w jednym) po mniejszych niż zalecane dawki od producenta, rogatek zaczął rosnąć na piękny zielony kolor, kryptokoryna puszcza dużo więcej młodych łodyżek niż dotychczas, jedynie nadal problem z wąkrotką białogłową (tak wiem w pierwszym poście pisałem o mikrantemum okrągłolistne natomiast pomyliłem rośliny, to na pewno wąkrotka), nie wiem czy obciąć te mocno brązowe liście czy pozostawić i mogą po prostu same stać się bardziej zielone? Okrzemka swoją drogą, to nie tylko jej wina na tej wąkrotce. Co sądzicie?

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.