Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakładka operatora w smartfonie
Witam

Próbował ktoś usunąć nakładkę Operatora ze smartfona z Androidem? Da sie to zrobić?
Odpowiedz
Da się ale chyba nie w każdym tel. trzeba wgrać czysty soft na necie masz sporo tutoriali lub patrz na forach tematycznych.

Lata temu się w to bawiłem

Lumia 640
P.S. Podstawa to posiadanie czystego andka z pewnego źródła jesli takiego nie masz to daj sobie spokój.
Te dostępne na necie to proszenie się o kłopoty.
Odpowiedz
Generalnie da się do zrobić - trzeba usunąć obecnego androida i wgrać czystego. Tylko robisz to na własną odpowiedzialność no i tracisz gwarancję. Polecam forum android tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje Smile
Odpowiedz
Zmiana systemu nie wpłynie na gwarancję chyba, że ktoś będzie chciał reklamować właśnie jego. Niebrandowane softy i instrukcje ich wgrywania znajdziesz na necie. Sama tak wiele razy robiłam, zwykle się udawało choć i zdarzało się w efekcie mieć czarny ekran i nic więcej ale wystarczy czynność powtórzyć jeszcze raz, poprawnie, i działa. Do tego zyskujesz trochę wolnej pamięci w telefonie Smile
Odpowiedz
Wgranie nieautoryzowanego softu powoduje utrate gwarancji, wiec warto to przemyslec. Ale zawsze jest opcja wgrania oryginalnego softu przed oddaniem do serwisu - o ile usterka z powodu ktorej chcemy telefon reklamowac nie uniemozliwi tego.
Odpowiedz
Samo odblokowanie bootloadera już powoduję utratę gwarancji ;p

Ja zawsze po zmianie telefonu wywalam brandowanego androida i instaluje CM. Obecnie nawet nie planuję telefonu zmieniać bo moja leciwa Xperia SP ciągle śmiga jak żyleta na coraz nowszych androidach (sony pozostawiło SP na kit kacie). Obecnie 6.0.1.

Jak już wywalisz Andrzej to instaluj CM + gapps pico i masz naprawdę czysty telefon gotów do zainstalowania tylko tego, co będzie Ci potrzebne.
Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Odpowiedz
(06.09.2016, 15:09)YATO-INDA napisał(a): Witam

Próbował ktoś usunąć nakładkę Operatora ze smartfona z Androidem? Da sie to zrobić?
Jaki telefon?
Odpowiedz
sbc napisał(a):Samo odblokowanie bootloadera już powoduję utratę gwarancji
Nie. Nawet jeśli producent doda sobie taki zapis w warunkach gwarancji to nie jest on zgodny z Unijną Dyrektywą 1999/44/EC. Czyli jest on dla nas, konsumentów nie wiążący.
Odpowiedz
Tylko nie kazdy ma czas na ciaganie sie po sadach i czekac miesiacami (jak dobrze pojdzie) na naprawe telefonu.

Poza tym jesli producent deklaruje ze telefon bedzie dzialal prawidlowo z androidem przypuscmy 5.0, to wgranie nowszego oprogramowania bedzie uzytkowaniem telefonu niezgodnie z jego przeznaczeniem, a wiec gwarancje stracimy.
Odpowiedz
whyduck napisał(a):
(06.09.2016, 15:09)YATO-INDA napisał(a): Witam

Jaki telefon?

Telefon to HTC ONE M8

Mam z softem operatora a miałem przyjemność gmerać w takim "komercyjnym" i różnica jest znaczna. Ten z softem "pomarańczy" to po prostu muuuli.
Odpowiedz