Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
akwa hodowlane z gupikami
06.08.2011, 17:22
akwa hodowlane z gupikami
Witam, ja mam około 50 gupików samce i samice nie wiem po ile. Chciałem się dowiedzieć jakie warunki potrzebują do rozmnażania, a mianowicie: temperatura, czy potrzebują filtr czy wystarczy napowietrzacz i czy potrzebne jest oświetlenie??

edit: ortografia i interpunkcja - Rafał

NIE trzymajcie ryb w kuli!!!!!!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
06.08.2011, 23:20

Potrzebują akwarium 200 litrów.
07.08.2011, 08:48

Pewien jesteś, że mówisz o gupikach a nie o mieczykach??? Bo mieczyki potrzebują tyle, a gupiki nie wydaje mi się.

07.08.2011, 11:01

To zle ci się wydaje. Jak pięćdziesiąt gupików ma się rozmnażać to tyle litrów potrzebują żeby nie karłowacieć, chorować i masowo zdychać a co dopiero, rozmnażać.
07.08.2011, 11:24

wszyskich jest 50 z tymi małymi ,a takich duzych jest ok.15

07.08.2011, 12:06

Zapomniałeś tylko dopisać, że w raz z tymi gupikami w 112 litrach trzymasz jeszcze gurami, skalary, mieczyki, molinezje, zbrojnika, kiryśnika, labeo... Tragedia.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
07.08.2011, 12:15

no to własnie dla tego potrzebyje oddzielne akwa

07.08.2011, 12:21

I te maluchy w zbyt małym akwarium osiągną karłowaty wzrost w niczym nie przypominając rodziców. Akwarysta hodowca takie młode gupiki trzyma nawet w akwa 50 litrowym na gołym szkle codziennie robiąc duże podmiany wody, czyści często filtry bo jeden to z reguły za mało a jednocześnie dobrze rybki karmi by rosły.
Jednak nie trzyma tak gupików całe życie tylko je sprzedaje po osiągnięciu odpowiedniego wzrostu. Stado młodych gupików hoduje osobno a nie razem z dorosłymi. W twoim przypadku, albo akwarium 200 litrów by razem ze starymi coś z tych młodych gupików wyrosło( ze żwirem, roślinami, światłem, grzałką) albo jedno akwarium minimum 50 litrów do odchowania samego narybku.
Dorosłe, mają mieszkać osobno.
Filtr jest dla młodych obowiązkowy jak i grzałka oraz oświetlenie w postaci zwykłej żarówki energooszczędnej. Bez żwirku i roślin. Temperatura 24-28 stopni.
Codzienna podmiana wody 10%. W czasie tej podmiany ściągasz wszystkie brudy z dna i przecierasz szyby gąbką. Karmisz dwa, trzy razy dziennie. I tak dzień w dzień przez trzy miesiące. Tak wygląda hodowla gupików.
I to ci zostaje jako najprostsze rozwiązanie. Akwarium minimum 50 litrów w którym będziesz hodował TYLKO te małe gupiki.
To co obecnie kombinujesz to jak by tu tanio, łatwo, bez nadmiaru pracy "na hodować" gupików. Takie podejście kończy się masowo zdychającymi rybkami i zakończeniem przygody z hodowlą.

Edit: No właśnie doczytałem co jest napisane wyżej. Już masz zupę rybną w akwarium. Musisz się jeszcze sporo nauczyć. Napiszę, że tragedia to cię dopiero czeka. Sporo ryb osiągających duże rozmiary. W przyszłości czeka cię rybia ospa, pleśniawka, puchlina brzuszna itp. W rezultacie, ponad połowa zwierząt wyginie ci w akwarium a lanie leków nie pomoże. Wyjścia są dwa: Oddajesz część zwierząt lub kombinujesz akwarium jeszcze raz tak duże jak obecne. No teraz już wiem czemu chcesz gupiki osobno.
07.08.2011, 12:28

to chyba wpuszcze te małe do akwa 80 l a zrobie tak jak napisałes.moze cos z tego bedzie.a i jeszcze 1 po ile chądzą takie młode gupiki i czy to w zoologicznym kupią??

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.08.2011, 12:30

Nie licz na to, że kupią gupiki, mieczyki czy molinezje w sklepie. Z tym ma problem każdy akwarysta, który trzyma te ryby. One się rozmnażają bardzo chętnie. Jest problem, żeby ktoś je wziął za darmo, nie wspominając o kupnie.

07.08.2011, 12:33

nie powiedział bym moze w sklepie nie kupią ale jak byłem u hodowcy to on tam miał duzo rybyk i duzo ludzi od niego kupowało

07.08.2011, 12:36

Powodzenia Uśmiech

07.08.2011, 12:44

txp, a przy okazji nie wiecie kto by miał do sprzedania tanio akwa ok.450l i osprzętem?

07.08.2011, 12:50

K.SzymoN@wp.pl napisał(a):nie powiedział bym moze w sklepie nie kupią ale jak byłem u hodowcy to on tam miał duzo rybyk i duzo ludzi od niego kupowało

Wybij sobie z głowy że zarobisz kasę. Wyhodowanie porządnych gupików to ciężka praca jak opisałem ci wyżej. Jeżeli nawet ci się to uda to zostaniesz z nimi sam bo mało kto potraktuje poważnie takiego młodego hodowcę.
Eh... Dokładnie taki sam byłem "pazerny" w tym wieku... Duży uśmiech

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: LOGIKA.edu.pl.