Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
randsomware Unblockupc Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić
29.09.2016, 10:52
randsomware Unblockupc Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić
No i mam duży problem.

Szperałem ostatnio po zagranicznych forach w poszukiwaniu ciekawych aranzacji i prawdopodobnie wtedy (lub z pocztą) zainfekował mi się komputer.

Badziewie o 22.04 zaszyfrowało mi wszystkie pliki: jpg, pdf, excel i word

Ogólnie jest masakra z tym bo świezy wirus (mam firewala, windows 10 akuualizowany non stop i Avast - mimo to nie pomogło).

Moze ktos z was juz z tym się spotkał i jest jakieś lekarstwo na to. Na początek to muszę usunąć infekcję ale jak odkodować pliki tu masakra.

Dziśrano włączam kompa i czerowny napis po prawej stronie :

że ściagąłem nielegalne oprogramowanie itd, mimo iż nic takiego nie miało miejsca . I że jesli chcę odblokować to mam wpłacić 100 Euro.

Dokłądnie to badziewie mi zainfekowało komputer:

http://www.fixitpc.pl/topic/31280-wirus-...ord-excel/
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
29.09.2016, 10:54
RE: Wirus - kodowanie czy da sięcoś z tym zrobić
A to nie te krzaki co cypeks miał?
29.09.2016, 11:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2016 11:22 przez fazi_poz.)
Zola67 napisał(a):A to nie te krzaki co cypeks miał?

Nie. To na bank nie to samo.

Patryk - w linku, który podałeś masz wszystko co da się zrobić (niewiele).

Avasta osobiście bym zmienił na coś innego - szału nie robi i często puszcza śmieci Smutny

[Obrazek: 28238855_10210920988405419_1981395075703536378_o.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
29.09.2016, 11:23
Masakra

Będę musial czekac az z czasem pojawi sie program deszyfrujący.

Inne pytanie mam Windows 10 i nie robiłem w nim kopii bezpieczenstwa - czy jest jakas szansa by przywrocic Windowsa z np przed tygodnia ?

JA nie włączałem ani nie wyłączałem robienia kopii - po prostu do tej pory nie pytał się o to Windows.
29.09.2016, 11:27
Na pewno nie plac to raz bo znam takich co płacili Język
Dwa odłącz pc od Internetu .
Na innym kompie ,komórce poszukaj w googlach rozwiązania tego problemu ,da się to cholerstwo usunąć ale tylko w trybie awaryjnym i ręcznie jest z tym troche roboty.
Inne rozwiązanie to format ,ale tracisz wszystko.

Tak na marginesie avast to nie antywirus to zwykly zapychacz który symuluje antywira. Zwykly windowsowy defender jest 10x skuteczniejszy .

Lumia 640
29.09.2016, 11:33
pj007 napisał(a):Avast
Avast to śmieć - z darmowych polecam z Comodo Internet Security a z płatnych pakiet od Kaspersy'iego.
pj007 napisał(a):prawdopodobnie wtedy (lub z pocztą) zainfekował mi się komputer.
Tego typu złośliwe programy najczęściej są rozsyłane jako załączniki w mailach i prawdopodobnie nieopatrznie taki załącznik otworzyłeś. Pracujesz na koncie z uprawnieniami administratora czy na użytkowniku ograniczonym?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
29.09.2016, 11:36
na administrzatorze

Avasta dzis wywale dam to Comodo
29.09.2016, 11:41
Teraz to musztarda po obiedzie ,ale zrób sobie skan online skanerem eset zobacz ile po za tym syfem naciągało ci trojanow, marweli iinnuch infekcji
Lumia 640
29.09.2016, 11:46
fazi_poz napisał(a):Avasta osobiście bym zmienił na coś innego - szału nie robi i często puszcza śmieci Smutny
avast jako Antywirus i anty-malware jest ok. Tak samo comodo przepuści cryptolocker, któryzainfekował Twój komputer i tutaj 99% programów antywirusowych sobie nie radzi. Duża częśc z nich nawet w swojej dokumentacji technicznej pisze że nie chroni przed Ransomware.

Tak naprawde masz możliwość zapłaty (co nie gwarantuje, że odszyfruje wszystko, ale z reguły przestępcy wywiązuja się z odszyfrowanie - nie masz równiez gwarancji że w przyszłosci ponownie nie zaszyfruje dysków na nowo).
Szanse odblokowania marne.

Dośc fajnie w wersji biznesowej radzi sobie narzedzie do APT Pandy, ale nie wiem czy jest takowy odpowiednik dla domu (mowa oczywiście o ochronie a nie o zainfekowanym kompie).

cypeks napisał(a):a z płatnych pakiet od Kaspersy'iego.
Nie do końca tak jest, przy naprawde rygorystycznej polityce możemy mocno ograniczć ryzyko, ale i tak polecam przeczytac EULe Oczko

Pozdrawiam Serdecznie Uśmiech

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
29.09.2016, 11:49
Ani avast ani comodo nie poradzi sobie z tym ransomware.
Zaciśnij zęby i machnij instalke od nowa ale czystą nie recovery.
Z tym wirusem walczyły szpitale i nawet komisariaty i PŁACILI bo kod deszyfrujący jest dla każdego inny i nie do zdobycia (chyba że włamiesz się na serwery i wykradniesz klucze).
Tutaj masz kilka rozwiązań, jak nie zadziałają to "SORRY FOR YOUR LOST"
https://noransom.kaspersky.com/

Kilku moich klientów też załapało tego typu syfa i kilkudniowa walka i poszukiwanie niestety psowi w D.
Format i to pełny włącznie z kasowaniem partycji recovery, później http://WWW.ESET.PL (http://www.eset.pl/Pobierz) najlepiej kup pełną wersję (5 lat licencji kosztuje 500zł - oczywiście FV).
Mam ESET SECURITY PACK i mam święty spokój - a klienci różne syfy niosą.
Jak by coś dzwoń. Pomogę.

No i nie łaź po dziwnych stronach !!! ten syf wchodzi przez przeglądarkę.
29.09.2016, 11:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2016 11:58 przez stona175.)
Wystarczy korzystać z kompa NIE jako administrator a jako gość czy z ograniczeniami. Za bezmyślność są konsekwencje. Możesz mieć nawet obronę na poziomie NASA a i tak to Ty sam sobie zainfekujesz kompa. Uśmiech

Od kiedy pamiętam mam NODa, S&D i konto z ograniczeniami i "łaże" wszędzie gdzie mi się podoba ale jak czegoś nie znam to nie otwieram Język

A co do problemu no to sorry memory resecik twardziela trzeba zrobić.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
29.09.2016, 12:04
stona175 napisał(a):konto z ograniczeniami
Musiał byś mieć ograniczenia na zapis wszystkich plików z tymi rozszerzeniami - toż to się nie da pracować na tak po blokowanym kompie.
Eset pyta i skanuje przed otwarciem jakiegoś pliku i ....... nie będę go reklamował, daje rady i tyle. Czasem widzę jak pliki same znikają i wiem że czuwa. Warty jest tej kasy.

A kto szuka ten znajdzie odpowiednią wersję w odpowiednim miejscu

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_nar...ne_Scanner
29.09.2016, 12:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2016 12:13 przez cypeks.)
stona175 napisał(a):Wystarczy korzystać z kompa NIE jako administrator a jako gość czy z ograniczeniami.
To podstawa ale program i tak zaszyfrował by wszystko do czego ma dostęp z poziomu konta.

Po drugie zasada starego administratora:
Administratorów dzielimy na dwie grupy: takich, którzy robią kopie zapasowe oraz na takich, którzy będą robili kopie zapasowe!

Po trzecie należy zawsze używać narzędzia "mainbrain" - 99,99% chroni nas przed nieszczęściem Oczko

cała reszta oprogramowania tylko pomaga nam w stosowaniu powyższych zasad.
Co do zaszyfrowanych plików, to DJGRABARZ i Przemek właściwie wyczerpał temat i nie ma tutaj nic do dodania.

Jeżeli nie chcesz pełnej reinstalacj8i systemu, to przeskanuj go:
- Kaspersky rescue disk: https://support.kaspersky.com/4162
oraz
- Malwarbytes Anti-Malware: https://pl.malwarebytes.com/mwb-download/
na koniec
- SpyBot S&D: https://www.safer-networking.org/

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
29.09.2016, 12:19
Człowiek mądry po szkodzie Uśmiech

Nawet nie widziałem że takie gów.. są, który szyfrują pliki.

JAk dla mnie za takie coś powinno być20 lat więzienia bez przebacz.

Do tej pory a ok 15 lat działam nie miałem takiego czegoś.

Trafił się trojan czy inne badziewie ale nie takie coś.

Najgosze to że wczoraj o 22 to wszedłem tylko zobaczyć na onecie wyniki meczów.

Rano wstaje a tam modyfikacja wszystkich plików o 22.04.

Więc pytanie czy to wcześniej nie sie działo i czekało na aktywację.

Co do konta administratora i ograniczonego.

Ja musiałbym mieć możliwość zapisywania i modyfikowania plików to dla mnei podstawa. A jak mam tkaie uprawnienia to i tak takie świństwo poblokuje mi rzeczy.
29.09.2016, 12:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2016 12:29 przez cypeks.)
pj007 napisał(a):Co do konta administratora i ograniczonego.
Przed tym syfem prawdopodobnie by Cie nie uchroniło ale może uchronić przed wieloma innymi, również bardzo "ciekawymi" w skutkach.

pj007 napisał(a):Więc pytanie czy to wcześniej nie sie działo i czekało na aktywację.
Może tak być, że wykrywa brak interakcji z kompem i dopiero wtedy rusza, żeby użytkownik nie zauważył spowolnienia pracy spowodowanej intensywną pracą HDD.

29.09.2016, 13:00
Kopia zapasowa Obowiązkowo w 3 miejscach, dysk tw., pendrive lub płyta, kopia na zewnętrznym serwerze zabezpieczona hasłem (np. chomikuj).

Pendrive, dyski przenośne i płyty - NIE SĄ NOŚNIKAMI TRWAŁYMI - upadek, plamy na słońcu, promieniowanie czy fale magnetyczne (lub transmisja mszy w pewnym radiu) mogą je uszkodzić. Dlatego 3 kopie, któraś się uratuje w razie jakiejś tragedii.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.